Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

242 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Ahoj všem zapomnětlivým. Donesl jsem domů půl pytle věcí od plaveckých brýlí přes několik párů pantoflí (i nepárných), župánek, nádoby na koktejly, igelitku s ručníkem a časopisem, ošatku, obal od foťáku s náramkem, až po čepici zimní i plaveckou. Pište, popište, volejte viz propozice. Domluvíme se, dovezu či po někom pošlu. Katowice, Podolí. Zimní vodě zdar!

  1. Vystaveno na webu. Děkuji za soutěž v mírně posunuté lokalitě i za spolupráci při zpracování výsledků. Jirka Kuřina

 2. Výbor sekce schválil pořádání nové soutěže 21. března v Holoubkově, v kalendáři jsou vystaveny propozice. Příspěvek s více informacemi zveřejníme v nejbližších dnech. Jirka Kuřina

 3. V kalendáři ČP k sobotnímu MČR v Brně je opraven odkaz na mapu, jsou vystaveny aktuální propozice i přehled splněných limitů. Jirka Kuřina

 4. Na webu Bodování ZP jsou zpracované výsledky ** Sázava **.
  Současně byly aktualizovány výsledky ** Braník ** – opraveny časy JEITNER a KALINA, opraveny časy a pořadí 1000m ženy – STAŇKOVÁ, ŠPOTTOVÁ, OTŘÍSALOVÁ a KLEČKOVÁ.

 5. Za sebe, a za pořádající klub České otužilecké unie, bych moc rád poděkoval za velkou účast a příjemnou atmosféru při závodech v Sázavě – DĚKUJEME!!!
  Našlo se celkem dost věcí a přivezeme je do Brna, popřípadě se hlaste o možné předání v Praze:
  černá plavací čepice Nabaiji, červená plavací čepice Speedo, větší plavecké brýle AquaSphere, láhev na pití Decathlon, obal na foťák Canon, modrý náramek, plavky, několik párů a jednotlivců kroks a pantoflí, plavky, ponožky, a jiné…

 6. Keď sa pre výsledky z dlhých tratí v Blede 2020 (1000 m a 450 m) použije tzv. olympijské hodnotenie 1.-6. miesta (7-5-4-3-2-1), vyjde celkové poradie štátov v týchto dvoch súťažiach takto: 1. Nemecko 158 bodov, 2. Česko 144, 3. Británia 110, 4. Rusko 61, 5. Francúzsko 57 (atď.18 ďalších štátov). Blahoželám!

 7. Předně díky pořádajícím za dnešní Sázavu, z pohledu plavce zvládnuto na jedničku.
  Z pohledu rozhodčích – nebylo by od věci, kdyby si plavci zkusili přečíst a DODRŽOVAT pravidla. Třeba že hodinky do vody nepatří, což bylo před startem připomenuto, že plavecká čepice opravdu není pletená a s bambulí a v žádném případě není povoleno plavat v rukavicích, natož v ploutvových neoprenových. Ani stovku. Není v moci rozhodčích při startech v minutovém intervalu toto ohlídat! (i když ty rukavice teda… č. 191 a 180).

 8. Ahoj,
  Stav vody a teploty v Sazave:
  Vydatne deste poslednich dni trochu zvedly proud i teplotu, a vypada to, ze se bude plavat po proudu jako vloni. Teplota zatim 4,7st ale prudce klesa, takze predpoklad je, ze bude do soboty pod 4st.

  Dekuju za pozornost a tesime se na vas v sobotu! MP.

  1. Ahoj,
   aktualizace stavu vody a teploty v Sazave:
   Voda stale pomalu klesa, ale na okruh to stacit nebude – bude se zitra plavat po proudu. Teplota klesa rychle a nyni ma reka teplotu 3,5st. Vzhledem ke stalym nizkym teplotam se da predpokladat dalsi pokles nekam ke 3st. Zitra ma byt hezky – vezmete si plavky.

   Tesime se zitra v Sazave
   Zimni vode zdar!
   MP.

 9. Ahoj plavci,
  děkujeme za Vaší účast na dnešní soutěži a za pochvalu.
  V šatnách zůstala opuštěná celkem slušná sbírka přezuvek, různých plaveckých pomůcek a dokonce vysoušeč vlasů.
  Mám dobrou zprávu pro Lucii, její bundička je tam také.
  Všechny nalezené věci přivezu do Sázavy.
  Těším se na viděnou.
  Miloš Paseka 1. PKO

  1. Víčko z termosky s obrázkem žirafy je naše. Kdyby se dalo ve středu vyzvednout v klubovně, byla bych velmi ráda. Ale na Sázavu jedem taky.
   Díky všem za dobrou práci!

 10. Díky pořadatelům dnešní bránícké akce, užila jsem si první pětistovku, vše proběhlo parádně 🙂 a teď prosba: najdete-li černou tenkou péřovku Sir Joseph damska L, dejte, prosím, na Sázavě Martince Schreibu nebo schovejte na 1.3.
  Mooooc dekuju!
  Lucka Pilňas FIBr

 11. Mám dotaz na podvýbor sekce k mimochodem pozdě vydaným nominačním limitům pro obě MČR.
  Dnes vydaná kritéria pro “prsa” jsou stejná jako předchozí roky, tomu rozumím. Ale pro “kraul” došlo ke snížení nominačních počtů u mužů ve třech kategoriích z obvyklých 18 na 15 plavců. Nechápu tuto nesrovnalost. Má to nějaké opodstatnění, nějaký důvod ? Kdo mužům vysvětlí, proč došlo ke snížení ? Nebo je to tisková chyba jedněch nebo druhých limitů, které nikdo před vydáním nekontroloval ? Děkuji za brzkou reakci.

  1. Ahoj Michale,
   věc se má tak, že jsem se nejprve dotazoval bývalého předsedy STK Petra Miholy, zda nemá propozice z minulého ročníku MČR v Brně. Protože na mou prosby nepřišla od Petra ani čárka, rozhodl jsem tedy pro letošní ročník takto. Mimochodem, není to nic až tak neobvyklého, v roce 2013 i 2014 byl limit také 15 plavců.

 12. Ahoj, poslal jsem Jirkovi k vystavení aktualizované propozice MČR ZP v Brně. Nastudujte si hlavně, kam odstavit auta. Blíž se parkovat nedá. Případné dotazy nejlépe mailem. Zatím voda ve Svratce krásné 2°C a drží. Zimní vodě zdar!

 13. ad Branické ledy: Celý týden před soutěží se teplota Vltavy v místě akce pohybovala mezi 3-4 st. C. Aktuální teplotu Vltavy přímo v místě soutěže můžete sledovat i na stránkách pořádajícího klubu, kde je červeným písmem odkaz na pravidelné měření v hodinovém intervalu – viz http://www.otuzilci-praha.cz Tuto aplikaci zajišťuje společnost T-Mobile Czech Republic. Povrchová rychlost toku vody je celý týden stabilní – kolem 9 m/min. Podle předpokladů by podobné podmínky měly panovat i v termínu sobotní soutěže. Pro srovnání – voda poteče ještě méně, než při Nikodémově memoriálu před měsícem – a cca 2x méně, než při loňských Ledech. Protože bude naplněn předpoklad účasti dorostence viz ust. 2.6. Soutěžního řádu, bude uspořádána soutěž i na trati 500m. Tradičně bude zajištěn odnos věcí ze všech tratí do cíle – na trati 1000 m budou přistaveny automobily, do kterých si plavci dají své tašky, na ostatních tratích budou „nosiči s velkokapacitními taškami“ – také do nich si vkládejte své tašky, které mějte s sebou připravené. Díky – a na zítřek šťastnou cestu!

 14. Na webu Bodování ZP jsou aktualizovány výsledky ** Choceň **. Rozdíl v hodnocení u dvou plavkyň České Třebové – Štětková (správně Miroslava) a Štantejská Hana.

 15. Děkuji do Mladé Boleslavi za super závody a možnost přivézt saunu. Protože jsem se setkala s pozitivními ohlasy, nabízím i ostatním pořadatelů saunu na jejich závody. Pokud budete mít zájem, kontaktujte mě. Na sauněnou Iva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *