Detail článku

Kryathlon - Memoriál Václava Pátka, neděle 1. února 2015V neděli 1. února 2015 zažije Praha závodní premiéru nové sportovní disciplíny zvané Kryathlon. Takto pojmenovaná je kombinace tří disciplín inspirovaná triatlonem, v tomto případě jsou ale disciplínami zimní plavání v ledové Vltavě (250 nebo 25 metrů), běh (2,5 km) a běh na lyžích (5 km). Závod nese přídomek "opravdový zimní triatlon". V plavecké části jsou totiž zakázány neoprény, což při předpokládané teplotě vody ve Vltavě kolem 3°C dělá ze závodu opravdovou výzvu. Po běžecké disciplíně bude následovat běh na lyžích, který se bez ohledu na okolní podmínky poběží na sněhu v zasněžovaném areálu Ski Parku Velká Chuchle.

Závod je jako Memoriál Václava Pátka pojmenován na počest vynikajícího sportovce, který exceloval ve všech třech disciplínách. Mimořádný byl zejména jako běžec, kdy např. v roce 1987 zaběhl maraton v čase 2:18. Partnerskou organizací Kryathlonu je Aliance žen s rakovinou prsu. Závod organizují členové I. plaveckého klubu otužilců Praha (I.PKO).

Více informací o závodu, Václavu Pátkovi a registrace do závodu na www.kryathlon.com.

K oficiální tiskové zprávě ještě dodejme, jak to všechno vzniklo. V roce 2012 uhodily na začátku února arktické mrazy. V předvečer Branických ledů, tradičního závodu I. plaveckého klubu otužilců Praha, jsme uctili památku Ladislava Nicka, nestora českého zimního plavání. Ten se svého posledního závodu zúčastnil právě u nás v Braníku rok předtím, ve svých 97 letech.

Při měsíčku jsme si ve dvanáctistupňovém mrazu zaplavali s pochodněmi ve Vltavě (reportáž České televize z akce je zde) Jack Bright, Matěj Červený, Václav Pátek a Richard Machálek. Po plavání a následném zahřátí u rozpálených klubových kamínek jsme se přeplavili na ostrov, kde jsme u ohně zepředu rozmrzali a zezadu zase zamrzali, debatovali a nakonec přímo na ostrově stanovali ve skoro dvacetistupňovém mraze. A tehdy na ostrově padla první zmínka o zimním triatlonu. Tři roky to v nás zrálo a teď ho tady máme. A kde jsou čtyři účastníci tohoto večera dnes? Jack a Richard v organizačním týmu Kryathlonu, Matěj závod absolvuje jako vyslanec Aliance žen s rakovinou prsu a památku Václava uctívá sám název závodu - Memoriál Václava Pátka.

Václave, čest tvé památce a Kryathlonu ZDAR!


Nashledanou u vody se těší Kryathlon team - zimní plavci I.PKO Praha:

Jack Bright - ředitel závodu
Zuzana Pátková
Tomáš Prokop
Mirek Fajfrlík
Josef Stolín
Tomáš Pilát
Vláďa Chmela
Richard Machálek

informaci pro web zimni-plavani.info připravil: Richard Machálek, 16. ledna 2015


Written By: Administrator Account
Date Posted: 19.1.2015
Number of Views: 2683


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);