Detail článku

V Hradci čekají novinky Věřím, že řada z Vás se chystá na závody do Hradce. Oproti předchozím ročníkům plánujeme několik změn. Jako první bych uvedl, že se poprvé bude soutěžit o "Pohár primátora města Hradce Králové". Jedná se o dorosteneckou soutěž, ve které plavce na prvních místech čekají hodnotné ceny (hodnoceni jsou chlapci i dívky společně). S cenami pamatujeme i na vítěze delších tratí, ale pohár bude pouze jeden. Další podstatný rozdíl se týká oběda.

Ten je zajištěn v restauraci Kongresového centra Aldis, které se nachází cca 300 m proti proudu řeky od prostoru cíle. Kapacita je naprosto postačující. V sobotu je restaurace pro veřejnost zavřena. Pokud někdo chce poobědvat se svými známými, kteří nepoplavou, může objednat stravenku i pro ně, nejlépe se zasláním přihlášky.  Plná cena menu je 90,- Kč, plavci mají část hrazenu ze startovného (doplácet budou 40,- Kč). Pokud někdo požaduje bezmasé jídlo, uveďte tuto skutečnost rovněž v přihlášce. V Kongresovém centru můžete po plavání navštívit diashow o Aljašce.

(foto Kongresového centra z panoramio.com)

Ptáte se, jak budou postaveny tratě. Pokud se proud řeky nebude příliš blížit hodnotě 9 m/min, poplavou se delší tratě v proudu, tj. start a cíl budou v jednom místě, a plavci obeplavou otočkovou bóji. Snad se mi podaří zajistit dostatečný počet dostatečně velkých bójí, a každá trať bude mít svoji a vše se poplave na jedno kolo. V silnějším proudu by se i soutěžní tratě plavaly po proudu.

Nesoutěžní trať 250 m se plave po proudu, a nejkratší 100 m napříč řeky a zpět. Pokud se tedy ochladí a voda bude ledová, lze si na každé z těchto tratí vyplavat 3. výkonnostní třídu. (Předpokládám, že nehrozí příliš silný proud - ve kterém by právě napsané nebylo v souladu se soutěžním řádem.)

Teplotu a sílu proudu budu měřit až do konání soutěže denně, takže každý si může udělat odhad, jaké podmínky mohou v sobotu nastat. Měření sledujte na webu oddílu DZP TJ Sokol HK. V pravém sloupci naleznete pravidelně aktualizovaný údaj o teplotě řeky Orlice na našem tréninku nebo si můžete zakoupit nějaký potravinový doplněk, aby se Vám dobře plavalo.

Těšíme se na Vás

 

 

 


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 25.11.2013
Number of Views: 4223


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);