Detail článku

Plavci tří kontinentů zahájili rok v ledovém LabiHned první sobotu v roce 2015 se v Pardubicích konala akce Českého poháru v zimním plavání. Řeka Labe byla v Hradci Králové místy zamrzlá. Opatovická elektrárna ji přihřála a v Pardubicích měla voda teplotu 2°C. Vzduch byl jen nepatrně teplejší. Jedenáct plavců absolvovalo trať 100 m, mezi nimi i nejmladší Vojko Štěrba (nar. 2001, SCPAP). Nejstarší byl Standa Boháč (1939, SoHK). Společně s ním si třetí výkonnostní třídu na trati 250 m vyplavalo 40 otužilců (a dalších pět plavců absolvovalo čtvrtkilometr mimo soutěž).


Plavci pořádajícího oddílu před závodem

 

 

Nejmenší zájem byl o trať 500 m, kterou odplavalo 10 otužilců, kteří tak získali II. VT. Pro nejdelší trať 750 m se rozhodlo 45 soutěžících. Všichni bez problému odplavali a až na jednu výjimku tak obhájili I. výkonnostní třídu zimního plavání. Onou výjimkou byl Ram Barkai, kterému podle pravidel českého ZP a jejich současného výkladu výkonnostní třídu nelze uznat.

Otužilci na trati 750m, teplota vody 2°C

 

 

Zahraničních plavců na akcích ČP ZP v poslední době přibývá. Tentokrát z Velké Británie dorazila česká modelka Klára Pilařová, kterou jsme mohli vidět plavat naposledy v únoru 2012 v Břeclavi na Dyji. Poprvé v celé historii našeho zimního plavání byli ve vodě najednou plavci tří kontinentů: Ram Barkai z Jihoafrické Republiky, Melissa O'Reilly z USA a více než sto evropských (převážně českých) otužilců. Můžeme si položit otázku, kdy na českou soutěž v zimním plavání přijede někdo z Austrálie nebo Asie. Dočkáme se v dohledné době?

 

pro web sepsal, fotografie pořídil a doplnil JirkaK HK


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 28.1.2015
Number of Views: 2390


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);