Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

414 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Prosím všechny plavce a vedoucí oddílu dejte pozor na vyplavané otůžilecké stupně vašich plavců neradi bychom někoho diskvalifikovali, v Náchodě se nám to stává dost často

 2. Milí otužilci,

  rád bych vás oslovil s názorem na covid a obnovení soutěží Českého poháru.

  Před časem jsem se dověděl o úmrtí dlouholetého otužilce Zdeňka Vaňouse (plaval za Nymburk a Hradec Králové) následkem covidového onemocnění. Měl veselou a kamarádskou povahu. Rozhodně vypadal zachovaleji, než na 77 let (byl ročník 1943). Rozhodně to nebyl typ polymorbidního seniora, jak se při zlehčování covidu a úmrtí seniorů často píše.

  Já osobně mám k pořádání soutěží této době nejednoznačný vztah. Na jedné straně už vím o 6 našich členech, co se covidem nakazili (někteří s velmi drsným průběhem), jeden člen dokonce už třikrát (čili ta imunita po prodělání moc dlouho nevydrží). Vzhledem k tomu, že nás je v klubu cca 120, je to každý dvacátý – a to jsme se nenakazili navzájem (každý je odjinud). Na druhé straně lidé chtějí pořádat soutěže a účastnit se jich, i když epidemiologická situace zůstává vážná.

  Organizátoři prý počítají s opatřeními, která mají riziko při soutěžích minimalizovat. Já bych se silně přimlouval za to, v této situaci vůbec neumožnit start plavcům mimo soutěž. Letos není vůbec vhodný čas na nějaké překonávání rekordů v počtu plavců, naopak.

  Petr Kocián správně píše, že se závod odehraje v rouškách nebo ochranných štítech. Jak víme, roušky nebo štíty chrání ostatní, abychom je nenakazili (a člověk může být infekční i předtím, než příznaky pocítí). Čili ten, kdo nepoužívá roušku (kde se užívat má), nebojuje za svobodu nebo proti vládě, ale proti těm, které může nakazit. Rozhodně bychom měli při soutěž nařízení dodržovat, ne jejich dodržování se spikleneckým pomrkáváním předstírat. Hodně se to týká třeba těch, co nosí roušky pod nosem. Tím možný proud bacilů vydechovaný nosem nezbrzdí.

  Myslím, že v této době je hlavním úkolem delegátů na soutěžích sledovat, jak organizátoři vymáhají a účastníci plní bezpečnostní opatření.

  Dále si myslím, že by respektování prevence covidu mělo být samozřejmé. Určitě by nebylo dobré tuto záležitost chápat jako otázku nějaké „statečnosti“ ve stylu „Já jsem borec, ničeho se nebojím, kdo se bojí, ať zůstane doma“. Svou psychickou odolnost přece dáváme najevo tím, jak drsnému sportu se věnujeme.

  Prosím, neberte můj příspěvek nějak konfrontačně, není tak míněn. Jen reaguji na složitou situaci. A zrovna v dnešních novinách se píše, že se situace zase o něco zhoršuje.

  Zimní vodě zdar!

  1. Vážení zimní plavci,
   v Pardubicích jsme se dnes dohodli, že tradiční akci “Otužilci na Labi” a jeho jubilejní 50. ročník v letošní plavecké sezóně neuspořádáme. S ohledem na nejistou situaci se budeme dál otužovat individuálně, ale ne masově a tím pádem i rizikově. Věřím, že se situace změní a v příštím roce si to společně užijeme. Za mě bych doporučil toto opatření i všem organizátorům blízkých závodů.
   Buďte negativní na COVID, ale pozitivní na duši.

   1. Ahoj Vláďo,

    díky za tvůj názor, který respektuji. Bohužel názory na nošení roušek se dost mění, tím myslím názory největších kapacit, ale i dlouhodobé vědecké studie, jsou dost protichůdné na nošení roušek.

    Chápu, že se musí dodržovat zákony a nařízení. Covid 19 nebudu zlehčovat v našem klubu (50 osob), ale musím zatím zaťukat, lehký průběh, nebo bezpříznakový průběh. Já budu, stále poukazovat na jasná data, bez nich jsou to vše jen názory, a u názorů se můžeme lehce hádat a to nechceme. Zajímá mě data po bitvě: ČSU, na konci roku, počty úmrtí, srovnání za roky.

    Za mě bych vytesal do kamene: “Voltaire: Nesouhlasím s vámi, ale respektuji váš názor.”

    Jirka

    1. Ahoj Leni, Vláďo, Aleši, všichni,

     dne 2. 12. jsme tady níže psal jasná fakta, nikdo mi je nerozporoval, nikdo na mé přímé otázky neodpověděl – tomu se říká zdravá diskuse na základě faktů a dat.
     Respektuji a slyším vaše názory, každý můžeme je mít jiné.
     Je jasné, že je třeba dodržovat nařízení, pokud jsou nejasná tak se ptát, tím bych to za mě uzavřel.

     V Mladé Boleslavi, pokud bude stále PES3, budou závody dle nařízení vlády. Pokud budou třeba roušky, a další věci, tak tam budou, pokud nebudou třeba roušky tak nebudou.
     Pokud zde každý z nás vyjádří svůj protichůdný názor na věc a věřte, že i mezi otužilci jsou velice rozdílné názory, někdy až extrémní, tak zde budeme jak na Facebooku a to věřím, že nechceme.
     Hluboce si vážím, každého pořadatele a jeho pomocníků, který v dnešní době jde do pořádání závodů.
     Držím palce ať to nyní Petr a následně Tomáš zvládnou, přijedu jim i dříve osobně pomoci, abych byl připraven i u nás a vše proběhlo jak má.

     1. Jirko,
      nepřísluší mi zveřejňovat konkrétní zdravotní informace o komokoliv jiném než o sobě. Moc mě mrzí, že už se nikdy nepotkám se Zdeňkem Vaňousem. Jeho úsměv mi bude na závodech chybět. Můj dědeček, se kterým sdílím jednu domácnost, je o dekádu starší než on a už měl nějaké zdravotní komplikace. Neodpustila bych si, kdybych ho nakazila. Vím, že Vláďa přeposílal nějaké e-maily od nakažených. Tak třeba má souhlas je šířit dál a pošle Ti je. Třeba Tebou pohne zpráva o boji s covidem silné ženy, která zvládla ledovou míli levou zadní…
      Zimní vodě zdar a hodně zdraví všem 🙂

   2. Myslím si, že nejlepší ochrana proti covid 19 je odložit soutěže na příští sezónu. Při těhle opatřeních nebude ta atmosféra na jakou jsme zvyklí . To je můj názor – nehonit body za každou cenu .

    1. Pepiku dlouho jsem zvažoval zda závody v Náchodě udělat ano či ne.
     Nakonec jsem se rozhodl ano,je to 50.ročník a asi jsme jediný oddíl v republice který nikdy nepřerušil tradici,tak proč právě ted když máme kulaté výročí.
     Nevím kolik závodu jsi v životě uspořádal ale já z těch 50.ročníku stojím u 35. znich se svým týmem a lidima kteří tento sport a lidi z jiných klubů maj rádi stejně jako já.Vždy jsem se musel poprat z nepřízní osudu když v pátek stojíš u řeky a ona teče a ráno nani je 0.5cm ledu v době kdy nebyli telefony,meili a plavci k tobě jedou na závody.Věř tomu že jsem se letos těžce začal smiřovat že 50. nebude,přiznám se jsem to i obrečel.Je to 1.5 roku příprav,nebude to takové souhlasím ale bude to a vůbec nejde obody jde o to se setkat a vzdát holt lidem kteří už nejsou mezi náma,
     A jeden takový je právě pro mně osobně velkým člověkem kamarádem
     pan Zdeněk Vanous který do Nácxhoda rád jezdil a měl to tady rád a hodně se právě na tu 50. těšil
     Takže tento ročník věnuji panu Zdenku Vanousovi
     Zimní vodě zdar

     1. Petře, já nenarážím na Náchod, vím co je s tim práce. Beru to tak, že v dnešní nelehké době to nemá tu atmosféru o setkávání a pokecání s kolegama . A jinak plavu od roku 1972, ve Strakonicích jsme pořádali dost závodů. Závody u nás skončily, protože podmínky byly hodně drsný, voda tady pěkně řeže, to se rozkřiklo a přestali k nám jezdit plavci , což by ti potvrdil Michal Moravec z Brna, který jako jeden z mála k nám jezdil. Zimní vodě zdar

 3. Dobrý den,
  jsem začínající koupelník ze severní Moravy, kterého práce na delší dobu zavála do Prahy a nyní si neví rady, kde by mohl v tréninku, tentokrát ve Vltavě, pokračovat. Patrně není vstup do Vltavy všude přístupný. Mohl by mi někdo poradit, kde nejlépe zajít. Moc děkuji.

  1. Ahoj, nejčastěji potkáš otužilce v Braníku – buď před (zavřenou) klubovnou 1. PKO – ul. U Kempinku nebo o kus dál proti proudu na pláži – ul. Lodnická.

 4. Vážení sportovní přátelé otužilci
  Po zdlouhavém zvážení na základě rozhodnutí vlády dojde k rozvolnění amaterského sportu od 7.12. a pořádání soutěží za přísných hygienických pravidel
  Jsme se mi zimní plavci v Náchodě rozhodli 50.ročník Českého poháru v zimním plavání uspořádat
  Na venkovním sportovišti se bude moc nacházet 50 osob bez diváku a počítají se tam v našem případě časomíra,rozhodčí,zvukař,hlasatel,lékař,sanitka,záchranáři na lodce
  Jak to bude vypadat v Náchodě: Celí závod se odehraje v rouškách nebo ochraných štítech
  Prezence plavců bude probíhat v základní škole Plhov, vždy bude prezentovat celí oddíl jeden člověk
  Ve škole tentokrát nebudou šatny ani popis
  Prosím jednotlivé kluby aby k závodu přijížděli dle svých časových rozplaveb
  Na prostranství koupaliště pod hospodou budou postavené 4 stany 2 velké a 2 malé
  Tentokrát nebude se převlékat ani v hospodě
  Na jednom z malích stanu bude umístěn rozpis se startovními čísli,kde vás popíší a obdržíte čip
  Nikdo se nebude když nebude plavat zdržovat v místě startu
  Na jednu rozplavbu bude vpuštěno 20 plavců
  Okruh bude vyznačen boji a plaveckýma dráhama a okruh bude měřit 250m.
  Ve stanech a až do startu budete používat roušky
  Nikdo se ve stanech po doplavání a samotné restauraci nebude zbytečně zdržovat
  Dodržujte nařízení,používejte dezinfekci,to samé při vyhlášení které proběhne na tradičním místě
  Dále při popisu přistupujte jednotlivě z 2m. rozestupem
  Jedine co z 50.ročníku odpadá je páteční program a sobotní zábava v zámeckém hotelu
  Vynahradíme příští rok
  Přátelé zimní vodě a Náchodu zdar
  Předpokládaná teplota vody 2-3 stupně ted 1,5

  1. Ahoj Petře,
   můžeš mi říci odkud čerpáš informace, z té barevné tabulky PES? Podle mě Milan Hnilička – NSA vyjednal pro sport lepší podmínky a to je:
   “amatérské i profesionální sportovní soutěže se mohou konat bez účasti diváků, amatérští sportovci musí mít ve vnitřních prostorech roušky”
   Já to chápu to tak, že venku nejsou třeba roušky ani štíty viz dále:
   Podrobně viz PES3: https://agenturasport.cz/vlada-schvalila-restart-profesionalniho-sportu/
   1. Amaterští organizovaní sportovci uvnitř pro VNITŘNÍ přípravu max 10 lidí. (podle mě po závodech už to není příprava)
   2. Sportoval lze i venku, vždy pouze 2 hrací týmy/skupiny.
   3. Pro příchod a odchod ze sportoviště, pro šatny , sprchy a WC, nastavena režimová opatření.
   4. Doporučeno testování.

   Můj názor na základě oněch zmatečných informací:
   Venku může nás soutěžit klidně 200 a bez roušek a štítů. Co na to Tomáš jako právník?
   Díky za diskusi, ano jsou to moje domněnky, vím, zítra vše může být jinak, informace jsou zmatečné a stále se mění.

   Dnes píšu dotaz na NSA Hniličkovi, dám vědět.
   Těším se na vás 16. 1. 2021 v MB, bud to oficiálně nebo neoficiálně v menším počtu. Zázemí letos v MB loděnici!!! Jirka Škvrna

   1. Petře, díky za dlouhý telefon, kdy jsme spolu probrali i mužské věci. Bude fajn zvolit systém “chytré horákyně” “nedráždit hada bosou nohou” dále nebudu rozvádět do mediálního prostoru :-).
    Děkuji našemu svazu za stany, nás sponzor pivovar, už to nedává v dnešní době, a navíc bez diváků a medializace, nemá důvod sponzorovat náš sport :-(.

 5. Ahoj plavci, v kalendáři byly doplněny nejbližší nadcházející soutěže. Doufejme, že zlepšující se situace nám brzy dovolí se potkat. O situaci vás samozřejmě budeme informovat, a já doufám, že se co nejdříve dočkáme titulku: “Soutěž …. NEZRUŠENA”. Přeji klidné dny a těším se naviděnou. S pozdravem MP.

  1. Ahoj,
   odkaz na propozice Nikodéma nefunguje, hlásí to nějakou chybu. Předpokládám, kdyby tam dokument vůbec nebyl, nevypadalo by to jako odkaz. Nebo tam opravdu žádný není? Díky

 6. Dobrý den do vzkazovníku,
  Hledám odpověď na otázku týkající se zimního plavání. Letošní otužovací sezónu jsme s pár známými protáhli a společně cca 3x týdně chodíme plavat. Nejsme žádní výjimeční plavci, ale baví nás to. To, s čím se ale všichni potýkame, je nepříjemné motání hlavy a jakoby ztráta rovnovahy když doplaveme. Po chvíli na břehu to odezní, ale je to nepříjemné a rádi bychom věděli, jestli je to běžné nebo ne, jestli něco děláme špatně, případně čeho se vyvarovat. Pro představu plaveme +/- 1 km kraulem, voda dnes měla 7*C. Za případné vyjádření, komentáře a doporučení budeme rádi. Díky.
  Za naši partu zdraví jana švadlenová, Krupka

  1. Dobrý den Jano, já za sebe můžu odpovědět, že se mi podobné motání hlavy či ztráta rovnováhy stávaly při natečení vody do uší. Snažím se uši nyní chránit a zacpávat špunty do uší. Třeba vám to také pomůže a ať vám to pěkně plave! S pozdravem MP.

   1. I já Vás zdravím,
    děkuji. Ano, tohle se jeden z nás již někde dočetl, ale ještě jsme nevyzkoušeli. Používáte nějaké speciální plavecké špunty? Vlastně znám jen ty na spaní proti hluku:). Osobně si to zatím neumím představit, jaké to je plavat se špunty, ale určitě také vyzkoušíme!
    Děkuji moc!
    Zdraví jana

    1. Ahoj/dobrý den,
     špunty se doporučují i kvůli uším (studená voda vnitřku ucha nesvědčí). Mě vyhovují ty nejlevnější tvarovatelné z Decathlonu, ale je to na osobní preferenci každého plavce.
     Nenapsala jste, jak dlouho ten kilometr plavete – u zimní vody je důležitou položkou čas, který v ní strávíte. Dalším z faktorů jsou osobní dispozice plavce – někdo je přirozený ledoborec a bez problémů dá hodinu tam, kde jiní (i trénovaní) po dvaceti minutách mrznou.
     Důležité je právě plavat “na sebe”, tedy na to jak se moje tělo cítí a neplavat kilometr, protože ho plavou všichni, když já už po půl kilometru mám dost, zbytek trpím a venku se nezvládnu sama obléknout. Klepat se, to ano, ale dokázat se o sebe postarat a zahřát a ty okolo mít jen pro jistotu, ne že mne téměř oživují. Někdo také může pomaleji regenerovat a 3x týdně kilometr není zrovna málo. Pokud ale jiné problémy nemáte, je dost pravděpodobné, že má Michal pravdu 😉

     1. Díky všem,
      zdá se, že jsem konečně našla místo, kde se můžeme obohatit, v blízkosti jsme na nikoho nenarazili.
      Je to tak, jak píšete. Plaveme každý na sebe a snažíme se nehazardovat. Údaje jsem napsala orientační. Navíc každý stupeň dolů ve vodě je znát a tím se proměňuje i náš pobyt ve vodě. Četli jsme o limitech pobytu ve studené vodě, takže zůstáváme max. přes 20 min., ale opět individuálně.
      Abych se vztáhla teď jen k sobě, po plavání jiné potíže nemám a regeneruji myslím celkem dobře. Nicméně si beru rady zkušenějších k srdci, proto jsem se ostatně na vaše stránky obrátila.
      Ještě jednou díky!
      jana

  2. Ahoj Jano,
   cca 1 km 3x týdně ve vodě 7*C je docela slušný otužilecký či zimně -plavecký výkon. Tedy pro držitele vyšších výkonnostních tříd “normálka”, pro začátečníky nebo spíše rekreační plavce to může být hodně. Nevím samozřejmě jak jste natrénovaní a zkušení a tak. Některé kamarádky měly podobné problémy jako vy, když se snažily při závodech o maximální výkon a šly na hranu svých možností, což obnášelo v takovéto vodě třeba “jen” 750m a čas kolem 20min. Je to hodně individuální, píšu to z pozice “otužilecké babičky” 60+ – plavu hodně pomalu a ve vodě pod 8*C je pro mě 750m tak akorát, abych se na závodech vešla do časového limitu 26 min. , 1km bych nestihla. Tak možná ve vašem případě to přehnaným výkonem být nemusí. 🙂

   1. Dobrý den/ahoj,
    moc děkuji za vyjádření. Zkušenosti se “zimním” plaváním teprve sbíráme. Jde o naši první sezónu. S otužováním každý zkušenost již máme větší. Ohledně plavání zkoušíme, čteme, plaveme podle toho, jak se cítíme. Také narážíme na limity – pro mě je to právě to motání hlavy, které je někdy menší, někdy větší. V tomto tempu jedeme necelé 2 měsíce. Každý z nás má něco odplaváno, ale spíše kondičně, než závodně. I naše cíle jsou rozdílné. Mě pouze zavřely bazén a ve studené vodě jsem se našla:), kolega by rád vyzkoušel nějaký amatérský závod, pro jiného je to jen doplněk k intenzivnímu chladovému tréninku. Věkově jsme od 18 a já budu patrně nejstarší, trochu přes 40. Zkusíme ubrat a pozorovat změnu.
    Ještě jednou díky. Moc mě reakce potěšila!
    Ať se daří!
    jana

    1. Ahoj Jani,
     Ještě k postarání se o sebe, o kterém píší Peťani – pár tipů na výstroj
     -neoprenová plavecká čepice je šikovná věc, nic nesportovního, smí se s ní i na závody. Hlavou se ztrácí hodně tepla a otužit se hlava tak úplně nedá
     – nízké neoprénové cvičky, také regulérní i při závodech – nohy jsou v zimní vodě méně citlivé a na dně mohou být střepy a jiný binec
     – něco pod nohy na břeh, až bude mrznout – kousek karimatky, plastové pantofle, suchý hadr…
     – froté pončo (nabízí se jako surfařské, třeba v Decathlonu) – objevily jsme ho s kamarádkami až letos a je to úžasné, dá se pod ním i pohodlně převléknout
     – termoska s horkým čajem, u nás nejvíc frčí zázvorový
     Hodně radosti z plavání
     Dana

     1. Dano, díky!
      Máme všechno až na cvičky:). Čepice máme klasické plavecké a ještě plaveme s bojkami. Ty jsou zase praktické pro nás, jednak z bezpečnostních důvodů a protože nemáme u vody žádné zázemí, tak využíváme jejich vnitřní prostor pro klíče atp.
      Pončo je skvělá věc! Já to svoje našla u české firmy fluffy.cz.
      Radost máme:), tak nápodobně.
      ahoj jana

 7. Ahoj, debata o tom, kdo je zasloužilejší otužilec a je hodnocen podle toho kolika se zúčastnil soutěží a s jakým výsledkem, je opravdu na “úrovni”. Po shlédnutí stránek otužilců z FM se plně ztotožňuji s jejich způsobem otužování a je mně velmi blízký. Nemám nic proti soutěžím, ale faktem zůstává, že většina se otužuje především pro zdraví. A co se týká toho kdo má lepšího doktora, tak já osobně se otužuji proto, abych žádného nepotřeboval a ve svých 71 letech se mně to zatím daří.
  Studené vodě-ZDAR! Zdeněk Mikoláš
  KLM-Třebíč

 8. Teplota vody Labe v HK dne 24.11. v 6.hodin 3,1 stupně C.
  Pro ty, co si rekreačně chtějí zaplavat v HK jen připomínám,
  že i Adventní trhy v muzeu jsou zrušeny včetně venkovních stánků…

 9. Nevím jakou roli (kromě zápůjčky FB profilu předsedovi) má pan Otakar Zemek v I. PKO. Ale je naprosto evidentní, že v diskusi na Idnes evidentně “střelil kozla”. Pane doktore, udělejte si v oddíle pořádek.

  1. Jako že jsem napsal že autor výroků o měsících sprchování než se vleze do řeky je bábovka ? Ach to jsem se někoho dotkl ?
   Ať si pan doktor udělá pořádek….no my v oddíle máme normálně svobodu projevu a nemyslím že je to jen specifikum Prahy.

   1. Milý Otakare, když pominu fakt, že z FM to máte nejblíž do Prahy, ale soutěž na Olešné je asi navždy minulostí a Tvoje hluboké zkušenosti ze zimního plavání – sedm soutěží za 6 roků a celkově získaných opravdu úctyhodných 63 bodů, bez JEDINÉ soutěže na pořadí, pak věř, že se s Tebou náš oddílový lékař MUDr. Pavel Homolka, MD opravdu nemůže srovnávat, protože Ti nesahá ani po kotníky. Akorát má za sebou mnoho stáží na prestižní Mayo clinic, účast na OH a EYOF včetně péče o vážně zraněnou a přesto pozdější olympijskou vítězku Mirku Knapkovou, působení u národního týmu volejbalistek už někdy na konci 80. let, národní tým veslařů, péče o celou hokejovou Kometu (zakáže hokej 19 letému reprezentantovi a všichni to respektují) a v neposlední řadě na “mém” kanále, Curychu atd. Holt jsme u toho někteří taky třeba 40 let a viděli jsme za tu dobu pět úmrtí.

  2. Ahoj Petře, měla bych k Tvému příspěvku prosbu/doporučení. Jestliže máš potřebu cokoli řešit ve Vzkazovníku, tedy před širokou (nejen)plaveckou veřejností, bylo by dobré napsat to srozumitelně, aby každý čtenář pochopil v čem konkrétně vidíš problém. Tak jak je Tvůj příspěvek formulován, vyznívá jako : „V 1.PKO je něco blbě, hádejte co.“ Nepřipadá mi to fair. Jestli chceš reagovat na příspěvek v diskusi na nějakém serveru, můžeš to udělat přímo tam. Jestli si chceš něco probrat s Tomášem nebo kýmkoli osobně, je asi vhodné obrátit se přímo na dotyčného. Má-li o tom vědět širší veřejnost, pak by asi měla vědět, o co konkrétně se jedná. Pomíjím možnost, že by mohlo jít o skrytou reklamu na IDNES, takové věci se snad ve Vzkazovníku nedělají. 😊 Díky moc za pochopení a přeju hodně radosti z plavání i v této složité době

   1. Ahoj Dano, máš pravdu, nebylo to šťastné. Korigujte si ale svého permanentního nováčka. Pro nás je čest chodit na velmi prestižní pracoviště na vyšetření s národními mužstvy a olympioniky a svého primáře si nenecháme sáhnout.

 10. Kdyby ten “zkušený otužilec”, který tak zasvěceně vykládal v televizi se Šípem v jeho Všechnopárty, jak na Silvestra plave u Národního (ostatní tam chodí na Štěpána), zažil nějakou nepříjemnost s fatálním koncem u zimního plavání, asi by nevykládal, že když to někdo nepřežije, je alespoň umytý. Ať se někoho zeptá, jaká byla legrace třeba s plzeňákem Rudou Hvězdou …
  U vody ahoj. Honza Váně

 11. Dobrý den, oblíbil jsem si denní plavání ve Svratce v Jundrově v Brně a někde jsem se dočetl, že snad je doporučené chodit plavat 2x až 3x týdně jen. Nějak to nehrotím, prostě každý den uplavu proti proudu 50 až 70m a pak se dokolébu zpět. Zapadlo mi to jako odreagování do denního režimu, tak se jen chci zeptat zkušenějších za radu, zda vidíte jako problém to praktikovat každý den? Aktuálně tu máme cca 9 °C…Díky moc

 12. Covid, necovid, naše zimní plavecká sezóna začala a platí nový Soutěžní řád ZP.
  Za tvůrce a správce webu Bodování zimního plavání (BZP) vás ujišťuji, že zde také změnu provedeme. Proto se ptám, kdy nás podsekce ZP osloví a jak by si změnu Soutěžního řádu ZP představovala promítnout do tohoto projektu. Od Valné hromady Sekce DZP uplynuly čtyři týdny a nemáme žádný požadavek, žádné zadání. Sezóna ČPZP 2020/21 začala a plavci se již ozývají, kdy změnu SŘ uvidí na webu BZP? Já odpovídám, že nevím, ale věřím, že nám v tom covidová pauza v soutěžení pomůže.

 13. Ahoj zimáci. Podělím se s vámi o svůj názor na nové rozdělení věkových kategorií SŘZP 2.2.
  Já s novým dělením kategorií souhlasím jen v rozšíření dorostenců. Přiblížení k jen pár let platné změně v kategoriích dorostu FINA jsme zvažovali v ZP ještě za mého působení v sekci. Jsem rád, že tato změna byla zářijovou VH přijata.

  Ale to další přijaté dělení původní 18-40 a 70+ bylo předčasné a zbytečné. Zbytečné proto, že hlavním důvodem předešlých dělení věkových kategorií bylo vždy velké a neúměrné množství plavců v jedné z věkově vyšších kategorií. Takto se dělila původně 40+ na dvě. Později ze stejného důvodu se rozpadly kategorie nad 40 let po deseti letech. Nové rozdělení jde proti tomuto duchu, byly rozděleny méně nepočetné kategorie a vznikla tak jedna kategorie po dorostu nejhubenější 20-30, kde bude do 10 plavců a 80+, kde po většinu let bude jeden, dva nebo nikdo. Kladu si otázku, jaký přínos to bude mít. Já v tom dnes vidím spíše zápory. Plavci ztratí konkurenci a motivaci, MČR ZP se nám časově natáhnou a prodraží. Milí zimáci, zeptejte se svých zástupců klubů, zda byli na VH a proč odhlasovali tuto změnu?

  1. Já Ti na Míšo, odpovím. Zimní plavci byli v menšině proti oddílům z dálkového plavání a hlasování jsme (jakožto zimní podsekce) prohráli resp nestáli jsme o přesunutí kategorie dorostenců tak, jak je teď. Ale protinávrhy z pléna prostě byly takové. To sám pokládám za problém, protože se vypracuje promyšlený návrh nad kterým se dlouho diskutuje a pak jej někdo nekoncepčně doplní nebo změní na základě pocitu z pár vteřin na VH (otce obou návrhů znám a necítím za tím nic špatného, ale viděli jen do první zatáčky, ač oba jsou zkušení a dlouholetí příznivci plavání). Bohužel obdobná praxe ve v Parlamentu při pozměňovacích návrzích…

 14. Na webu Bodování ZP jsou aktualizovány výsledky ** Slavkov **.
  Změny:
  Prohození časů a pořadí 1000 m – Čudanová, Vatalová
  Dělba pořadí a bodů 1000 m muži – Kunc, Mak

 15. Děkuji všem, kteří v neklidné a složité době přijeli do Slavkova. Soutěž se vydařila také díky Vaší kázni a dodržování všech současných nepopulárních opatření. Snad si budeme moci popřát příjemné prožití vánoc a úspěšný nový rok doopravdy a v předvánočním čase. A ne žertem jako dnes.

 16. Vláda zavírá posilovny, ZOO, kryté bazény a koupaliště. Něco už od soboty, něco od pondělí. Naše akce ve Slavkově je předem naplánovaná, organizovaná sportovním svazem, nevybíráme na ní vstupné, není určena pro veřejnost a MŮŽE SE KONAT. Ověřeno u vedoucí Krajské hygienické stanice v Brně. Jméno na požádání můžu sdělit, ale je to GDPR…
  Takže přijeďte, opakuji potřetí, na dobu “nezbytně nutnou”. Nebude to zítra úplně ono, ale SOUTĚŽ SE KONÁ.

 17. Organizační pokyny pro Slavkov: V sobotu se v 9:00 odprezentuje Haná, Sigma Hodolany a Univerzita Olomouc. Voda měla včera 16°C, neklesne určitě pod 14°C. Cílem pro všechny plavce je už nic neměnit na přihlášených tratích, odplavat a opustit areál.
  Pro český půlden nemá pro nikoho (!!) smysl přijet dřív než ve 12:00. Plavci, kteří startují po 14. hodině můžou ve Slavkově zvládnout oběd, nebo procházku po zámeckém areálu (prohlídka nebude možná) či přilehlém golfovém areálu. Snažte se maximálně omezit obvyklé vítací procedury a všechny osobní kontakty minimalizovat. Většina z nás je ve věkové skupině 40 – 70. Řada z vás má rodiče a ti již spadají do skupiny, pro kterou je současné virové onemocnění velmi vážným zdravotním problémem.
  Razantní nárůsty počtu nakažených (a bohužel i mrtvých) nás zřejmě připraví o větší část sezóny než na jaře. Snažte se sobotní epizodu strávit tak, abyste minimalizovali rizika. Je jistě zbytečné psát, že doma mají zůstat plavci kteří nemají 100% zdravotní stav.

 18. Na vystavené rozplavby se podívejte až dnes večer. Vystavená verze už není aktuální. Vzhledem k nárůstu pandemie budeme velmi striktně dělit soutěž na “moravský” a “český” půlden. Poslední půlden jsem řešil požadavky jednoho velkého oddílu (všem vyhověno) a jeden požadovaný transfer startů celé výpravy v jiném půldnu (zamítnuto, ale rozhovor trval osm minut). Novým rozpisem utrpí sportovní hledisko, např. nedojde k přímému souboji dorostenek, každá poplave v jiném bloku. Stejná situace nastane v podstatě ve všech kategoriích.
  Večer si rovněž můžete přečíst organizační pokyny k soutěži. Hlavním motivem soboty bude: přijet těsně před startem, odplavat a pak co nejrychleji opustit areál. K dispozici nebude žádné jídlo ani čaj. V centru Slavkova a nejbližším okolí je zhruba desítka restaurací velmi dobré kvality.
  rozplavby – finální verze PDF
  doplnil JirkaK HK v 10:50, 8.10.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *