Detail článku

MČR v ZP prsa - Slavkov 10. 10. 2009

V sobotu s magickým datem 10.10. se konalo ve Slavkově u Brna MČR v prsařském způsobu, které bylo zároveň 2. kolem v ČP ZP. Z celkem 86 přihlášených plavců se 53 postavilo na start v jedné z mistrovských kategorií. Plavce přišel podpořit i Ing. Michael Hrbata poslanec PS PČR za Vyškovsko, který si zaplaval stovečku.

Po dlouhém projevu Petra Miholy a obdarování některých účastníků, se mohlo začít. Na první start se postavil Rosťa Vítek a svým časem 8:18,4, který budou zimní plavci jen těžko překonávat, snad jen v tekoucí vodě :o), zvítězil na trati 750 m. Za Rosťou doplavali kluci z Bohemky Pepa Kučera, aktuálně třetí v ČP DP, a Petr Tomášek.

Největší souboje předvedli muži - přesněji Víťa Frank s Jardou Švestkou, když skoro celých 750 m plavali bok po boku a těsně před cílem zafinišoval Víťa a "o prsa" vyhrál kategorii muži Masters B. Stejný souboj byl i v kategorii mužů. Vašek Mihola, ve vypujčených Rosťových plavkách, před cílem o 3 vteřiny porazil dosavadního držitele titulu Davida Čecha. Poprvé v kategorii muži Masters D si zaplaval i Boban Pácl a hned vylepšil dosud platný rekord Jana Jurníka z roku 2005. V dalších kategorii zvítězili favorité - Jarda Zaoral v dorostech, Petr Mihola v Masters A, a Ríša Haan v Masters B.

Mezi ženami k žádnému překvapení nedošlo - podle očekávání vyhrály Kristýna Diatková, Bára Pálková, Lenka Pacáková, Zuzka Kouřilová a Vlaďka Fialová, která si zlepšila svůj rekord z roku 2006.

Medailově byl nejlepší Fides před TJ Spartakem Přerov a I.PKO. Pro některé oddíly opravdu platilo, co start to medaile.

Příští týden si opět zajedeme do Slavkova na 3. kolo ČP a taky na Duatlon, což je pokračování MČR v prsách. Kdo teď plaval prsa a 17.10. se přihlásí na kraul, budou se mu sčítat oba časy a nejlepší v kategorii vyhraje. Kategorie jsou stejně jako u MČR.

Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 31.1.2010