Detail článku

Otužilci na Labi v PardubicíchPrvní lednovou sobotu plavali otužilci na řece Labi v Pardubicích již po čtyřicáté třetí. Sjelo se jich letos (4. ledna 2014) z celé republiky více než stovka ze sedmnácti plaveckých oddílů. Nejvíce - celkem 44 otužilců - se rozhodlo pro nejdelší trať třičtvrtě kilometru dlouhou. Nejkratší stometrovou trať plavalo deset plavců, mezi nimi nejmladší domácí plavci: Vojko Štěrba (2001) a Barbora Štiková s Hanou Fouskovou (obě 2000). Druhou nejdelší - půlkilometrovou trať absolvovalo celkem dvacet dva plavců, mezi nimi i dvě dorostenky: Klára Šnoplová a domácí Renáta Nováková.

Na trať 250 metrů bylo přihlášeno 29 plavců a plavkyň. Jedna z nich (Marie Netušilová, HK) závod nedokončila, ne vlastní vinou (více viz stránky hradeckého oddílu). Na této trati plaval také nejstarší účastník, Standa Boháč, rovněž z královéhradeckého oddílu. Tento oddíl byl se čtrnácti plavci nejvíce zastoupeným klubem na pardubické soutěži; nejvíce účastníků (27) bylo ale z Pardubic - celkem ze tří oddílů (Sport Club Plavecký areál Pardubice - 13, Synthesia Pardubice - 13 a Plavecký klub Pardubice - 1 plavec).

nástup a plavání na trati 250 metrů pod Wonkovým mostem
 

 

Vrchním rozhodčím byl druhý český přemožitel kanálu La Manche, zasloužilý mistr sportu dr. Jan Novák (přeplaval LM 16. srpna 1974 z Anglie do Francie). Mezi plavci se objevily i dvě další české přemožitelky této úžiny - domácí Lenka Štěrbová (9. září 2010, z Česka nejmladší)  a   hanačka Dana Zbořilová (14. srpna 2001 za oddíl Výtahy Náchod, jako druhá Češka).

domácí plavci se rozcvičují / sourozenci Štěrbovi po doplavání
 

 

Voda měla na leden nezvykle vysokou teplotu: 5°C - to pořadatelé mohli těžko ovlivnit. Organizaci celé akce zvládl pořádající oddíl SC PAP výtečně a většina účastníků určitě odjížděla spokojena. Do výsledkové listiny zařadili také odkaz na rozsáhlou přehlednou fotodokumentaci z celé akce.

 


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 18.1.2014
Number of Views: 4011


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);