Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

356 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Na rozdíl od vás všech, kteří jste na Tomášovi nenechali niť suchou, bych mu chtěl vyjádřit obdiv, že se ještě vůbec v této době snaží a nevymlouvá se, že to nejde, i když veškerá snaha bude asi tentokrát, na rozdíl od Nikodéma, marná.

  1. Ahoj všem, názory každý může mít jiné, jen je třeba je podepřít fakty, jinak je to hádka jako na Facebooku.

   Příklad: Fanta s Pepou chtějí něco společně dokázat vycházejí na z bodu A zpět do bodu A. Start a Cíl v bodu A. Každý může mít rozdílný názor a pohádat se a nikam nejít neuskutečnit cestu. Je třeba mít argumenty, hele tudy jít ráno kolem řeky je blbost je zde náledí, máš pravdu, půjdeme opačně a navíc odpoledne už nebude led a půjde se nám kolem řeky lépe. To je ona diskuse a založená na faktech jen tak mohu změnit názor a najít společnou cestu.

   Takže za mě fakta: Na MAN 26.12. 2020 tři sta testů z toho dva s potvrzenou nákazou. Od nás z oddílu jelo 9 plavců a všichni nadšení, místo Covid 19 si všichni přivezli plno nálady, které rozdávali ve svých rodinách a okolí. Na základě těchto fakt, a zpětné vazby od plavců z ostatních oddílů (měli to podobně), nemyslím si, že by MAN způsobil zhoršení epidemie a rozvezl se ze zlé Prahy do republiky. Na základě těchto fakt, nikomu od nás nebránit se zúčastnit soutěže v Podolí.

   Profesionální sportovci stále sportují jen mají povinné též antigenní testy, hold Covid 19 zde bude třeba léta, a pokud tyto testy v řádu 100Kč budou podmínkou zkousnu to. Jsou i flusací, kdy si můžete odplivnou a zanadávat, ty budou s příplatkem 😊.
   Je fajn si říkat otevřeně věci, cením si toho, i když někdo vyjádří věci, které vidím jinak. Než když se to dozvím šuškandou.

 2. Ahoj všem,
  jako člen sekce zastávám toto stanovisko: Pokud dostane pořadatel MČR povolení MZ, které bude obsahovat i metodické pokyny k závodům, nevidím důvod závody nepořádat. Každý má v dnešní době možnost opatřit si dostatek jemu srozumitelných informací, aby vyhodnotil situaci a vyvodil pro sebe odpovídající závěry.

  Osobně připojuji ještě toto: vraťme se na chvilku do doby, když žádný Covid nebyl. Když jste byli před závodem nemocní, co jste udělali? Nejeli jste… Pokud sami pro sebe vyhodnotíte soutěž (nebo jakékoli konání) jako riziko, je to v pořádku, ale neodsuzujte druhé, pokud nemají na věc stejný názor jako vy. Ke všemu není vůbec jisté, zda se Podolí bude konat. Tomáš Prokop udělal, stejně jako při “Štěpánovi”, všechny myslitelné kroky k tomu, aby se mohla soutěž uskutečnit. Kromě jediného. Že by ji hned na počátku zrušil. Nikdo by mu to neměl za zlé, nebyl by ani první, ani poslední. Ale ta možnost tu stále je. Tak ji nechme žít.
  Ano, je možné a vysoce pravděpodobné, že se jí nezúčastní tolik kvalitních plavců jako loni. Ale je v tom jistá symbolika. Stejně jako na Štěpána. Nepoddat se současné situaci. Nevěřím, že by tam lidé jeli pouze kvůli svým sportovním ambicím (udělat medaili, když nebude taková konkurence), tohle je zřejmě poslední možnost si v téhle sezóně spolu zaplavat. Myslel jsem si, že nás plavání spojuje a chtěl bych si to myslet nadále. Bez ohledu kde se plave a kdo soutěž pořádá.

 3. A vůbec mi to nezkazilo sobotu 🙂 Tohle věčné okopávání kotníků… Aspoň se můžou srovnat fakta:
  1) Pokud bude v současné situaci konání MČR povoleno (což aktuálně opravdu není jisté), půjde o zcela legální akci a v respektu k pokynům Ministerstva zdravotnictví také bezpečnou. Kdo napsal, že půjde o „obrovské zdravotní riziko pro účastníky a jejich blízké“, je přinejmenším manipulátor, když se raději zdržím trefnějších označení autora, protože já zůstanu slušný (on si každý o sobě vytváří obrázek sám – viz jazyk a výrazy autorů komentářů níže). Asi je deficitem těch, kdo se zde vyjádřili, že nebyli na Memoriálu Alfreda Nikodéma 26.12.2020, protože by věděli, že na akci byli vpuštěni jen ti, kteří měli negativní test na covid. Slovanský ostrov tak vskutku nebyl obrovským rizikem pro účastníky – a už vůbec ne pro jejich blízké – ty jsme na akci nepouštěli vůbec. Pro úplnost – před akcí se testovali i všichni pořadatelé, novináři, …místostarosta Prahy 1, …prostě všichni. Slovanský ostrov na Štěpána = ostrov bezpečí.
  2) V jinak uzavřeném Plaveckém stadionu Podolí bude v případě konání MČR tentýž systém – před vstupem do areálu budou všichni otestováni a na akci se tak nedostane nikdo pozitivní. Opět pro úplnost – z přesně 300 antigenních testů při Nikodémovi byly 4 pozitivní, z toho 2 se následně na PCR testu nepotvrdily, záchyt tak byl 0,67%.
  3) Už tehdy z Brna zněly podobné komentáře o šílenství a doporučení členům do Prahy nedorazit. Byly snad nějaké negativní následky z důvodu konání akce? Hm, nebyly. Já jsem navíc zaznamenal kolem stovky poděkování …a nechci tady patetizovat, jak neskutečně krásná kolikrát byla. Za to úsilí, které bylo při uspořádání memoriálu tentokrát násobné, to stálo.
  4) Pokud se níže píše něco o „osvícenství Prokopa“, tak pro srovnání doby a atmosféry, kdy ve vedení byli autoři těchto štvavých komentářů, konstatuji, že současná podsekce ZP se VŽDY na VŠEM dokázala dohodnout a JEDNOMYSLNĚ rozhodnout. Ostatní pánové z podsekce ZP jistě potvrdí. Já jsem sice místopředseda pro ZP, ale nikdy jsem o ničem nerozhodl sám. Nepravdivé osočení, že by „záhadně zmizela“ jako podmínka pro účast na MČR „vyplavaná třída“, je prostě nesmysl. Podmínka platí, v článku o MČR je to jasně napsáno …a v komentáři níže tak šlo o další nonsens.
  5) Kdyby nebylo pořadatelů jako jsou náchodští Tygři nebo I.PKO, …a podobně v jiných sportovních odvětvích, nebylo by proč zapínat Branky body vteřiny, protože by se nekonaly žádné sportovní akce. VŠECHNY akce, jejichž výsledky někde sledujete, se konají proto, že jejich pořadatelé nesedí doma za pecí (a nenadávají nebo nepíšou štvavé manipulativní komentáře).
  6) Pořadatelé z Fidesu mají máslo na hlavě. Kdyby nebyli pasivní, mohli (a měli!) požádat o výjimku na uspořádání MČR ve volném způsobu – před 14 dny by se akci určitě podařilo uspořádat. A to legálně a bezpečně. A rozhodně by kvůli tomu žádné sestřičky na ARO neomdlévaly vyčerpáním – to si jako autor komentáře viz níž myslí, že čtenáři vzkazovníku jsou hlupáci? ;-D Jenže to by museli pořadatelé brněnského MČR vyvinout výrazně zvýšené úsilí – a taky nést kůži na trh. Což se jim už tradičně nechce. Lepší je sedět v teple a dštít síru na někoho, kdo něco dělá.
  7) Aby bylo jasno, tak fakta hovoří takto: Fides v roce 2019 nedokázal uspořádat MČR, protože obvyklý objekt, který sloužil jako zázemí, byl uzavřen. Všichni víme, že tento fakt byl známý měsíce dopředu – a pořadatel MČR to nedokázal zorganizovat nějak náhradně? Ostuda, OSTUDA! Hanba by mě fackovala, kdybych takhle rušil soutěž. Obdobně zrušené MČR v Brně v roce 2010 – kvůli zamrzlému ledu na řece? Kdo i jen pár let plave, tak zná pořadatele, kteří v takovém případě vyřežou led nebo přemístí soutěž jinam – nebudu jmenovat, je jich řada. Prostě ostuda, u MČR neomluvitelná. K tomu navíc v režii Fides opakovaně a bez náhrady rušené soutěže na Fojtce (2011, 2014, 2015), zrušená Punkva kvůli rekonstrukci objektu (to fakt šlo uspořádat i tak, opět jen chtít).
  8) Oproti tomu, co já pamatuju – nebo lépe co já pořádám soutěže v Praze? Od roku 2003 do roku 2020 jsem uspořádal 44 soutěží a ani jednu jsem nezrušil. A pamětníci potvrdí, že se o zrušení „mých“ (!!) soutěží opakovaně snažili opět stále titíž pánové viz níže – například pro zvýšený proud u Nikodéma nebo kvůli ledům v Braníku (pouze před závodem). A byly z toho nakonec samozřejmě naprosto regulérní soutěže, …leč snaha kazit byla enormní. Musí to tyhle pány neskutečně štvát, že člověk dál pořádá, s úsměvem na tváři, …a ani nereaguje vyhroceně nebo podobně podle lživými „argumenty“, které si můžete číst v tradičních kopancích, …a které si osobně myslím, že chytří čtenáři umí vyhodnotit i bez toho, abych se k nim vyjadřoval já.
  9) K zmiňované úrovni řízení našeho sportu: Co já pamatuji, nikdy, NIKDY nebyly schůze výboru tak konstruktivní a věcné jako v současném složení, pamětníci TK a JK určitě potvrdí. Nikdo nikoho neuráží, nepadají vulgarismy, ba už vůbec nikoho nenapadne někoho inzultovat. I to se v repertoáru jednoho z autorů viz níž objevilo a je to jen pár let zpátky. Kromě toho – naše rozhodnutí jsou diskutovaná předem, na VH připravená a předjednaná, rozhodování transparentní. Navíc znovu a rád opakuji, že se na všem dokážeme domluvit a mít po diskusi jednotný názor. A tak by to mělo být, protože to všichni děláme ve volném čase a proto, že máme náš sport rádi. Myslím si, že na tom mám jako místopředseda pro ZP určitě zřetelný podíl, to ať ale soudí široké plénum, …samozřejmě včetně glosátorů viz níže. I o jejich komentářích (a práci) ať si každý dělá úsudek – a ve volbách to třeba příště dopadne jinak, než když jsem (s pokorou znovu děkuji) dostal v hlasy v tajné volbě 26:11.
  10) Co se mého osobního přínosu týče, můžu třeba zmínit, že i když se v ZP v posledních měsících zdánlivě nic neděje, vězte, že během podzimu nabyla sekce DZP vybavení v hodnotě téměř 400 tis. Kč. Všichni zúčastnění vědí, že asi 90% těchto investic jsem inicioval já – i když je mohl iniciovat kdokoliv ze členů výboru sekce. Bez toho by NEBYLY. A následně jsem s realizací těch investic znovu já měl další značné penzum práce, …však si umíte představit, že kupujete za 400 tis. velkokapacitní stany, různá topidla, čluny, bóje, vozíky za auto, teploměry atd., …a chcete nakoupit co nejvíce nejlepšího za co nejméně, …a ještě to musí obstát před veřejným dohledem…
  11) Abyste věděli, co předcházelo zveřejnění komentářů autorů viz níž – bylo to obvolávání všech možných představitelů (mimochodem kromě mě – ač jsem ředitel MČR a osoba v rámci Českého svazu plaveckých sportů odpovědná za celé zimní plavání – úsměvné, že?) – volali i předsedovi celé sekce DZP a třeba i předsedovi celého Českého svazu plaveckých sportů. A víte co? Všude slyšeli to samé – že je to v rámci kompetence sekce, že sekce rozhodla jednoznačně tak, že pokud bude akce povolená, že se má konat, …že bude samozřejmě v rámci podmínek stanovených ministerstvem bezpečná, …že je dobře, když se někdo snaží něco uspořádat. Samozřejmě všichni, včetně mě, vidíme, co se v republice děje – a nikdo nechce pořádat něco, co by mělo být nějak nebezpečné. Ale od posouzení toho je tu v první instanci Národní sportovní agentura – a ta akci dala zelenou, a v druhé instanci Ministerstvo zdravotnictví. Když rozhodne, že se MČR v aktuálních podmínkách konat nemá, tak se konat nebude …a já aspoň můžu mít dobrý pocit, že jsem pro možnost konání akce (na které by třeba Fides získal 7 zlatých medailí) udělal maximum. Druhým pozitivním důsledkem je ale už teď to, že čtenáři vzkazovníku mají možnost porovnat si, kdo a jak z čelných představitelů našeho sportu věcně nebo matoucím způsobem své postoje „obhájí“.
  12) Že na přání „konat“ glosátorům viz níž naběhla až předsedkyně DZP Haná nepřekvapí, „samostatný“ názor ve smyslu „vždy udělám, co chtějí“, je notoricky známý, bohužel. Ještě by se zde podle očekávání mohl objevit podobný názor představitele jednoho nejmenovaného velkého klubu, i když názory jeho členů, které potkávám u Vltavy, včetně názoru jeho reprezentanta v sekci DZP, je „uspořádejte MČR, když to půjde“…
  13) Volali mi i „řadoví členové“ z Fidesu, že na MČR přijedou. Znovu říkám, že v aktuální situaci se klidně (asi) konat nebude, uvidíme, …ale hlavně doufám, že když už ve Fidesu opět zazněl příkaz NEJEDEME, …že aspoň nedojde k inkvizičnímu pátrání po tom, kdo se opovážil samostatně komunikovat s pořadatelem – a ještě k tomu se samostatně rozhodnout dorazit… Nebo co by se dělo, kdyby nakonec někdo opravdu dorazil?
  14) K „ukradenému MČR“? Slovo „KRÁDEŽ“? To jako fakt? 😀 Výběrové řízení, které každým rokem vyhlašuje sekce – a každým rokem ho vyhraje ta nejlepší nabídka? (V posledních 9-ti letech I.PKO). Asi už třeba tohle stačí čtenářům, aby si o aktérech výměny těchto názorů udělali obrázek.
  15) Rád bych vyjádřil přesvědčení, tentokrát i právě z pozice „šéfa zimního plavání“, že ostřelování na vzkazovníku našemu sportu škodí, argumenty by měly být věcné, správné a přesné a komunikace má být slušná. To je nejenom mé přesvědčení, ale i přání. Protože ale máme demokracii, obsah a vyjadřování ostatních je na každém z nás. Budu si přát, aby zde toho ošklivého bylo co nejméně a aby to členy našich klubů a další zájemce o náš sport zbytečně neodrazovalo.
  16) PS – Než jsem dopsal, už je tady zmíněný komentář předsedy ČOUPr… „Znehodnocení“ soutěže je právě na lidech, kteří akci chtějí házet klacky pod nohy…, vše podstatné už bylo napsáno.

  1. Jednu premisu, dokola zde omílanou musím vytknout s vykřičníkem a uvést na pravou míru. Oháníte se ,,autoritami,, a kompetentností MZČR a nepřímo i panem Hniličkou? Opravdu? Stačí se podívat na odpovědný přístup MZČR, díky kterému jsme po roce totálně v p*deli (trefnější pojem těžko hledat). Ministerstva, které nechá běžet fabriky s tisíci zaměstnanci ač je již statisticky podloženo, že tam se covid, hned po rodině, šíří nejvíce. Národní sportovní agenturou, netransparentní organizací v čele s ,,covidovým papalášem,, Hniličkou, bez dalšího komentáře….
   Senzitivita antigenního testu u bezpříznakového pacienta je 50-60% (potvrzeno studiemi, nepřímo potvrzeno i výroky ministra Blatného, který varoval před nenošením roušky při kontaktu se senzitivními jedinci a to i v případě aktuálně negativního výsledku testu = tzv. falešná negativita)
   Z blízkého okolí mám případy lidí, kteří měli příznaky(bolest hlavy, únava, teplota, bolest krku…) byly v kontaktu s bezpříznakovým nakaženým, kterým jim oznámil, že je pozitivní a doporučil jim aby si zašli na test…i těmto 3 známým s příznaky vyšel antigenní test negativně, pak ztratili čich, někteří i chuť…rýma??? 😀
   Kdyby to člověk chtěl dělat poctivě a odpovědně, tak tu akci udělá s testy PCR a nebude se ohánět povolením evidentně nekompetentních autorit. Tím by pomohl odhalit pár bezpříznakových přenašečů a udělal by něco pro bezpečnost nejen v rámci závodu ale i pro rodiny a okolí zúčastněných.
   Osobně jsem moc rád, že se konala Punkva, že se konal Nikodém. Jsou to symboly tohoto sportu, tradice. V případě Nikodéma, který sám chodil v době, kdy se to nesmělo, je ta symbolika více než jasná. A díky těm, kteří tuto zástavu zvedli. 🙂

 4. Ve zdravém těle zdravý duch. Probuďte taky zdravý rozum !!! Reaguji na současný stav zdravotnictví a hlavně na zveřejněný článek na hlavní stránce webu “AKTUÁLNÍ INFORMACE K MČR … K 26. ÚNORU 2021”. Zdravím všechny zimním plavce, registrované v plaveckém svazu a nejen je. Ptám se. Je v situaci, kdy sestřičky na odděleních ARO omdlévají vyčerpáním nebo v lepším případě zapomenou unavené nastoupit na další směnu, je rozumné někoho nechat pořádat celorepublikový sraz otužilců s tak obrovským zdravotním rizikem pro účastníky a jejich blízké? Naopak bych očekával, že výbor sekce DZP neprodleně zareaguje a soutěž 6. března v Praze odvolá a zruší. Nebo lhostejný výbor a nesoudný pořadatel nechají vystavit účastníky a kluby v honbě za medailemi zvýšenému riziku onemocnění? Ať už dopadne žádost pořadatele o výjimku na Ministerstvu zdravotnictví ČR jakkoli, vyzývám plavce, aby svou účast na soutěži odmítli a kluby za této epidemiologické situace, aby se účasti zřekly. A to i v případě, že se na MZ najde šílenec, který výjimku řediteli soutěže povolí. Chtěl jsem tím vyjádřit, že dnes nejde jen o náš sport, ale hlavně o zdraví.
  Přátelé zimáci, moc se na vás všechny těším, až vás zase uvidím… Zimní vodě zdar! Michal

  1. Ahoj Michale, ahoj “zimáci”! Soutěž v prsařském způsobu jsem na sklonku 90. let prosazoval doslova “proti všem”. Teprve po roce 2000 začaly světová mistrovství IWSA. Zde jsou z 11 soutěží prsařské dokonce čtyři. Naše prsařské MČR si prošlo vývojem a později bylo tak zajímavé, že se dokonce stalo stalo předmětem krádeže. Nechci na soutěž vypravovat autobus, abych v neděli dopoledne zjistil, že včera všichni ani neodjeli. Těšilo mě proto, když jsme jako oddíl na Podolí získali vždy okolo 12 medailí a téměř pravidelně také sedm mistrovských titulů. Letos se neuskutečnila ani čtvrtina plánovaných soutěží. V informačním vakuu nemáme na celostátním webu ještě zápis z listopadové(!!) a ani únorové sekce. Obě slovenské soutěže jsou odpískané od 20. ledna, rovněž o tom na stránkách ZP není ani zmínka. Podmínkou pro účast na MČR byl počet soutěží, vyplavaná třída a také umístění v rámci kategorie. Ta vyplavaná třída byla jedinou podmínkou i letos, pak ale záhadně zmizela. Přitom bylo nutné ji akceptovat a o této letošní podivné “inovaci” bylo rozhodnuto Prokopem pouze na základě “osviceného absolutismu”. Jakkoliv je pro mě prsařské MČR srdeční záležitostí (20 titulů v řadě bude někdo těžko překonávat), tak je pro náš oddíl účast na tom letošním (snad na MZd ten šílenec nebude a nebude tedy se tedy konat) naprosto nezajímavá. Současná “zimní sekce” je u vlády zhruba 700 dnů. NEVĚŘIL JSEM, ŽE TEN “SEŠUP” V ÚROVNI ŘÍZENÍ NAŠEHO SPORTU MŮŽE BÝT TAKTO RYCHLÝ.

  2. Ahoj všem, naprosto souhlasím s Michalem. Myslím si, že v této těžké a teď hlavně kritické době je zcela nevhodné pořádat závody. Pokud nemá zdravý rozum Tomáš Prokop, tak by ho měla mít sekce. Předpokládám, že se výbor sekce DZP k této situaci také vyjádří.

   1. Ahoj otužilci, souhlasím s Michalem, Petrem i Danou. Pořádat v této epidemické situaci mistrovství považuji za velký hazard i nesmysl. Dále, na loňském mistrovství se soutěžilo ve 12 kategoriích, bylo uděleno 34 medailí. Ze 34 medilistů by určitě chybělo 14 (12 z Brna, 2 z Jihlavy), možná i 1 plavkyně z Hané jako patnáctá. Ze 12 mistrů republiky by chybělo 7. Soutěž by tak byla zásadně znehodnocena. Já sám se samozřejmě nezúčastním, přestože tam bez závodních ambic bývám každoročně. Našim členům v účasti nijak nebráním (ze 12 zatímních zájemců o start už stejně loni mělo 6 covid). Doufám, že se na Ministerstvu zdravotnictví nenajde nějaký šílenec, který by se pod povolení akce podepsal.

 5. Mirek Harant JPK Jihlava
  Vzhledem k epidemické situaci vám všem přejí otužilci z Jihlavy hodně zdraví a těšíme se na setkání v následující následující sezóně.

 6. Milí účastnící virtuálního Memoriálu Vladimíra Tupého,

  moc vám děkujeme za vaši účast a zaslané výkony mnohdy i s fotodokumentací, a velice vážíme si pozitivních ohlasů. Každý účastník obdržel diplom, které v minulých letech ručně malovali děti ze ZŠ Sázava pro naši otužileckou soutěž. Dále přikládáme výsledkovou listinu informativního charakteru – https://zimni-plavani.info/dok/20-21/210206_Sazava_cil_v02.xls, která je také vystavena v kalendáři u informaci k soutěži. Případné nesrovnalosti, či chybějící výsledky prosím zašlete opět na michal@pohorely.cz

  Počet účastníků: 55
  Celkový počet uplavaných metrů: 14375 m
  Průměrná trať na účastníka: 287,5 m
  Celkový čas strávený ve vodě: 5 hodin 59 minut 35 sekund
  Průměrný čas na účastníka: 7 minut 20 sekund 31 setin

  Děkujeme, že se díky vám všem mohl letošní ročník uskutečnit alespoň takto na dálku a budeme se těšit příští rok snad již do Sázavy.

  Za pořadatelský tým Memoriálu Vladimíra Tupého
  Michal Pohořelý

 7. Dobrý den,
  otužuji se asi od konce září, v těchto hodně studených dnech mi strašně mrznou prsty na rukou (vím, že se odkrvují)
  Chci se ale zeptat zda jsou třeba vhodné, zda pomůžou neoprenové rukavice?
  Nebo spíš naopak, děkuji

  1. Ahoj, mám neoprenové ponožky – 3 mm. S prsty na rukou to zatím jde – Berounka 1,5 stupně 5 min bylo ok. Ale uvažuji o koupi rukavic

  2. Musíš to vydržet ruce si časem zvyknou. Trvá to kolem pěti let pak budeš v pohodě věř a výdrž. Držím palce

 8. V opraveném finálním návrhu, zaslaném 27. 12. v 17:40, se strany 1-8 nevešly na šířku, takže se jejich zbytky objevují na stranách 9-16. Dále se v odstavci JURY zobrazuje půlka přebytečného třetího řádku.

 9. Objasnění a návod pro Vladimíra Komárka:
  V citovaných informacích bylo také „Konkrétní časový pořad bude v předpokládané podobě stanoven po uzávěrce soutěže a uveřejněn 22.12.2020“ … a že „aktualizace budou zveřejněny na stránkách pořádajícího klubu“. Přesto v předtermínu můžu z článku znovu přepsat, že platí, že „absolvování antigenního testu nezvyšuje náklady účastníků, kteří startovné hradí pouze v případě negativního výsledku vyšetření“ – takže pokud bys zaplatil za někoho, kdo se posléze ukáže jako covid-pozitivní, tak Ti nejen vyměníme starý paragon za nový a vrátíme Ti příslušnou částku, ale necháme Ti pro takového nešťastníka i bagetu a památeční odznak, …a navíc zaplatíme i náklady na jeho otestování, které částečně jako pořadatel neseme. Protože Vláďo svoji trať 300m odplaveš už v první části programu (750ka se poplave na závěr), případné doúčtování bychom si v rámci ztížených krizových podmínek dovolili vypořádat s některým ze zástupců ČOUPr, který bude v tu dobu ještě v areálu. Plavci na tratích 100 a 300m by měli v areálu se vším všudy strávit odhadem max 90 minut. Pokud zrovna nebudeš vyhledávat některý z přítomných televizních štábů, bude Ti před očekávanou nepřízní počasí vyhrazena speciální samostatná šatna v Paláci Žofín (vstup služebním vchodem, dolů do suterénu, vlevo; dnes osobně dojednám s ředitelem paláce). Očekávám další přání. Ostatní předsedové velkých klubů asi čekáte na avizované přesnější informace – a možná mi pak v případě dotazů raději brnkněte. Díky

 10. Rád bych se zeptal, jak budou při Memoriálu Alfreda Nikodéma řešeny dvě následující situace. První z nich nastat může, druhá nastane.

  1/ V informaci o pořádání akce se píše a/ celý oddíl prezentuje vždy jeden zástupce, b/ bude zde uveřejněn i prezenční časový slot pro jednotlivé účastníky – bude stanoven tak, aby nedocházelo k nadbytečnému shlukování, 3/ všichni účastníci akce absolvují na počátku svého vstupu do areálu antigenní test na vyšetření přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, jehož případný pozitivní výsledek ukončuje další účast na akci.

  Zástupce tedy nahlásí celý oddíl na začátku akce a zaplatí za všechny členy startovné, členové budou najíždět postupně a postupně budou testováni. Pokud bude někdo pozitivní, jak se za něj oddílu vrátí startovné, které bylo už na začátku akce zaplaceno za celý oddíl?

  2/ Zástupce prezentující celý oddíl musí přijít začátkem akce, i když bude startovat třeba až za několik hodin. Kde má přečkat celou dobu do svého startu? Předpověď počasí říká, že v den akce má být teplota okolo 1 stupně Celsia, má sněžit a foukat na Žofíně bude jako vždy. Pocitová teplota bude určitě pod nulou.

 11. AKTUÁLNĚ K MEMORIÁLU ALFREDA NIKODÉMA
  Teplota Vltavy v místě soutěže při měření 19.12. a dnes, tj. 20.12., byla 6,1 a 6,0 st. C. Měření kalibrovaným teploměrem proběhla mezi 10.30-12.30 hod. Průtok v den konání akce bude podle předpovědi Povodí Vltavy činit cca 40 m3s-1, půjde tedy o velmi mírný proud, prakticky o klidovou vodu. K dotazům, jestli se MAN uskuteční i v případě, že Česko spadne znovu „do pětky“: ano, dodržení podmínek stanovených Ministerstvem zdravotnictví v udělené výjimce zajišťuje bezpečný průběh akce a výjimka pro uspořádání soutěže tedy platí i pro „pětku“.

 12. Ahoj všem, zdravím v těžké době, jsem rád, že se nakonec vše i přes překážky povedlo v Náchodě, díky za to.
  Jo dnes je to s covid omezeními „partyzánština“, věřím, že to má přesto smysl se o toto pokoušet, změnit onu atmosféru ze společnosti co i na nás doléhá. Smekám před Petrem, Tomášem, ostatními, že mají chuť něco dnes dělat pro druhé. Hlavně chci vzdát hlubokou poklonu partě Pražáků z 1.PKO, kteří v pátek do půlnoci stavěli zdarma stany a po tom, co všichni odjeli, je skládali ve stejné sestavě sami opět do večera. 26.12. přijedu pomoci je zase do Prahy.

 13. Nepodařilo se mi lze přihlásit členy na soutěž v Náchodě. Zkoušel jsem asi 15 minut a u žádného člena nešlo odkliknout, na kterou trať ho hlásím. Pan Bažil to může řešit až zítra ráno – tedy po uzávěrce. Proto jsem organizátorům poslal přihlášku e-mailem.

  Stejný problém byl s hlášením na soutěž ve Slavkově. Někdo (nevím kdo) to řešil. Teď se to děje znovu. Oprávnění přihlašovat členy na soutěže samozřejmě mám, v tabulce oprávnění je stále uvedeno. Třeba zakládat do databáze nové členy nebo doplňovat data prohlídek mi jde normálně.

  Píšu to proto, aby to nevypadalo, že jsme zmeškali uzávěrku přihlášek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *