Detail článku

Ve Slavkově se dařilo domácímV roce 2005 zažilo při republikovém prsařském mistrovství slavkovské koupaliště svoji premiéru v zimním plavání. Jedinkrát zastoupil Slavkov vyškovský areál, díky včas nedokončené rekonstrukci v roce 2008. Letos se tedy ve Slavkově plavalo již poosmé. Teprve podruhé pak nešlo o tituly a medaile v rámci republikového mistrovství. Úplně poprvé se letos soutěžilo na kilometrové trati.

Domácí litovali nepřítomnosti Petera Hertla, Michala Petruchy a Ondřeje Suchánka. Na start však vyslali několik perspektivních nováčků, m.j. Radka Hlaváčka, Pavla Paulena, Radka Kurečku a Mojmíra Jančíka. Díky nim i hostům z Komety bodový stav utěšeně narůstal, zvlášť, když hostující oddíly nevyslaly příliš početné výpravy. Mezi muži vzbudili největší pozornost otec a syn Kočařové. Jakub zaskočil při premiéře všechny soupeře včetně favorizovaného Jana Pošmourného, otec Tomáš, bývalý reprezentační trialtet 80. a 90. let pak ve 48 letech šokoval svým výborným výkonem. Skalp desátého plavce ze světového mistrovství pak získal výborný Lukáš Grábl.

Jedna z mužských rozplaveb na trati 1km, na startu a krátce po něm.
 

 

Mezi ženami byla za vítěznou Magdou Okurkovou určitě nejspokojenější Aneta Lokajová. Letošní přemožitelka kanálu La Manche získala první sekundy a body odstupu v očekávaném souboji o titul „zimní královny“ proti domácí Elišce Novotné. Mezi děvčaty měly domácí v patnáctce závodnic hned jedenáctičlenné zastoupení. Úplnou závodnickou premiéru si úspěšně odbyla na 750 metrové trati slavkovská Helena Pavézková.

Eliška Novotná před doplaváním, Aneta Lokajová v cíli.
 

 

 

 

Ředitel závodu pan Antonín Pavéska vše uvedl na pravou míru: „Helenka je manželka mého bratrance. Matrikář se s tím ale prý nikdy moc nepáral, „s“ nebo „z“, bylo mu to celkem jedno“, vysvětloval rozdíl v příjmení u sebe a nové kolegyně.

 

 

 

 

Všem pak chutnal moravský vrabec s knedlíkem a zelím v podání slavkovského gulášového šampióna Zdeňka Kyjovského.

 

 pro zimni-plavani.info sepsal Martin Dubina, fotografiemi doplnil Jirka Kuřina


Written By: Administrator Account
Date Posted: 21.10.2013
Number of Views: 3266


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);