Detail článku

Fojtka předvedla tentokrát bezvětříDruhá listopadová sobota patří již mnoho let malebné přehradě Fojtka v podhůří Jizerských hor. Místní hrázný Jirka Valeš patří mezi největší patrioty brněnské „modré šlechty“. Do akce společně s Milanem Maternou zapojili široké okolí - starostou počínaje, vodními záchranáři a hasiči konče. Premiérově jsme měli na Fojtce i sanitku a naše tradiční paní doktorka Lepšová si rovněž premiérově přivedla o více než čtyři desetiletí mladšího kolegu.

 

Všichni si pamatovali loňskou vichřici při které se mohli radovat maximálně plavci připravující se na zdolání La Manche.

Rtuť teploměru se v týdnu před soutěží podívala těsně pod osmičku, pak si to ale ještě rozmyslela a nabídla tak soutěžícím zřejmě letošní poslední soutěž s půlhodinovým limitem.

Na kilometru se závodilo jen po první bójku. Poté zmizela Magda Okurková a posléze i Petr Tomášek. Po celý zbytek závodu se už o první místa závodit nemuselo. Vypjatý tak byl nejvíce souboj o konečné druhé místo v absolutní i ženské kategorii mezi domácí Eliškou Novotnou a Anetou Lokajovou. Eliška v něm srovnala na prozatímní letošní remízu, celá rovnice má ale kromě pěti známých ještě nejméně trojnásobek neznámých a tak se její řešení odkládá, ideálně až do první dubnové neděle.

Eliška nocovala před soutěží u hrázných a na start to tak měla 50 metrů. Naopak téměř 500 kilometrů musel ujet z Topolčan Robo Šupa. I on se radoval z druhého místa, na které odsunul výborného Kubu Valníčka, sympatického Pražáka s brněnskými kořeny.

Jihlavský Pavel Kučera šel v 18 letech raději jen na 750 metrovou trať. A udělal dobře. Vyhrál před Pražany Stolínem (+23) a Petrem Novákem (+44 roků). Novopacká Bětka Militká ovládla stejnou trať žen, náchodské duo Radonová a Horniaková se radovalo „pódiového" umístění.

 

 

Na trati 250m

 

 

 

 

Pražský dorostenec David Sebera a Andrea Sedláková vyhráli na trati 250 metrů.

Úspěšnou generálku před startem ve vánoční Praze si pak na trati 100 metrů odbyl pan Jaroslav Brustmann, ročník 1927.

 

 

Vyhlášení výsledků - nejlepší družsto a ženy na 1 km
 

 

 

Pohár Starosty po roční pauze díky triu Magda, Eliška a Robo zůstal v držení pořádajícího oddílu.

 

pro zimni-plavani.info sepsal Martin Dubina, fotografie doplnil Jirka Kuřina

 


Written By: Administrator Account
Date Posted: 18.11.2013
Number of Views: 3238


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);