Detail článku

Slavnosti slunovratu, 35. ročníkPředposlední listopadová sobota přivítala závodníky 35. Ročníku Slavnosti Slunovratu na plzeňském Boleváku kalným, ale přesto teplým ránem, kdy se rtuť teploměru vyšplhala až k 8 stupňům. Možná se občas někteří pozastaví nad názvem soutěže v tomto termínu, nicméně původní soutěž se skutečně konala v době těsně před Slunovratem. Měnící se klimatické podmínky však soutěž posunují k dřívějším termínům a díky tomu je to poslední možnost v tomto roce, zaplavat si až 1km na stojaté vodě.

Tuto výzvu přijalo letos 26 plavců z celkových 150 plavců, což byla na tomto místě opět rekordní účast, kdy počty závodní nepřetržitě již několik let stále rostou. To jen dokládá zvyšující se zájem o tento sport. Nicméně letos kromě celkového počtu lidí přidělala pořadatelům vrásky na čele i rekonstrukce sálu vedle restaurace, kde se v minulých letech závodníci převlékali a který bude přestavěn příští rok na byty, budou pořadatelé zřejmě nuceni najít jiné prostory k pořádání závodů.

 

 

Trať byla letos postavena pro všechny tratě pouze na jednu otočku a nechyběli ani již tradiční potápěči. Voda mnoho závodníků určitě zklamala, teplota 5,8° zůstala za očekáváním mnohých, kteří doufali v získání třídy do nadcházející sezóny. Nejlépe si s kilometrovou tratí poradil Petr Tomášek z I. PKO, mezi ženami kralovala Aneta Lokajová (na fotografii). Na 750m zvítězil Milan Štencl z PK Zábřeh, mezi ženami brala zlato Radmila Srbová z I. PKO.

 

 

Za zmínku stojí výkon Zdeňka Tlamichy (na fotografiích), který po solidním doplavání 1km absolvoval tuto trať ještě jednou. Zdeněk je jediný český zástupce štafety, která letos jako první zdolala Beringovu úžinu. Před závodem a po něm se někteří ze závodníků účastnili odběru krve pro výzkumné měření Ústavu klinické biochemie a hematologie FN v Plzni a Centrální laboratoře pro imunoanalýzu.

 

 

Pro zimni-plavani.info sepsal Tomáš Kocánek (na jedné z fotografií), obrázky doplnil Jirka Kuřina.

 

 


Written By: Administrator Account
Date Posted: 20.12.2013
Number of Views: 3273


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);