Detail článku

Sezóna 2016/2017 v plném proudu

Po tradičním přátelském a nesoutěžním setkání otužilců na říčce Punkvě se následující sobotu, 8. října ve Slavkově u Brna, naplno rozběhl další ročník Českého poháru v zimním plavání.

Do vcelku příjemné třináctistupňové vody ve slavkovské venkovní padesátce se letos ponořilo rekordních 136 plavců a plavkyň a společně se popralo o body na tratích 250, 500, 750 a 1000 metrů. Vzhledem k obrovské účasti na trati 1 km se program celého dne protáhl až do odpoledních hodin, organizace však nevázla a rozhodčí zvládali postupně odbavovat jednu rozplavbu za druhou, dle naplánovaného rozpisu.

Na nejlepší a nejrychlejší plavce na královskou trať 1 km došlo v posledních rozplavbách, nejprve o medailová umístění zabojovaly ženy a musím říct, že i přes absenci našich dvou největších zimních stálic – Renaty Novákové a Magdy Okurkové, byli přítomní diváci svědky velmi kvalitních časů a výkonů. První místo obsadila nová členka Fidesu Brno Radka Eremiášová v čase 15:07, stříbro a bronz vylovily plavkyně z I. PKO Praha Alžběta Dvořáková před Lucií Leišovou. Mezi muži jsme byli svědky stejného pořadí oddílů na prvních třech místech, v doslova raketovém času 12:12 zvítězil Jakub Kočař z Fidesu před Petrem Šlajsem a Radkem Táborským z Prahy. První tři nejlepší muži i ženy v každé kategorii obdrželi medaile a diplomy a k tomu dobré víno z Moravských Bránic.

Kvalitní předvedené výkony všech zúčastněných a počty plavců především z brněnského Fidesu a pražského I. PKO daly už po prvním závodě sezóny tušit, že letošní souboj o klubový titul bude nesmírně napínavý.

text: Eliška Podmelová, foto: Jiří Kuřina

Written By: Administrator Account
Date Posted: 11.11.2016