Detail článku

Vydařené zahájení sezóny ve Slavkově u Brna

V sobotu 11. října se ve Slavkově u Brna plavalo již podesáté.  Tentokrát šlo opět po letech o úvodní soutěž sezóny. Ještě ve středu v poledne měli organizátoři přihlášek poskrovnu. První do toho „šlápli“ Hanáci, přihlásili čtrnáct plavců. Jihlaváci na tom byli s desítkou plavců také velmi dobře. Před půlnocí ale vše tradičně přebila přihláška I. PKO Praha, v čele s výbornými jednotlivci Petrem Hubalem,  Zdeňkem Tlamichou a úřadujícím vítězem posledního ročníku Českého poháru  Jakubem Valníčkem.

V sobotu ráno bylo vše připraveno. Voda měla i díky pokračujícímu babímu létu velmi přívětivých 15°C. Ranní opar se rozplynul až před polednem, přesto byly teplotní a světelné podmínky téměř rovnocenné pro všech 111 zúčastněných plavců.  Trati od 100 do 750 metrů vyhledala jen necelá třetina plavců, po doplavání většinou svého rozhodnutí litovali.

Domácí oproti očekávání místopředsedy sekce DZP nenasadili žádného aktivního bazénového plavce, byť jich mají z Komety na hostování více než desítku. Sedminásobný triatlonový mistr ČSSR, ČSFR a ČR Tomáš Kočař si tak odbyl vítěznou premiéru nejen ve své kategorii 50 – 59 let, ale i v absolutním pořadí. Také malá výprava Univerzity byla velmi úspěšná.  Michal Hájek obsadil druhé a Aneta Lokajová třetí místo. Mezi ženami totiž kralovala pardubická Renata Nováková, druhá skončila domácí Magda Okurková.  V „souboji titánů“ o třetí místo v kategorii mužů rozhodla kvalitnější letní příprava Radka Táborského o jeho těsné výhře nad brněnskou legendou a bývalým reprezentantem Martinem Dufkem.

Kvalitní rozhodcovský tým v čele s Petrem Bukalem a Lenkou Nowakovou nemusel řešit žádný sporný moment. Většina výprav pak potěšila organizátory velmi kvalitním přístupem k povinnosti, která bude pro všechny bez výjimky od ledna povinná. Dokázala předložit u svých plavců tolik diskutovanou lékařskou prohlídku se zátěžovým testem.

Vydařenou soutěž zakončila neméně vydařená beseda Zdeňka a Jacka v kulturním domě Bonaparte. Téměř padesátka pozorných posluchačů získala díky fundovanému výkladu obou protagonistů teoretické znalosti potřebné k eventuální přeplavbě Beringovy úžiny.