Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

421 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Po sobotní soutěži na Podolí zůstaly tyto věci:
  – modrý ručník značky Crivit
  – dva páry rukavic, z nichž jedny jsou rukavice kožené
  Kdo bude chtít své věci ztotožnit, napište SMS a následně se domluvíme na předání. Děkuji, Nikola Kopecká, 602 803 014.

 2. Též bych napsal pár slov .. má to vůbec smysl? Trha mi srdce jak se pise o zdravi a hrrr krokem na výpomoc dobrovolníka nemocnice… spise se zaměřte na sebe a ne házet navigaci druhým co by jsme meli atd… Závod byl zcela naplňujici sportovní aktivitou, nežli vyrazit do preplnenych parku lidí bez rousek… a upozorňuji, že odměna účastí MČR byla pro každého k velkému plusu pro každého jedince .. povinné podstoupeni testu covid 19… Děkujeme Praze a zvlášť předsedovi I.PKO …

  1. Souhlasím s tebou Jaro. Já měl třeba test ještě ve čvrtek – negativní. Akce byla uspořádána v duchu bezpečnosti na výbornou. Hlavně jsme si přijeli zaplavat, vidět kamarády, užili jsme si nádherné počasí. Nepřipadám si jako zvíře, že jsem si dovolil přijet na AKCI, která byla zabezpečená podle nejpřísnějších pravidel hygieny. Pro mě je daleko nebezpečnější chodit do práce a nakupovat a tísnit se v přeplněných MHD, kde má každý druhý 10dní používaný respirátor.. Včera jsem byl svědkem jak lidi cestují i přes 300km vlakem a myslíte že jeli do práce ? Já to měl aspoň povolené. Jinak jsem rád, že Kuba Valníček chce udělat něco pro nemocné v nemocnicích a svolává akci na pomoc, ale v mém připadě bych jim asi byl platný jen jako silný a blý a riskoval bych nákazu zcela zbytečně a epicentru COVIDU, raději budu ve své práci sloužit lidem a zabezpečovat železniční dopravu, aby se do těch nemocnic mohli dostat a cestovat do práce. Nikoho nechci moralizovat co má a co nemá dělat a co je správně. Kdo chtěl na ackci přijel a kdo měl osobní důvod, nepřijel. Ale bylo to čistě na každém z nás se svou osobní zodpovědností. Bylo by teď dobŕe sledovat, zda-li někdo z účstníků akce dostal COVID během 10dní po závodech… Držte se, opatrujte se, budťe zdraví nejen fyzicky, ale i psychicky, budťe ohleduplní a pracujte se selským rozumem. Nepatřím mezi popírače té nemoci, ale chovám se ohleduplně takm kde mám a závod v TOMTO duchu byl ohleduplný. JINAK jsme sem rozhodně nejeli pro medaile a poháry / i když zcela jistě potěší ducha /, ale zcela za jinými učely. A i tato akce nám všem v ČR může pomoci k tomu, abysme se pomalu mohli vracet ke svým zálibám, i když třeba za velmi přísných podmínek.

   1. Už jsem to zde jednou vysvětloval, ale rád vysvětlím ještě jednou. Senzitivita antigenního testu u bezpříznakového jedince je kolem 50-60% (pravděpodobnost, že vyjde test pozitivně u bezpříznakového nakaženého). Odběr by měl být proveden vždy z nosu! Z krku jedině v případě, že jedinec několik hodin před testováním nic nepil ani nejedl. Z blízkého okolí mám k dnešnímu dni již 4 osoby s příznaky covidu jako zvýšená teplota, ztráta čichu atd…kteří byli i přes příznaky nemoci negativně testováni. U tří následně potvrzena pozitivita PCR testem z nosu, čtvrtá si vesele chodí do práce s respirátorem, je přece negativní :(!!! Má slova potvrzují studie, výzva pana Blatného, že antigenní test neznamená, že jsem 100% bez covidu a nepřímo mi dávají za pravdu i plošné testovací akce na Slovensku, kde vždy odhalili ,,jen,, pár desítek tisíc nakažených, ty izolovali, ale epidemie u nich běží dál…spousta byla FALEŠNĚ NEGATIVNÍCH. Proč chtějí při návratu z rizikových zemí do ČR PCR test??? protože, jedině kvalitně provedený PCR test dává solidní jistotu covid negativity 🙂
    Za současné krize má smysl: minimalizace sociálních kontaktů, striktní nošení respirátoru v uzavřených prostorách bez ohledu na test a snad i solidarita s přetíženými zdravotníky a zbytkem republiky těžce zkoušeným současnými restrikcemi.
    Logická odpověď na otázku, proč jet v této krizi do Prahy na MČR? Možnost snadno(bez konkurence, bez vyplavané třídy) získat medaili na MČR v zimním plavání nebo si udělat výlet přes půl republiky do hlavního města a dopřát si trochu pohybu bez hranic.
    Každý, kdo to dělá pro zdraví a pro radost mohl jít v místě bydliště do vody, užít si sluníčka a plavání v přírodě. Ti, kteří to pochopili ,,2346 otužilců s certifikátem,, se zúčastnili akce: ,,covide nezlob mě,, viz fcb nebo web. Bezpečně s pár přáteli a s respektem k současné situaci. 🙂 Zimní vodě, solidaritě a zdravému rozumu ZDAR!

    1. Beru i tvůj naźor na věc Karle, nepatřím mezi popírače. Zrovna teď o víkendu proběhla VC na Slovensku v plavání, včetně našich plavců z ČR. To bychom museli všichni opravdu sedět doma striktně na prdeli a musel by se tedy přestat hrát hokej, fotbal, basket….aby to mělo uplný smysl. Za mě dodržuji všechny věci co mám, co se týká COVIDU a dovolil jsem si plavat Nikodéma a Podolí za celý rok….vše ostatní nám vzali… Jestli mám na něco umřít, tak umřu stejně a v tichosti domaícho pokoje a můžu se nakazit při jízdě do práce, z práce, do potravin a z potravin. Je to těžká doba, ale s tímhle šmejdem se opravdu musíme naučit žít.a nepodléhat úplné panice, protože ještě rok takových nařízení a přestanou z nás být lidi. Nevadí mi že zavřeli hospody, kavárny, kina, divadla, bazény…bez toho žiju dál svým životem. Jsem asi špatný člověk PROTO, že jsem si 2x za rok jel zaplavat na povolenou AKCI ?. A propos, viděl jsem některé AKCE na obrázkách z tzv. LIPNA….bylo tam na místě vedle sebe ve vodě i 20lídí a ti zcela jistě měli všichni aspoň ten obyčejný TEST jako my na závodech ? O dodržení vzdálenosti se ani bavit nemusíme, aby se na fotky vešli všichni. NIC proti, ale asi i tak to vypadá mezi lidmi na Lipenské akci. Mějme se rádi, držme se navzájem. Ta “AKCE na Podolí” nás na místě hlavně všechny nabila energií a máme chuť do života a byli mezi námi i ti nejstarší závodnici. Energie se z toho drží ještě teď a čerpám z toho. I to je pro člověka důležité.

     1. ..pod to bych se podepsala.. ..moc pěkně napsáno.. ..kdybych chtěla být jízlivá, tak ještě napíšu něco na téma odsuzování medailí a propagování certifikátu za ponor, ale opravdu nemá smysl jít vzájemně proti sobě a hádat se.. ..to ničemu a nikomu nepmůže.. ..tak buďme zdrávi.. 😉

      1. Nejsem borec v zimním plavání jako vy, jen jsem se díky vám okolo naučila mít ráda ledovou vodu, dělá mi to dobře na těle i na duchu. Těším se, až se všichni sejdeme na závodech v “normálním světě”. Cituji ze stránek zimního plavání:”Otužilci nenosí šál ani rukavice do teploty mínus 10oC, podle individuální vytrénovanosti. Při nižších teplotách si nikdy nezakrýváme ústa ani nos šálou nebo kapesníkem – při výdechu se na nich usazují choroboplodné zárodky, které potom znovu vdechujeme.” V osmé třídě na základní škole se děti ještě loni učily o dýchací soustavě. Nadechujeme okysličený vzduch a vydechujeme jedovatý oxid uhličitý. O rok později: děti nechodí do školy, my nechodíme do práce, lidé nemohou do přírody, nemohou opouštět svá města, jet k rodičům, na svou chatu v horách. Nejsem popíračem žádné nemoci, a že jich za tento rok přibylo. Kéž bychom se dali všichni dohromady, začali volně dýchat a normálně žít. Mějte se všichni moc hezky.

 3. Dobrý den, dávám dohromady skupinu potenciálních dobrovolníků z řad otužilců, kteří chtějí pomoci v nemocnicích, domovech seniorů a očkovacích centrech v ČR podle bydliště. Pokud chcete být zařazeni do databáze, tak mi na e-mail: jakub.valnicek@gmail.com pošlete Vaše jméno, rok narození, město, telefon a email. Zatím jednám s nemocnicemi v Praze a ve Středočeském kraji. To jestli naše pomoc bude třeba, se teprve uvidí. Ale můžeme mít připraveny dobrovolníky, kteří můžou být v pohotovosti pro případ potřeby. Jsem zvědavý, jestli se Vás přihlásí alespoň tolik, jako na zítřejší závody. Když nemůžeme jezdit na závody, tak můžeme ve volném čase pomáhat. Nejde jen o práci zdravotníků, ale i administrativu, resp. sanitáře. Zdraví. Jakub Valníček.

 4. Ahoj, i já bych tímto (a účastí zejména) ráda podpořila Tomáše a jeho kolegy z I.PKO, poděkovala jim za úsilí s organizací závodu a smekla před nimi klobouk. Nevidím jediný důvod proč se závodu nezúčastnit, zejména pokud všichni budou testovaní a každý k tomu přistoupí zodpovědně. Třeba já se nechám otestovat ještě ve čtvrtek nebo v pátek, abych věděla, že nejedu šířit případný vir. Každopádně vaše poznámky typu “jděte pomáhat do nemocnice, zdravotníci si to nepřejí, zábava na úkor trpících/nemocných atd.” mi nedají nereagovat. Prvně pokud nejste zdravotník, tak v nemocnici toho moc platní nebudete a pokud náhodou ano, tak každý může jít kdykoliv, navíc převážná většina zdravotnického personálu je v současné době předpokládám očkovaná (tím nechci vyjádřit neúctu k jejich práci a vytížení v současném stavu, naopak si jich vážím). Trpí se a umírá i na jiné nemoci, úmrtí je vždy smutné, ale to přece neznamená, že se kvůli tomu nebude sportovat, lidi se budou bát, pěstovat v lidech strach je podle mě daleko horší… musíme se s covidem naučit žít a přizpůsobit tomu dost věcí, BOHUŽEL. Nicméně nejedeme na nelegální house party, ale na oficiálně povolený závod, který bezpochyby zorganizovat stálo značné úsilí, ale jak je typické kritizovat umí každý, naopak chválit není už tako oblíbená disciplína. Tudíž SPORTEM ku ZDRAVÍ a v sobotu se těším! R

 5. Pro všechny ohleduplné a zdravým rozumem vybavené otužilce dobrá zpráva!!! Lipenská akce ,,Covide nezlob mě,, ve stínu současné epidemické situace, slevila ze svých původních ambic zapsat se do knihy rekordů. Lucidní pořadatelé vymysleli hezkou alternativu formou celorepublikového happeningu. Každý nadšený otužilec nechť v sobotu ve své ,,rodné studánce,, zčeří vodu a pořídí originální selfie. To následně nahraje na web akce, kde mu z fotky vytvoří upomínkový diplom. 🙂 Více info na fcb nebo na: http://www.lipensko.cz/covidenezlobme.
  Každy online registrovaný může k fotce připojit i místo ponoru, to bude pak i pro ostatní zúčastněné viditelné na webu. 🙂
  Všem, kteří to dělají srdcem, pro radost a zdraví přeji na sobotu hezké počasí při ponoru. Těm, kteří mají potřebu ,,honit triko,, v bazénu přeji vydařený závod a hlavně ty medaile! 😀

  1. Dnes jsem byla zaplavat v Mariánském údolí – na správné straně rybníka, tedy v katastru Obce Mokrá-Horákov a na protější straně si byli zaplavat otužilci z Líšně a okolí – a byli na Adama :-)) Plavala jsem s myšlenkou na plavce na závodech v zimním plavání .

   1. Taky dobrý 😀 🙂 Já byl v rybníku Svět v Třeboni. Při břehu byl led, tak se muselo prosekávat a voda dle hodinek 0,5 – 1 °C. Krásné zaplavání v přírodě, sluníčko a hezká procházka 🙂 Kam se hrabe ,,teplý,, bazén… 😀

 6. Chtěl bych poděkovat Tomášovi, že se mu podařilo v této době zorganizovat a prosadit MČR v Podolí. Zpráva o tom, že se bude konat, mi zlepšila den. Vzhledem k situaci to vypadá, že pro pořádání akcí budou stále nutná jistá opatření a to patrně i v příští sezoně, Tomáš je zatím jediný z organizátorů, kdo to dovede. Spíš bych se ho snažil zeptat na know-how než ho kritizoval. Co se týká rizika, je daleko větší, když jdete nakoupit do supermarketu nebo v MHD – tam vám nikdo antigenní testy nedělá. Akci bych naopak viděl jako příležitost udělat testy i lidem, kteří by se jinak testovat nenechali a možnost podchytit případně pozitivní případy. Jako otužilci a dálkoví plavci navíc riziko známe a podstupujeme, kdykoli jdeme plavat do studené vody, jen se ho snažíme minimalizovat. Někdo chodí i hodně do extrému.
  Je nutné se věnovat tomu, co máme rádi a to co nás baví, zvláště v této době. Padl zde návrh jít místo závodů pomáhat do nemocnice nebo domova důchodců. To zni sice hezky, ale: A) to mohu jít kdykoli a ne zrovna v jediném termínu za rok, kdy je MČR B)zvýšené riziko nákazy a když nejste zdravotník, nemáte právo na očkování C)raději budu dělat dobře to, co umím a přispěji jiným a účinnějším způsobem, než vykonávat práci, na kterou nemám kvalifikaci. 
Zimní vodě zdar! Matyáš

  1. Celkem rád bych věděl co je bezpečného na tom , když naložím devět plavců z pěti okresů Vysočiny a odvezu je do Prahy a zpět a strávíme celkem dlouhou dobu v dodávce.

   1. Mirku, řešení je bezpečné se předem antigenně otestovat u sebe doma jak je to uvedeno v doporučení. Ušetříš Tomášovi dost financí, já jsem si dovolil požadovat toto v propozicích na Mladou Boleslav nebo příplatek 100,-Kč. Podle mě je se potřeba připravovat na to, že Kovid zde bude i léta. Je třeba se s ním naučit již žít! Respektujme se, každý má svoji volbu a vyjádřit svůj názor.

     1. Mirku, kdo chce řešení najde, máme v klubu MUDr. stačí test udělat u ní a ona napíše papír, nebo u jiného doktora. To stačilo v prosinci na MAN, když jsme to ukázal té formě co tam dělala testy. Testy se dají koupit i v lékárně …

     2. Ahoj Míro,
      dnes ve 12:51 jsem Tě zaregistrovala na antigenní test na čas 13:30 v nemocnici v Jihlavě. Bylo možné vybrat z dalších třech časů na dnešek. Mám pro Tebe screen 😉 Kdybys chtěl někdy s objednáním pomoct, dej vědět.

      1. ještě naposledy k testům, fakt jsou fajn si je udělat dříve, dnes jsme se testovali v oddíle i naší MUDr. a u mě vyšel pozitivní na Covid. Měl jsem předtuchu ve středu už se mi neplavalo v Jizeře nejlépe, zatím jsem v pohodě 37,1 C a bez chuti. Užijte si to zítra.

       1. ..také jsme byly s Radkou na testech už dnes.. ..každopádně držím palce ať je průběh co nejmírnější a jste brzy fit.. 🙂

       2. Jiří, posílám hodně zdraví …. kup si MUMIO v lékárně !

      2. Jak už jsem napsal do vzkazovníku dnes jsem byl od 14 hod na pohřbu mého kamaráda vandráka a šerifa naší osady, který se o vánocích nakazil a nedal to.

  2. Milý Matyáši Kavane. I já bych se velmi ráda dozvěděla, jak to, že Tomáš Prokop je jediný z organizátorů, který dovede dostat výjimku pro takovéto závody. Ptám se tedy: ” jaké je know-how pro udělení výjimky na pořádání závodů v této republice ?” Jaké správné lidi mají ostatní organizátoři soutěží oslovit aby dostali výjimky? Za další bychom tedy chtěli na stránky ČSPS zimního plavání umístit dokumenty, které jsou k tomuto závodu vydané (konkrétní platné rozhodnutí o udělení výjimky Ministerstva zdravotnictví ČR prostřednictvím náměstkyně pro ochranu a podporu veřejného zdraví a současně hlavní hygieničky ČR, paní Jarmily Rážové ), aby se plavci mohli touto výjimkou prokazovat při přejíždění republiky z okresu do okresu. Policisté budou tyto dokumenty vyžadovat a bez nich není možné na závody z jiných koutů republiky než z Prahy přijet.
   Děkuji za rychlou reakci

   1. Dotazy bych směřoval asi spíše přímo na Tomáše Prokopa. Co se týká dokumentů pro PČR, je to napsané v informacích o závodu a budou ke stažení, takže si je bude možné vytisknout a vzít s sebou viz.: “JAK SE NA AKCI A Z AKCE DOSTAT, POKUD NEJSTE Z PRAHY:
    Přeprava na výjimkou povolenou akci a zpět do bydliště je přípustná a předmětné krizové opatření ji povoluje. Na této webové stránce bude ke stažení potvrzení Českého svazu plaveckých sportů o tom, že uspořádání akce byla udělena výjimka – toto potvrzení si vytiskněte spolu se startovní listinou, kde bude uvedeno Vaše jméno a ročník narození. V kombinaci s předložením osobního průkazu totožnosti bude takovéto prokázání případné kontrole Policií ČR dostatečné.”

   2. Vážená paní Benešová,
    nemůžu mluvit za Tomáše Prokopa, ale jak ho znám, tak za získáním výjimky je hlavně hromada práce, telefonátů, mailů a osobních schůzek. Tedy naprostý opak destruktivních pokusů o cosi těžko definovatelného od pánů Miholy a Moravce.
    Dále, pokud se dobře dívám do startovní listiny, tak vaše jméno v ní nenalézám. Z jakého titulu tedy požadujete dokument (který, jak vidím, se před několika minutami na tomto webu objevil), nutný pro volný přejezd mezi okresy, když vy ho v žádném případě nesmíte využít.
    Popravdě, je mi vás trochu líto, váš život musí být silně naplněn pesimismem a beznadějí.

    1. ,,Hlavní hygienička Jarmila Rážová pravděpodobně skončí. Na tiskové konferenci vlády to připustil ministr zdravotnictví Jan Blatný. Důvodem je podle něj nespokojenost premiéra Andreje Babiše s prací vysokých úředníků ministerstva zdravotnictví v době sílící epidemie coronaviru.,,
     zdroj: idnes.cz
     Ano, ten slovy Vláďi Komárka: ,,šílenec z ministerstva,, který je spoluzodpovědný za současný krizový stav, snad končí. Jak jsem již napsal, akce MČR s povolením nekompetentních autorit: Hnilička, Rážová! Tak se to dělá…Kdyby někdo chtěl povolit něco ,,divokého,, ať neváhá, dokud tam ta paní ještě sedí… 😀
     Krize tu je a bude, dokud lidi nepochopí, že nemá smysl situaci zlehčovat, hledat kličky, tradiční české způsoby jak něco obejít, jak to ,,vyšvejkovat,,. A jak tak čtu příspěvky tohoto veskrze apolitického vlákna vidím to na dalších 5 vln…:( 🙁
     Aby opatření fungovala, musí je holt dodržovat každý, bez ohledu na to co má v hlavě za teorie.

   3. Ahoj Václavo, moje zkušenost: Know-how se nejlépe získá když jsem přijel do Náchoda pomoci a pak i na MAN, kde jsem vše napřímo zažil pomáhat od rozednění až do pozdního večera. Další know-how dostal od Tomáše po závodech večer. Pozdě v noci jsme pak odváželi stany s Mojmírem do MB, tož tak za mě.

    Doba je zlá, někdo cítí pomáhat v nemocnicích a tak je to dobře a někdo zase držet psychicky ostatní tak, že jim pomůže udělat radost a pozvednout je psychicky, aby dobil baterky. I za války jsme se museli nakonec naučit žít a dělat si i radost, když z nás někdo na frontě nasazoval krk jako nyní sestry v nemocnicích. Díky za ně!

 7. Milí spoluplavci a kamarádi, přikláním se k níže uvedenému příspěvku, čím více výjimek, tím více možných problémů. Za sebe mám velký problém se oddávat radovánkám na základě udělené „výjimky“, když ostatní kamarádi, spoluobčané nemohou, anebo jsou dokonce ve vážném stavu v přeplněných nemocnicích ……
  Proč místo toho ošklivého „handrkování“, a honění se za pořádáním zábavných víkendů pro skupinu vyvolených, nejdeme jako ti s tou „lepší imunitou“, jak se prezentují někteří zimní plavci a otužilci v mediích, například pomoci jako dobrovolníci do nemocnic, domovů důchodců a prostě tam, kde je to momentálně potřeba …….. ?

  1. Petro, děkuji za Tvůj koment. Plně s ním souhlasím. A těším se na Vás v lepším čase. Nejde o to, kdo je z Prahy a kdo z Brna. Jde o zdravý rozum….

  2. Ahoj plavci, nechtěl jsem nijak reagovat, každý musí sám vědět, co je správné a podle toho se zachovat. Od mých blízkých zdravotníků vím, že situace je natolik vážná, že si nepřeji žádnou výjimku pro naše závody a chci být solidární s těmi, kteří dodržují nynější nastavená pravidla a omezují sociální kontakty na minimum. Není to ani 2 týdny co jsem měl jiný názor a byl přihlášen na sobotní závody. Mrzí mě, že si na závodech nezaplavu a nepodpořím snažení organizátorů, ale prostě to tak cítím. Respektuji jiný názor těch, kteří si tam zaplavou a přeju jim, aby si to ve zdraví užili. Pravděpodobně tím nikomu neublíží a situaci nijak nezhorší, ani nezlepší. Souhlasím s Petrou Johovou, že by bylo lepší jít na dobrovolnou službu do nemocnice než na závody. Zdraví. Jakub.

   1. Jakube, děkuji. Byla jsem na rozpacích z téhož důvodu jako Petra ..takže raději si půjdu dělat na zahradu (v nemocnici bych asi nebyla vítána:-) . Odhlašuji se ze závodu 6.3.
    Vlasta

  3. Chtěla jsem se téhle debatě vyhnout, ale poslední dni dost přemýšlím o tom, že víc než slova za lidi mluví činy. A tak si říkám, jak konání závodů budou jako sdělení číst ostatní amatérští sportovci a vůbec veřejnost. Možná takto:
   Otužilci jsou borci a nedají se. Zvládnou si i v těchto těžkých podmínkách vyjednat výjimku, zorganizovat závody, povzbudit tím ostatní lidi. Měli bychom si z nich vzít příklad a taky to nevzdávat. Vybojovat si možnost dělat, co nás těší a o čem věříme, že se dá dělat bezpečně.
   A nebo jinak:
   Co je to za lidi? Mají takovou výhodu, že ten jejich sport se dá dělat v jakoukoli dobu v kdejaké louži, bez speciálních zařízení a vybavení , aspoň trénovat se dá prakticky i při dodržení všech aktuálních opatření. A jim to nestačí, oni si musí vyjednat výjimku a pořádat hromadnou akci, navíc na plavečáku, kam si ostatní nemůžou už řadu měsíců jít ani zatrénovat. A ještě si v době, kdy přetížené zdravotnictví volá o pomoc, na tu akci rezervují sanitku i s doktorem.
   ???

 8. Je mi trochu smutno, když čtu komunikaci na stránkách . Teorie , že každého dokážete ochránit je nepravdivá. V pátek jdu na pohřeb kamaráda, sportovce, který o vánocích měl energie na rozdávání , dodržoval pravidla a přesto se nakazil. Čím více výjimek, tím více možností se nakazit. A řeči, že se to stává si strčte někam.

 9. Názory brněnských bosů ZP a jejich příznivců na ne/pořádání MČR v Praze jim nikdo nebere, naopak. Jenom nechápu proč je okolo toho z jejich strany tolik humbuku. Místo toho, aby všichni zimní plavci táhli za jeden provaz a měli radost z každého úspěchu pořadatelů, když se jim podaří uspořádat závody dle harmonogramu sezóny ZP 2020/2021, tak si vrážíme klín do vlastních řad. SVATÁ TY PROSTOTO! Držím proto palce všem pořadatelům, kterým se podaří v této těžké době a za přísných bezpečnostních opatření prosadit uspořádání plánovaných závodů ZP. Každopádně poslední slovo má vždy plavec sám, který se svobodně rozhodne zda se závodů zúčastní nebo ne, nechte to tedy na něm. Věřím, že vše nakonec dopadne „tak jak má“……
  Ivan Landa

 10. Na obranu lenivých Brňáků, zejména pak Michala Moravce: Pořadatelé MČR v zimním plavání ve volném způsobu: Haná 2x, Lázně Bělohrad 2x, Lázně Bělohrad + Sokol Hradec Králové 3x, Fides Brno 8x, Lokomotiva-Ingstav Brno 11x.

 11. To já dobře vím. Chtěl jsem jen podtrhnout dva, z mého pohledu, stěžejní závody. Jsem rád, že se konaly. Naopak za současné situace MČR v podobě ,,pražského přeboru,, vidim jako naprosto zbytečnou akci. To není Nikodém, Liška, ani zahájení či ukončení sezóny. Je to MČR, které nebude mít s těmi předešlými prakticky nic společného, kromě místa konání.

 12. Na rozdíl od vás všech, kteří jste na Tomášovi nenechali niť suchou, bych mu chtěl vyjádřit obdiv, že se ještě vůbec v této době snaží a nevymlouvá se, že to nejde, i když veškerá snaha bude asi tentokrát, na rozdíl od Nikodéma, marná.

  1. Ahoj všem, názory každý může mít jiné, jen je třeba je podepřít fakty, jinak je to hádka jako na Facebooku.

   Příklad: Fanta s Pepou chtějí něco společně dokázat vycházejí na z bodu A zpět do bodu A. Start a Cíl v bodu A. Každý může mít rozdílný názor a pohádat se a nikam nejít neuskutečnit cestu. Je třeba mít argumenty, hele tudy jít ráno kolem řeky je blbost je zde náledí, máš pravdu, půjdeme opačně a navíc odpoledne už nebude led a půjde se nám kolem řeky lépe. To je ona diskuse a založená na faktech jen tak mohu změnit názor a najít společnou cestu.

   Takže za mě fakta: Na MAN 26.12. 2020 tři sta testů z toho dva s potvrzenou nákazou. Od nás z oddílu jelo 9 plavců a všichni nadšení, místo Covid 19 si všichni přivezli plno nálady, které rozdávali ve svých rodinách a okolí. Na základě těchto fakt, a zpětné vazby od plavců z ostatních oddílů (měli to podobně), nemyslím si, že by MAN způsobil zhoršení epidemie a rozvezl se ze zlé Prahy do republiky. Na základě těchto fakt, nikomu od nás nebránit se zúčastnit soutěže v Podolí.

   Profesionální sportovci stále sportují jen mají povinné též antigenní testy, hold Covid 19 zde bude třeba léta, a pokud tyto testy v řádu 100Kč budou podmínkou zkousnu to. Jsou i flusací, kdy si můžete odplivnou a zanadávat, ty budou s příplatkem 😊.
   Je fajn si říkat otevřeně věci, cením si toho, i když někdo vyjádří věci, které vidím jinak. Než když se to dozvím šuškandou.

  2. Ahoj všem, také bych se chtěla přidat na stranu temné síly, respektive Tomáše. Má (spolu s pražským klubem) můj obdiv, že si dokáže v téhle době soutěže prosadit a uskutečnit. A jak tady už padlo, je na zvážení každého z nás, zda se soutěže zúčastní. Dost mě mrzí, že jsme MAN nakonec vzdali (spíš kvůli pohodlnosti). Do Podolí se mi moc nechtělo, protože mi to bazénové plavání nevyhovuje, ale teď bych asi jela z principu (pokud to situace dovolí – celkově, nejen opatření).

 13. Ahoj všem,
  jako člen sekce zastávám toto stanovisko: Pokud dostane pořadatel MČR povolení MZ, které bude obsahovat i metodické pokyny k závodům, nevidím důvod závody nepořádat. Každý má v dnešní době možnost opatřit si dostatek jemu srozumitelných informací, aby vyhodnotil situaci a vyvodil pro sebe odpovídající závěry.

  Osobně připojuji ještě toto: vraťme se na chvilku do doby, když žádný Covid nebyl. Když jste byli před závodem nemocní, co jste udělali? Nejeli jste… Pokud sami pro sebe vyhodnotíte soutěž (nebo jakékoli konání) jako riziko, je to v pořádku, ale neodsuzujte druhé, pokud nemají na věc stejný názor jako vy. Ke všemu není vůbec jisté, zda se Podolí bude konat. Tomáš Prokop udělal, stejně jako při “Štěpánovi”, všechny myslitelné kroky k tomu, aby se mohla soutěž uskutečnit. Kromě jediného. Že by ji hned na počátku zrušil. Nikdo by mu to neměl za zlé, nebyl by ani první, ani poslední. Ale ta možnost tu stále je. Tak ji nechme žít.
  Ano, je možné a vysoce pravděpodobné, že se jí nezúčastní tolik kvalitních plavců jako loni. Ale je v tom jistá symbolika. Stejně jako na Štěpána. Nepoddat se současné situaci. Nevěřím, že by tam lidé jeli pouze kvůli svým sportovním ambicím (udělat medaili, když nebude taková konkurence), tohle je zřejmě poslední možnost si v téhle sezóně spolu zaplavat. Myslel jsem si, že nás plavání spojuje a chtěl bych si to myslet nadále. Bez ohledu kde se plave a kdo soutěž pořádá.

 14. A vůbec mi to nezkazilo sobotu 🙂 Tohle věčné okopávání kotníků… Aspoň se můžou srovnat fakta:
  1) Pokud bude v současné situaci konání MČR povoleno (což aktuálně opravdu není jisté), půjde o zcela legální akci a v respektu k pokynům Ministerstva zdravotnictví také bezpečnou. Kdo napsal, že půjde o „obrovské zdravotní riziko pro účastníky a jejich blízké“, je přinejmenším manipulátor, když se raději zdržím trefnějších označení autora, protože já zůstanu slušný (on si každý o sobě vytváří obrázek sám – viz jazyk a výrazy autorů komentářů níže). Asi je deficitem těch, kdo se zde vyjádřili, že nebyli na Memoriálu Alfreda Nikodéma 26.12.2020, protože by věděli, že na akci byli vpuštěni jen ti, kteří měli negativní test na covid. Slovanský ostrov tak vskutku nebyl obrovským rizikem pro účastníky – a už vůbec ne pro jejich blízké – ty jsme na akci nepouštěli vůbec. Pro úplnost – před akcí se testovali i všichni pořadatelé, novináři, …místostarosta Prahy 1, …prostě všichni. Slovanský ostrov na Štěpána = ostrov bezpečí.
  2) V jinak uzavřeném Plaveckém stadionu Podolí bude v případě konání MČR tentýž systém – před vstupem do areálu budou všichni otestováni a na akci se tak nedostane nikdo pozitivní. Opět pro úplnost – z přesně 300 antigenních testů při Nikodémovi byly 4 pozitivní, z toho 2 se následně na PCR testu nepotvrdily, záchyt tak byl 0,67%.
  3) Už tehdy z Brna zněly podobné komentáře o šílenství a doporučení členům do Prahy nedorazit. Byly snad nějaké negativní následky z důvodu konání akce? Hm, nebyly. Já jsem navíc zaznamenal kolem stovky poděkování …a nechci tady patetizovat, jak neskutečně krásná kolikrát byla. Za to úsilí, které bylo při uspořádání memoriálu tentokrát násobné, to stálo.
  4) Pokud se níže píše něco o „osvícenství Prokopa“, tak pro srovnání doby a atmosféry, kdy ve vedení byli autoři těchto štvavých komentářů, konstatuji, že současná podsekce ZP se VŽDY na VŠEM dokázala dohodnout a JEDNOMYSLNĚ rozhodnout. Ostatní pánové z podsekce ZP jistě potvrdí. Já jsem sice místopředseda pro ZP, ale nikdy jsem o ničem nerozhodl sám. Nepravdivé osočení, že by „záhadně zmizela“ jako podmínka pro účast na MČR „vyplavaná třída“, je prostě nesmysl. Podmínka platí, v článku o MČR je to jasně napsáno …a v komentáři níže tak šlo o další nonsens.
  5) Kdyby nebylo pořadatelů jako jsou náchodští Tygři nebo I.PKO, …a podobně v jiných sportovních odvětvích, nebylo by proč zapínat Branky body vteřiny, protože by se nekonaly žádné sportovní akce. VŠECHNY akce, jejichž výsledky někde sledujete, se konají proto, že jejich pořadatelé nesedí doma za pecí (a nenadávají nebo nepíšou štvavé manipulativní komentáře).
  6) Pořadatelé z Fidesu mají máslo na hlavě. Kdyby nebyli pasivní, mohli (a měli!) požádat o výjimku na uspořádání MČR ve volném způsobu – před 14 dny by se akci určitě podařilo uspořádat. A to legálně a bezpečně. A rozhodně by kvůli tomu žádné sestřičky na ARO neomdlévaly vyčerpáním – to si jako autor komentáře viz níž myslí, že čtenáři vzkazovníku jsou hlupáci? ;-D Jenže to by museli pořadatelé brněnského MČR vyvinout výrazně zvýšené úsilí – a taky nést kůži na trh. Což se jim už tradičně nechce. Lepší je sedět v teple a dštít síru na někoho, kdo něco dělá.
  7) Aby bylo jasno, tak fakta hovoří takto: Fides v roce 2019 nedokázal uspořádat MČR, protože obvyklý objekt, který sloužil jako zázemí, byl uzavřen. Všichni víme, že tento fakt byl známý měsíce dopředu – a pořadatel MČR to nedokázal zorganizovat nějak náhradně? Ostuda, OSTUDA! Hanba by mě fackovala, kdybych takhle rušil soutěž. Obdobně zrušené MČR v Brně v roce 2010 – kvůli zamrzlému ledu na řece? Kdo i jen pár let plave, tak zná pořadatele, kteří v takovém případě vyřežou led nebo přemístí soutěž jinam – nebudu jmenovat, je jich řada. Prostě ostuda, u MČR neomluvitelná. K tomu navíc v režii Fides opakovaně a bez náhrady rušené soutěže na Fojtce (2011, 2014, 2015), zrušená Punkva kvůli rekonstrukci objektu (to fakt šlo uspořádat i tak, opět jen chtít).
  8) Oproti tomu, co já pamatuju – nebo lépe co já pořádám soutěže v Praze? Od roku 2003 do roku 2020 jsem uspořádal 44 soutěží a ani jednu jsem nezrušil. A pamětníci potvrdí, že se o zrušení „mých“ (!!) soutěží opakovaně snažili opět stále titíž pánové viz níže – například pro zvýšený proud u Nikodéma nebo kvůli ledům v Braníku (pouze před závodem). A byly z toho nakonec samozřejmě naprosto regulérní soutěže, …leč snaha kazit byla enormní. Musí to tyhle pány neskutečně štvát, že člověk dál pořádá, s úsměvem na tváři, …a ani nereaguje vyhroceně nebo podobně podle lživými „argumenty“, které si můžete číst v tradičních kopancích, …a které si osobně myslím, že chytří čtenáři umí vyhodnotit i bez toho, abych se k nim vyjadřoval já.
  9) K zmiňované úrovni řízení našeho sportu: Co já pamatuji, nikdy, NIKDY nebyly schůze výboru tak konstruktivní a věcné jako v současném složení, pamětníci TK a JK určitě potvrdí. Nikdo nikoho neuráží, nepadají vulgarismy, ba už vůbec nikoho nenapadne někoho inzultovat. I to se v repertoáru jednoho z autorů viz níž objevilo a je to jen pár let zpátky. Kromě toho – naše rozhodnutí jsou diskutovaná předem, na VH připravená a předjednaná, rozhodování transparentní. Navíc znovu a rád opakuji, že se na všem dokážeme domluvit a mít po diskusi jednotný názor. A tak by to mělo být, protože to všichni děláme ve volném čase a proto, že máme náš sport rádi. Myslím si, že na tom mám jako místopředseda pro ZP určitě zřetelný podíl, to ať ale soudí široké plénum, …samozřejmě včetně glosátorů viz níže. I o jejich komentářích (a práci) ať si každý dělá úsudek – a ve volbách to třeba příště dopadne jinak, než když jsem (s pokorou znovu děkuji) dostal v hlasy v tajné volbě 26:11.
  10) Co se mého osobního přínosu týče, můžu třeba zmínit, že i když se v ZP v posledních měsících zdánlivě nic neděje, vězte, že během podzimu nabyla sekce DZP vybavení v hodnotě téměř 400 tis. Kč. Všichni zúčastnění vědí, že asi 90% těchto investic jsem inicioval já – i když je mohl iniciovat kdokoliv ze členů výboru sekce. Bez toho by NEBYLY. A následně jsem s realizací těch investic znovu já měl další značné penzum práce, …však si umíte představit, že kupujete za 400 tis. velkokapacitní stany, různá topidla, čluny, bóje, vozíky za auto, teploměry atd., …a chcete nakoupit co nejvíce nejlepšího za co nejméně, …a ještě to musí obstát před veřejným dohledem…
  11) Abyste věděli, co předcházelo zveřejnění komentářů autorů viz níž – bylo to obvolávání všech možných představitelů (mimochodem kromě mě – ač jsem ředitel MČR a osoba v rámci Českého svazu plaveckých sportů odpovědná za celé zimní plavání – úsměvné, že?) – volali i předsedovi celé sekce DZP a třeba i předsedovi celého Českého svazu plaveckých sportů. A víte co? Všude slyšeli to samé – že je to v rámci kompetence sekce, že sekce rozhodla jednoznačně tak, že pokud bude akce povolená, že se má konat, …že bude samozřejmě v rámci podmínek stanovených ministerstvem bezpečná, …že je dobře, když se někdo snaží něco uspořádat. Samozřejmě všichni, včetně mě, vidíme, co se v republice děje – a nikdo nechce pořádat něco, co by mělo být nějak nebezpečné. Ale od posouzení toho je tu v první instanci Národní sportovní agentura – a ta akci dala zelenou, a v druhé instanci Ministerstvo zdravotnictví. Když rozhodne, že se MČR v aktuálních podmínkách konat nemá, tak se konat nebude …a já aspoň můžu mít dobrý pocit, že jsem pro možnost konání akce (na které by třeba Fides získal 7 zlatých medailí) udělal maximum. Druhým pozitivním důsledkem je ale už teď to, že čtenáři vzkazovníku mají možnost porovnat si, kdo a jak z čelných představitelů našeho sportu věcně nebo matoucím způsobem své postoje „obhájí“.
  12) Že na přání „konat“ glosátorům viz níž naběhla až předsedkyně DZP Haná nepřekvapí, „samostatný“ názor ve smyslu „vždy udělám, co chtějí“, je notoricky známý, bohužel. Ještě by se zde podle očekávání mohl objevit podobný názor představitele jednoho nejmenovaného velkého klubu, i když názory jeho členů, které potkávám u Vltavy, včetně názoru jeho reprezentanta v sekci DZP, je „uspořádejte MČR, když to půjde“…
  13) Volali mi i „řadoví členové“ z Fidesu, že na MČR přijedou. Znovu říkám, že v aktuální situaci se klidně (asi) konat nebude, uvidíme, …ale hlavně doufám, že když už ve Fidesu opět zazněl příkaz NEJEDEME, …že aspoň nedojde k inkvizičnímu pátrání po tom, kdo se opovážil samostatně komunikovat s pořadatelem – a ještě k tomu se samostatně rozhodnout dorazit… Nebo co by se dělo, kdyby nakonec někdo opravdu dorazil?
  14) K „ukradenému MČR“? Slovo „KRÁDEŽ“? To jako fakt? 😀 Výběrové řízení, které každým rokem vyhlašuje sekce – a každým rokem ho vyhraje ta nejlepší nabídka? (V posledních 9-ti letech I.PKO). Asi už třeba tohle stačí čtenářům, aby si o aktérech výměny těchto názorů udělali obrázek.
  15) Rád bych vyjádřil přesvědčení, tentokrát i právě z pozice „šéfa zimního plavání“, že ostřelování na vzkazovníku našemu sportu škodí, argumenty by měly být věcné, správné a přesné a komunikace má být slušná. To je nejenom mé přesvědčení, ale i přání. Protože ale máme demokracii, obsah a vyjadřování ostatních je na každém z nás. Budu si přát, aby zde toho ošklivého bylo co nejméně a aby to členy našich klubů a další zájemce o náš sport zbytečně neodrazovalo.
  16) PS – Než jsem dopsal, už je tady zmíněný komentář předsedy ČOUPr… „Znehodnocení“ soutěže je právě na lidech, kteří akci chtějí házet klacky pod nohy…, vše podstatné už bylo napsáno.

  1. Jednu premisu, dokola zde omílanou musím vytknout s vykřičníkem a uvést na pravou míru. Oháníte se ,,autoritami,, a kompetentností MZČR a nepřímo i panem Hniličkou? Opravdu? Stačí se podívat na odpovědný přístup MZČR, díky kterému jsme po roce totálně v p*deli (trefnější pojem těžko hledat). Ministerstva, které nechá běžet fabriky s tisíci zaměstnanci ač je již statisticky podloženo, že tam se covid, hned po rodině, šíří nejvíce. Národní sportovní agenturou, netransparentní organizací v čele s ,,covidovým papalášem,, Hniličkou, bez dalšího komentáře….
   Senzitivita antigenního testu u bezpříznakového pacienta je 50-60% (potvrzeno studiemi, nepřímo potvrzeno i výroky ministra Blatného, který varoval před nenošením roušky při kontaktu se senzitivními jedinci a to i v případě aktuálně negativního výsledku testu = tzv. falešná negativita)
   Z blízkého okolí mám případy lidí, kteří měli příznaky(bolest hlavy, únava, teplota, bolest krku…) byly v kontaktu s bezpříznakovým nakaženým, kterým jim oznámil, že je pozitivní a doporučil jim aby si zašli na test…i těmto 3 známým s příznaky vyšel antigenní test negativně, pak ztratili čich, někteří i chuť…rýma??? 😀
   Kdyby to člověk chtěl dělat poctivě a odpovědně, tak tu akci udělá s testy PCR a nebude se ohánět povolením evidentně nekompetentních autorit. Tím by pomohl odhalit pár bezpříznakových přenašečů a udělal by něco pro bezpečnost nejen v rámci závodu ale i pro rodiny a okolí zúčastněných.
   Osobně jsem moc rád, že se konala Punkva, že se konal Nikodém. Jsou to symboly tohoto sportu, tradice. V případě Nikodéma, který sám chodil v době, kdy se to nesmělo, je ta symbolika více než jasná. A díky těm, kteří tuto zástavu zvedli. 🙂

       1. Zmíněné jsou soutěže do roku 2020, ne letošní Branické ledy.

 15. Ve zdravém těle zdravý duch. Probuďte taky zdravý rozum !!! Reaguji na současný stav zdravotnictví a hlavně na zveřejněný článek na hlavní stránce webu “AKTUÁLNÍ INFORMACE K MČR … K 26. ÚNORU 2021”. Zdravím všechny zimním plavce, registrované v plaveckém svazu a nejen je. Ptám se. Je v situaci, kdy sestřičky na odděleních ARO omdlévají vyčerpáním nebo v lepším případě zapomenou unavené nastoupit na další směnu, je rozumné někoho nechat pořádat celorepublikový sraz otužilců s tak obrovským zdravotním rizikem pro účastníky a jejich blízké? Naopak bych očekával, že výbor sekce DZP neprodleně zareaguje a soutěž 6. března v Praze odvolá a zruší. Nebo lhostejný výbor a nesoudný pořadatel nechají vystavit účastníky a kluby v honbě za medailemi zvýšenému riziku onemocnění? Ať už dopadne žádost pořadatele o výjimku na Ministerstvu zdravotnictví ČR jakkoli, vyzývám plavce, aby svou účast na soutěži odmítli a kluby za této epidemiologické situace, aby se účasti zřekly. A to i v případě, že se na MZ najde šílenec, který výjimku řediteli soutěže povolí. Chtěl jsem tím vyjádřit, že dnes nejde jen o náš sport, ale hlavně o zdraví.
  Přátelé zimáci, moc se na vás všechny těším, až vás zase uvidím… Zimní vodě zdar! Michal

  1. Ahoj Michale, ahoj “zimáci”! Soutěž v prsařském způsobu jsem na sklonku 90. let prosazoval doslova “proti všem”. Teprve po roce 2000 začaly světová mistrovství IWSA. Zde jsou z 11 soutěží prsařské dokonce čtyři. Naše prsařské MČR si prošlo vývojem a později bylo tak zajímavé, že se dokonce stalo stalo předmětem krádeže. Nechci na soutěž vypravovat autobus, abych v neděli dopoledne zjistil, že včera všichni ani neodjeli. Těšilo mě proto, když jsme jako oddíl na Podolí získali vždy okolo 12 medailí a téměř pravidelně také sedm mistrovských titulů. Letos se neuskutečnila ani čtvrtina plánovaných soutěží. V informačním vakuu nemáme na celostátním webu ještě zápis z listopadové(!!) a ani únorové sekce. Obě slovenské soutěže jsou odpískané od 20. ledna, rovněž o tom na stránkách ZP není ani zmínka. Podmínkou pro účast na MČR byl počet soutěží, vyplavaná třída a také umístění v rámci kategorie. Ta vyplavaná třída byla jedinou podmínkou i letos, pak ale záhadně zmizela. Přitom bylo nutné ji akceptovat a o této letošní podivné “inovaci” bylo rozhodnuto Prokopem pouze na základě “osviceného absolutismu”. Jakkoliv je pro mě prsařské MČR srdeční záležitostí (20 titulů v řadě bude někdo těžko překonávat), tak je pro náš oddíl účast na tom letošním (snad na MZd ten šílenec nebude a nebude tedy se tedy konat) naprosto nezajímavá. Současná “zimní sekce” je u vlády zhruba 700 dnů. NEVĚŘIL JSEM, ŽE TEN “SEŠUP” V ÚROVNI ŘÍZENÍ NAŠEHO SPORTU MŮŽE BÝT TAKTO RYCHLÝ.

  2. Ahoj všem, naprosto souhlasím s Michalem. Myslím si, že v této těžké a teď hlavně kritické době je zcela nevhodné pořádat závody. Pokud nemá zdravý rozum Tomáš Prokop, tak by ho měla mít sekce. Předpokládám, že se výbor sekce DZP k této situaci také vyjádří.

   1. Ahoj otužilci, souhlasím s Michalem, Petrem i Danou. Pořádat v této epidemické situaci mistrovství považuji za velký hazard i nesmysl. Dále, na loňském mistrovství se soutěžilo ve 12 kategoriích, bylo uděleno 34 medailí. Ze 34 medilistů by určitě chybělo 14 (12 z Brna, 2 z Jihlavy), možná i 1 plavkyně z Hané jako patnáctá. Ze 12 mistrů republiky by chybělo 7. Soutěž by tak byla zásadně znehodnocena. Já sám se samozřejmě nezúčastním, přestože tam bez závodních ambic bývám každoročně. Našim členům v účasti nijak nebráním (ze 12 zatímních zájemců o start už stejně loni mělo 6 covid). Doufám, že se na Ministerstvu zdravotnictví nenajde nějaký šílenec, který by se pod povolení akce podepsal.

 16. Mirek Harant JPK Jihlava
  Vzhledem k epidemické situaci vám všem přejí otužilci z Jihlavy hodně zdraví a těšíme se na setkání v následující následující sezóně.

 17. Milí účastnící virtuálního Memoriálu Vladimíra Tupého,

  moc vám děkujeme za vaši účast a zaslané výkony mnohdy i s fotodokumentací, a velice vážíme si pozitivních ohlasů. Každý účastník obdržel diplom, které v minulých letech ručně malovali děti ze ZŠ Sázava pro naši otužileckou soutěž. Dále přikládáme výsledkovou listinu informativního charakteru – https://zimni-plavani.info/dok/20-21/210206_Sazava_cil_v02.xls, která je také vystavena v kalendáři u informaci k soutěži. Případné nesrovnalosti, či chybějící výsledky prosím zašlete opět na michal@pohorely.cz

  Počet účastníků: 55
  Celkový počet uplavaných metrů: 14375 m
  Průměrná trať na účastníka: 287,5 m
  Celkový čas strávený ve vodě: 5 hodin 59 minut 35 sekund
  Průměrný čas na účastníka: 7 minut 20 sekund 31 setin

  Děkujeme, že se díky vám všem mohl letošní ročník uskutečnit alespoň takto na dálku a budeme se těšit příští rok snad již do Sázavy.

  Za pořadatelský tým Memoriálu Vladimíra Tupého
  Michal Pohořelý

 18. Dobrý den,
  otužuji se asi od konce září, v těchto hodně studených dnech mi strašně mrznou prsty na rukou (vím, že se odkrvují)
  Chci se ale zeptat zda jsou třeba vhodné, zda pomůžou neoprenové rukavice?
  Nebo spíš naopak, děkuji

  1. Ahoj, mám neoprenové ponožky – 3 mm. S prsty na rukou to zatím jde – Berounka 1,5 stupně 5 min bylo ok. Ale uvažuji o koupi rukavic

  2. Musíš to vydržet ruce si časem zvyknou. Trvá to kolem pěti let pak budeš v pohodě věř a výdrž. Držím palce

 19. V opraveném finálním návrhu, zaslaném 27. 12. v 17:40, se strany 1-8 nevešly na šířku, takže se jejich zbytky objevují na stranách 9-16. Dále se v odstavci JURY zobrazuje půlka přebytečného třetího řádku.

 20. Objasnění a návod pro Vladimíra Komárka:
  V citovaných informacích bylo také „Konkrétní časový pořad bude v předpokládané podobě stanoven po uzávěrce soutěže a uveřejněn 22.12.2020“ … a že „aktualizace budou zveřejněny na stránkách pořádajícího klubu“. Přesto v předtermínu můžu z článku znovu přepsat, že platí, že „absolvování antigenního testu nezvyšuje náklady účastníků, kteří startovné hradí pouze v případě negativního výsledku vyšetření“ – takže pokud bys zaplatil za někoho, kdo se posléze ukáže jako covid-pozitivní, tak Ti nejen vyměníme starý paragon za nový a vrátíme Ti příslušnou částku, ale necháme Ti pro takového nešťastníka i bagetu a památeční odznak, …a navíc zaplatíme i náklady na jeho otestování, které částečně jako pořadatel neseme. Protože Vláďo svoji trať 300m odplaveš už v první části programu (750ka se poplave na závěr), případné doúčtování bychom si v rámci ztížených krizových podmínek dovolili vypořádat s některým ze zástupců ČOUPr, který bude v tu dobu ještě v areálu. Plavci na tratích 100 a 300m by měli v areálu se vším všudy strávit odhadem max 90 minut. Pokud zrovna nebudeš vyhledávat některý z přítomných televizních štábů, bude Ti před očekávanou nepřízní počasí vyhrazena speciální samostatná šatna v Paláci Žofín (vstup služebním vchodem, dolů do suterénu, vlevo; dnes osobně dojednám s ředitelem paláce). Očekávám další přání. Ostatní předsedové velkých klubů asi čekáte na avizované přesnější informace – a možná mi pak v případě dotazů raději brnkněte. Díky

 21. Rád bych se zeptal, jak budou při Memoriálu Alfreda Nikodéma řešeny dvě následující situace. První z nich nastat může, druhá nastane.

  1/ V informaci o pořádání akce se píše a/ celý oddíl prezentuje vždy jeden zástupce, b/ bude zde uveřejněn i prezenční časový slot pro jednotlivé účastníky – bude stanoven tak, aby nedocházelo k nadbytečnému shlukování, 3/ všichni účastníci akce absolvují na počátku svého vstupu do areálu antigenní test na vyšetření přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, jehož případný pozitivní výsledek ukončuje další účast na akci.

  Zástupce tedy nahlásí celý oddíl na začátku akce a zaplatí za všechny členy startovné, členové budou najíždět postupně a postupně budou testováni. Pokud bude někdo pozitivní, jak se za něj oddílu vrátí startovné, které bylo už na začátku akce zaplaceno za celý oddíl?

  2/ Zástupce prezentující celý oddíl musí přijít začátkem akce, i když bude startovat třeba až za několik hodin. Kde má přečkat celou dobu do svého startu? Předpověď počasí říká, že v den akce má být teplota okolo 1 stupně Celsia, má sněžit a foukat na Žofíně bude jako vždy. Pocitová teplota bude určitě pod nulou.

 22. AKTUÁLNĚ K MEMORIÁLU ALFREDA NIKODÉMA
  Teplota Vltavy v místě soutěže při měření 19.12. a dnes, tj. 20.12., byla 6,1 a 6,0 st. C. Měření kalibrovaným teploměrem proběhla mezi 10.30-12.30 hod. Průtok v den konání akce bude podle předpovědi Povodí Vltavy činit cca 40 m3s-1, půjde tedy o velmi mírný proud, prakticky o klidovou vodu. K dotazům, jestli se MAN uskuteční i v případě, že Česko spadne znovu „do pětky“: ano, dodržení podmínek stanovených Ministerstvem zdravotnictví v udělené výjimce zajišťuje bezpečný průběh akce a výjimka pro uspořádání soutěže tedy platí i pro „pětku“.

 23. Ahoj všem, zdravím v těžké době, jsem rád, že se nakonec vše i přes překážky povedlo v Náchodě, díky za to.
  Jo dnes je to s covid omezeními „partyzánština“, věřím, že to má přesto smysl se o toto pokoušet, změnit onu atmosféru ze společnosti co i na nás doléhá. Smekám před Petrem, Tomášem, ostatními, že mají chuť něco dnes dělat pro druhé. Hlavně chci vzdát hlubokou poklonu partě Pražáků z 1.PKO, kteří v pátek do půlnoci stavěli zdarma stany a po tom, co všichni odjeli, je skládali ve stejné sestavě sami opět do večera. 26.12. přijedu pomoci je zase do Prahy.

 24. Nepodařilo se mi lze přihlásit členy na soutěž v Náchodě. Zkoušel jsem asi 15 minut a u žádného člena nešlo odkliknout, na kterou trať ho hlásím. Pan Bažil to může řešit až zítra ráno – tedy po uzávěrce. Proto jsem organizátorům poslal přihlášku e-mailem.

  Stejný problém byl s hlášením na soutěž ve Slavkově. Někdo (nevím kdo) to řešil. Teď se to děje znovu. Oprávnění přihlašovat členy na soutěže samozřejmě mám, v tabulce oprávnění je stále uvedeno. Třeba zakládat do databáze nové členy nebo doplňovat data prohlídek mi jde normálně.

  Píšu to proto, aby to nevypadalo, že jsme zmeškali uzávěrku přihlášek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *