Detail článku

Branické ledy 2015

Poslední lednovou sobotu se v Praze na Vltavě konal třináctý ročník otužilecké soutěže Branické ledy. Voda měla teplotu rovné 4°C a tentokrát by jste v ní led hledali marně, i když počasí bylo docela zimní a chvílemi ve vzduchu poletovaly sněhové vločky. V této sezóně to byla teprve druhá možnost vyplavat mistrovskou výkonnostní třídu.

Kilometrový závod plavalo přes sedmdesát soutěžících. Zvítězili Rosťa Vítek (čas 9:15, oddíl FiBr) a Renata Nováková (10:30, SCPAP). Soutěžilo se i na tratích 750 a 500 metrů. Zde zlato vybojovali Michal Hájek (750m za 7:41, UnBr), Sylva Kouřilová (9:46, FiBr), Jiří Martinka (500m za 6:23, I.PKO) a Milena Fenclová (7:44, KSOPl). Na každé z těchto dvou soutěží plavalo přes třicet otužilců.

Richard Haan a Jan Novák

Trať 250 metrů odplavalo skoro padesát a nejkratší 100 m jedenáct zimních plavců. Celkem se Branických ledů 2015  zúčastnilo 194 otužilců z 22 míst a oddílů.

Zlatá nutrie a plavkyně TJ Haná

V místech, kde s námi ještě před čtyřmi lety plaval tehdy skoro 98-letý Ladislav Nicek, nás již po několikáté okukovala zlatá nutrie. Přivítá nás i příště, na pátém ročníku Nickova memoriálu? Nechme se překvapit.

Pokud by nechtěla čekat, mohla by některé z nás vidět už v neděli 1. února. Stačí, aby uplavala  ledovou míli proti proudu do Chuchle, kde se bude ve světové premiéře konat soutěž v kryathlonu.