Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

251 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Ahoj všem,
  je čas zase vydechnout a nevzdávat se, více takových bláznů co pořádají závody. Jinak sdílím věci s organizačními mohykány. Příště není možné, aby se prezence sesypala, pak nastává dominový efekt. I když to byl druhý ročník (první díky za ČOU), pro náš nový klub (AšMB) to byl první ročník. Příště se více opřu o pár z vás co jen nefrfále a co nabízíte podanou ruku, potřebujeme předat nováčkům khow now :-).
  Jen v bouři a vlnobití poznáš opravdové přátele na které se můžeš spolehnout, díky Mojmíre a Jakube a další. Letos se věnuji našemu klubu moc na plno nezávodím, ale na Bráníku do toho dám vše na kiláku. Bráník můj vzor v hladkosti průběhu závodů.
  Posílám fotky a článek:
  https://mb-net.cz/na-jizere-se-konal-zavod-zimnich-plavcu/d-68599
  profík fotograf:
  http://www.fotosportmb.cz/galerie/index.php?/category/425

  Zimě a zimní vodě zdar!

  1. Já jsem si žádných problémů nevšiml. Vše proběhlo v pohodě. To, že se o trošku zdržel program – a komu se to někdy nestane? Děkuji za krásné závody a těším se na příští ročník.

 2. Do Mladé Boleslavi, posílám za Plzeňáky veliké poděkování, moc se nám u Vás líbilo. Kdyby se náhodou našlo oddílové tričko a bílošedé tílko, vezměte je prosím na Braník. Díky Šůchin.

 3. Velké poděkování Jendovi Vlachovi z Chocně za ochotné půjčení ručníku a trepek v cílovém stanu poté, co moje věci zůstali nedopatřením na startu

 4. Velké poděkování otužilcům do Boleslavi za perfektně zorganizovanou soutěž. Restaurace příkladně zvládla nápor nás všech na jedničku. Jen ještě musím podotknout na adresu některých plavců, ať uváží, na jakou mají trať. Je potom zbytečný zásah zdravotníků a poznámky diváků, jak je ten sport nebezpečný.

  1. Ahoj Dane,já jsem je hledal už v po závodě a ptal jsem se Jirky Skvrny, říkal že je prozatím nikdo nenašel,jsem rád za tuto zprávu, můžeš mi je přivézt na Branické ledy,nebo je poslat po nějakém kamarádovi ? S pozdravem Zdeněk Hrdý z Čoupru, předem Ti děkuji !!!

 5. Do Mladé Boleslavi za celou Gastroúderku velké poděkování Soně, Jirkovi a všem jejich spolupracovníkům za fajn závody a skvělé gastro :-). Užili jsme si to. 🙂

 6. Ztráty a nálezy z Krašovic, přivezu do Mladé Boleslavi. Jedná se o dva ručníky a dioptrické brýle.
  Šůchin.

 7. Ahoj všem, právě jsem si dal se Soňou trať 1000m v Mladé Boleslavi, čas cca 21:35 minut, voda má 2,8 °C. Letos průtok 12 m3/sec minulý rok 28 m3/sec. Těšíme se na vás sobotu. SportTracker mi změřil 960m.

 8. Ahoj, v Krašovicích je připravený bazén v ledu o rozměrech 130 X 30 metrů. Teplota vody dne večer je 3,8°C. Těšíme se na všechny kdo se k nám chystají. Šůchin.

 9. Ahoj všem,
  aktuální informace z Mladé Boleslavi jsou vždy na našich stránkách http://www.1okmb.cz, na 99% se plave po proudu jako loni.
  Krátce: Nelekněte se, na Krásné louce bude mnoho diváků. Akci podporuje Ml. Boleslav, proto je velká medializace, bez tohoto by se akce neuskutečnila. (velké náklady, není proud, voda, logistika. Míra Harant-Pecha mi určitě rozumí a ostatní co dělají akce na přírodních místech)
  Novinky:
  čipy – zrychlení, méně čekání, méně rozplaveb.
  cíl pro všechny tratě v jenom místě, větší stany v cíli + více tepla.
  v cíli ocelové schůdky pro pohodlný výstup z vody, nebojte madlo dřevěné.
  Velké indiánské týpí s otevřeným ohněm.
  Super oběd, posílená obsluha, jídlo 90% pro masojedy, 10% vegetarián.
  Těšíme se na vás.
  1. otužilecký klub TJ Auto Škoda – AšMB

 10. Info z Pardubic: Labe mělo dnes 3.5°C a rychlost proudu je asi 10m za minutu. Voda je krásně čistá. V restuaraci se na nás připravili lépe a vše ostatní je nachystané pro všechny účastníky. Těšíme se na vás.

  1. Aleši,
   v restauraci to byl masakr. Obsluha se snažila ze všech sil ale stejně to nestíhala. Něco teplého u baru a pryč. To bylo jediné zklamání.
   Vše ostatní skvělé. Vážím si práce celého organizačního týmu. Těším se na příště. Děkuji.
   Ratislav

   1. Když se nahrne do restaurace 150 lidí během půl hodiny, je to vždycky zátěžová zkouška a personál na to je málokdy trénovaný… Spíše tedy musíme my trénovat trpělivost 🙂 Podle mne to Na Poseidonu celkem zvládali, a to jsem tam byla po doplavání při plné obsazenosti… Zažila jsem podstatně horší obsluhu… Ale leckde nemají pořadatelé moc na výběr. Nejlepší zkušenosti mám se školními jídelnami (Slavkov, Sázava, nově Choceň), kde dobře vaří, moc se nečeká a není problém s obsluhou.

 11. K Memoriálu Alfreda Nikodéma – teplota Vltavy v místě soutěže se při každodenním měření od 18.12. do 23.12. pohybuje kolem 6 st. C. Měření kalibrovaným teploměrem proběhla mezi 10.30-12.30 hod. Aktuální teplotu Vltavy přímo v místě memoriálu u Národního divadla můžete nově sledovat i na stránkách pořádajícího klubu, kde je červeným písmem odkaz na pravidelné měření v půlhodinovém intervalu – viz http://www.otuzilci-praha.cz/cz/2019/12/21/pozvanka-na-73-memorial-a-nikodema/ Tuto aplikaci zajišťuje společnost T-Mobile Czech Republic. Tento teploměr sice není kalibrovaný, ale při všech měřeních zatím ukazuje na desetinu st. C stejné hodnoty, jako náš teploměr kalibrovaný. Průtok bude podle předpovědi Povodí Vltavy v čase konání akce činit do 50 m3/s, jde tedy o velmi mírný proud, prakticky o klidovou vodu. Pro ty z Vás, kteří neznají praxi posledních let: v Paláci Žofín je na cca 13 hod. připraveno slavnostní vyhlášení – bude tradičně i tombola pro všechny příchozí. Prakticky každý, kdo dorazí (může jít i o doprovod plavce), dostane nějakou cenu – rádi Vás i v Malém sále uvidíme.

   1. Protože i jenom vlézt do ledové vody navíc za hustého sněžení vyžaduje silnou vůli a ochotu opustit komfortní zónu? Protože příprava závodů vyžaduje hodně obětovaného volného času, úsilí a energie? Protože kritiků se po závodech najde vždycky dost? Protože pochvala zahřeje a organizátoři i soutěžící si ji zaslouží?

     1. Petře, já děkuji. I když zde nepíšu poděkování organizátorům pravidelně jako Honza Schneider, tak po každých závodech vděčnost vůči organizátorům pociťuji. Třebaže nejsou všechny závody dokonale zorganizované, vážím si všeho, co do přípravy závodů tolik lidí vkládá.

 12. Ahoj,
  sháním odvoz z Prahy do Náchoda, neměl byste prosím někdo místo? Budu se vyskytovat víceméně na západním okraji Prahy.
  Díky

 13. Ahoj všem, díky za závody v Chocni – Tichá Orlice nás hezky potrápila:-) Prosím organizátory, zda by bylo možné zajistit i teplomet do stanu. Přišlo mi velmi neekologické tolik nastartovaných aut s “epileptiky” za volantem:-) A obědem jsem se také moc nezahřála, i když věřím, že otužilci na začátku fronty mohli mít jídlo ještě teplé:-) Přeji hodně úspěchu všem v nadcházející ledové vodě v Náchodě! Zimě a zimní vodě ZDAR! Soňa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *