Detail článku

Laguna - 15. ročník Memoriálu Františka Venclovského

První listopadový víkend, na dušičky, se v Přerově konalo další kolo Českého poháru v zimním plavání. Tento rok jubilejní 15. ročník Memoriálu Františka Venclovského oslavil svými výkony rekordní počet 121 plavců z celé ČR.  Jen na nejdelší distanci 1000m  se přihlásilo 74 plavců z toho 15 žen.

Podzimní Lagunu plně ovládla Magda Okurková, která byla nejrychlejší na trati 1000 m nejen mezi ženami, ale podařilo se ji porazit i nejrychlejšího muže, a oddílového kolegu, Tomáše Kočaře, který si odnesl zlato v kategorii mužů. Za ním doplavali Roman Křupka a Martin Zajden.  Za pět minut po první ženě doplavaly,druhá v pořadí, Tereza Reichová a Denisa Haltmarová.

Trať 750 m s přehledem vyhrál Vlastimil Zaoral ml, který druhé doplavající nadělil rovnou minutu. Lenka Kohoutková sice doplavala jako celkově druhá, ale její první místo mezi ženami bylo jisté. Na druhém místě doplavala Marie Trnkalová a třetí byla Alena Juřenová. U mužů druhý doplaval Béďa Hanuš a třetí Josef Pullmann.

Zápolilo se i na trati 500m, kde se představila i jediná dorostenka Veronika Krejčí a hned ukázala svým starším a zkušenějším kolegům, jak se má plavat. Prvního muže (celkově druhého) za sebou nechala o 1:30.  Druhá v ženách doplavala Zuzana Šenkýřová a třetí byla Věra Kubanová. V mužích vyhrál Luděk Coufal, druhá František Bergmann a třetí Martin Šenkýř.

Hlavní rozhodčí / Plavci na startu závodu 250m / Fotografie: Jirka Kuřina

I trať 250 metrů má své věrné. Sice zde plavaly jen dvě ženy (v pořadí doplavání) Marie Štanglová a Marcela Harant-Pechová, ale na trati se představil i dorostenec David Sebera, který zároveň vyplaval druhé místo v kategorii mužů. Rychlejší jak David byl pouze Jan Slabý. Třetí doplaval Zdeněk Joukl.

Tento rok byl i velký zájem o trať 100m, která je určena hlavně pro příchozí z řad veřejnosti, kteří mají zájem zkusit si na „vlastní kůži“ studenou vodu. Mezi „kolemjdoucími“ se ale představil i nejmladší účastník celého Memoriálů, devítiletý Martin Šenkýř.