Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

639 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Články o MS IISA Glogów a k MČR Brno byly zaslané administrátorovi tohoto webu. Zatím jsou k vidění déle než týden na našem oddílovém http://www.otuzilci-brno.cz. Reportáž z MČR Brno čekala na konec OH a bude k vidění ve čtvrtek na ČT sport, začíná ve 13:00. Všem přeji pěkný předjarní čas.

 2. Protože se množí dotazy na teplotu vody v Krašovicích. Je nám líto, ale v tuto chvíli nemáme již žádné členy z Krašovic, takže měření vody by znamenalo 50km v autě a hodinu času, což není v silách žádného z členů. Uspořádat soutěž v této lokalitě vyžaduje i tak poměrně vysoké úsilí, ale nechtěli jsme soutěž rušit, toho jsme si v nedávné době užili už dost. O víkendu byla teplota 4,9°C a na povrchu plavala ledová tříšť. Vzhledem k počasí předpokládáme vodu v rozmezí 5-7°C bez ledu. Děkujeme všem přihlášeným za pochopení a těšíme se v neděli na viděnou.

 3. Z webu Bodování ZP čerpá nová stránka “Rychlostní srovnání plavců”,
  plně zpřístupněná s aktuáními daty od poloviny prosince 2021
  https://bodovani.zimni-plavani.info/export/rychlostplavcu.php
  Lze ji kdykoli spustit z tzv. Generátoru
  https://bodovani.zimni-plavani.info/export/
  Na konci této stránky je druhá tabulka pro porovnání tratí. Podle zaplavaných časů je vypočítána Odchylka, která by se měla na klidné vodě blížit k číslu jedna. Sobotní soutěž v Brně-Jundrově patří k nejlépe vyměřeným. Pro Pavla Mikuláška a Dalika Marka z FIDESu Brno – trať vypadala výborně a délku jste trefili náramně. Všechna čest vaší připravě trati.

 4. Na webu Bodování ZP jsou aktualizovány výsledky ** Praha ND – 26.12.2021 **. Důvodem je změna ve výsledcích měsíc po soutěži schválená STK – doplněn zapomenutý plavec Pavel Landa I.PKO 300m.

 5. K Branickým ledům: Poslední dny se teplota Vltavy v místě akce pohybuje těsně nad 4 st. C. Podle teplotní předpovědi těžko odhadnout, jestli v čase soutěže bude teplota vody pod či nad 4 st. C. Podle předpokladů bude povrchová rychlost toku v termínu sobotní soutěže odpovídat „vodě tekoucí“. Vezměte prosím na vědomí upravený rozpis – viz https://zimni-plavani.info/dok/21-22/220129_prahaBranikv02.pdf Čas prezence je nově stanoven na 10:30 – 11:30 hod. Při soutěži bude použita čipová technologie a cílová brána a kromě tratě 100 m budou měřeny časy a udělena bonifikace za pořadí účastníkům všech tratí. Tradičně bude zajištěn odnos věcí ze všech tratí do cíle – na trati 1000 m budou přistaveny automobily, do kterých si plavci dají své tašky, na ostatních tratích budou „nosiči s velkokapacitními taškami“ – také do nich si vkládejte své TAŠKY, které MĚJTE S SEBOU PŘIPRAVENÉ. Stravování je zajištěno v těsném sousedství od místa zázemí akce, a to v Restauraci Kotva Braník (ul. U Ledáren 1557/1). Těšíme se na Vás, v sobotu šťastnou cestu!

  1. Dnešní závody ve Vltavě se vám moc povedly po všech stránkách. Takže všem, co se na organizování podíleli, moc poděkujeme. Pozdrav z jihu Čech.

 6. Na webu Bodování ZP jsou aktualizovány výsledky ** Pardubice – 8.1.2022 **. Jedná se o upřesnění původu otužilců, plavců mimo saoutěž z Chrudimska a Slatiňan.

 7. Ahoj, přeposílám vzkaz, co nám chystají v Chocni. Dostalo se ke mně od Jardy Jelínka: “Občerstvení nebude v restauraci. Při prezenci obdrží každý balíček. Teplota vody 19.ledna ve 14 hodin byla v Chocni 1,8 st. C.”

 8. Také se připojuji k poděkování za soutěž v Boleslavi. Měl bych jen drobnost pro nadcházející ročníky. V cíli je, dle mého názoru, jeden žebřík málo a chtělo by to dát koberec i na nižší schodky. Startuje se v poměrně velkých skupinkách a u žebříku pak vzniká fronta, kdy na výlez z vody čekáme (a navíc unášeni proudem). Jinak to bylo super.

 9. Aktuální informace z Mladé Boleslavi, dnes jsem si zaplaval (prsa) 500m čas do 10 minut (z kóty 1000 na 500, viz níže plánek), ač voda byla 2,0 °C, tak tak neřezala (polojasno).  Proud byl dnes 25m3/sec, což je mírně tekoucí voda jako při prvním ročníku. Budeme tedy plavat po proudu jako při prvním ročníku, hodně z vás si vyplavalo tehdy M na 1km. Přidány nové fotky:
  https://www.1okmb.cz/zavody/aktualni-informace-3-rocnik-souteze-zimnich-plavcu/

 10. Za pořadatele 75. ročníku Memoriálu Alfreda Nikodéma: děkujeme všem otužilcům za Vaši účast na akci, i díky Vašemu odpovídajícímu přístupu mohlo vše proběhnout hladce. Komu by utekla dnešní premiéra pořadu České televize „Memoriál Alfreda Nikodéma 2021“ (čtvrtek 30.12. od 13:25 hod., anoncovaná stopáž 12 min.), můžete pořad zhlédnout přes odkaz na stránkách I.PKO, kde uvnitř článku najdete i mnoho dalších odkazů, videí a fotografií, viz
  http://www.otuzilci-praha.cz/cz/2021/12/28/75-memorial-alfreda-nikodema-2021/
  Ahoj u vody v novém roce!

 11. Po nedělním Memoriálu Alfreda Nikodéma v Praze zbyly tyto věci:
  – Khaki funkční kalhoty
  – Modrý dámský šátek
  – Černý pár zimních (zřejmě pánských) rukavic
  – Jedna rukavice hnědá, jedna rukavice černá
  – Černá funkční vestička
  – Béžový ručníček
  – Zelená – neonová čepička
  – Černé pantofle k vodě
  – Béžovo – hnědé tričko s krátkým rukávem
  – Jedna (stříbrná) náušnice ve tvaru mořské hvězdice
  Zájemci/vlastníci prosím kontaktujte Viktora Fatku, tel. 608 923 188. Děkuji, Nikola Kopecká.

 12. Díky všem co se podíleli na organizaci dnešního 75. ročníku memoriálu Alfreda Nikodéma 👍 Zase to bylo super 😗

 13. K Memoriálu Alfreda Nikodéma – průtok v čase konání zítřejší akce bude o něco vyšší, než původně očekávaný, ale pořád relativně nízký. Teplota Vltavy v místě soutěže při měřeních mezi 22.12. až 25.12. stále klesá – až na dnes naměřené 4,4 st. C. Měření kalibrovaným teploměrem proběhla mezi 10-11 hod. V Praze už po tradiční vánoční oblevě zase mrzne, přituhuje …a celou noc má být mráz -8 st. C. Takže je docela možné, že dopolední měření Vltavy spadne pod 4 stupně a bude možné vyplavat si výkonnostní stupně. Seznamte se prosím s aktualitami a pokyny (včetně předpokládaného časového pořadu), které jsme k průběhu akce uveřejnili předevčírem na odkaze http://www.otuzilci-praha.cz/cz/2021/12/23/pozvanka-75-man/
  Zítra cestou do sněhem pocukrované Prahy neuklouzněte, těšíme se na Vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *