Detail článku

Zámecký okruh v ChocniV sobotu 24. ledna proběhlo v Chocni na Tiché Orlici další kolo Českého poháru v zimním plavání. Jednalo se o čtyřicátý třetí ročník tzv. "Zámeckého okruhu". Plave se bez hodnocení pořadí – bez bonifikace. Letos bylo všemi plavci na této akci dohromady vyplaváno necelých 1600 bodů. Rychle tekoucí voda měla teplotu 3,5°C – na nejdelší trati 500 m tak bylo možné vyplavat nebo obhájit III. výkonnostní třídu.

 

 

Sjelo se bezmála padesát otužilců. Hlavní rozhodčí Luděk Coufal, přemožitel kanálu La Manche, zvládá s přehledem i podstatně větší akce. Lékař závodu dr. Tomek také řadu účastníků znal přinejmenším od vidění z předchozích ročníků. I na tuto komornější akci přijeli zahraniční hosté, které moc často nevídáme: tentokrát to bylo šest plavců ze Slovenska – Pohronské Ľadové Medvede Žiar nad Hronom.

 

 

Letos (spíše výjimečně) nemrzlo a podmínky nebyly nijak příliš extrémní. Takže ani moc nevadilo, když na Blanku v cíli trati 250 m nezbyl volný žebřík a v proudu doplavala až do cíle delší tratě. Naštěstí si toho pořadatelé včas všimli a stihli jí tam žebřík donést. Po doplavání  jsme tradičně poobědvali v hotelu Peliny. Zázemí (prezence, šatny) jsme – tak jako už i dříve v minulosti – měli v Sokolovně za náměstím.

 

pro web sepsal, fotografie doplnil JirkaK HK
(PS: po ujasnění, zda se jednalo o 44. nebo 43. ročník případně opravím)


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 30.1.2015
Number of Views: 2276


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);