Detail článku

Memoriál Františka Venclovského

Za jasného sluníčka, téměř na pokraji lesíčka, v příjemném podzimem vymalovaném prostředí přírodního koupaliště Laguny, se konal 11. ročník Memoriálu Františka Venclovského a zároveň 14. ročník soutěže zimních plavců v Přerově. Na start se postavilo 92 plavců z celé republiky.

Po slavnostním nástupu a předání dárečku našemu STKři Petru Miholovi, který oslavil své 48 narozeniny (tento rok je naposled ve skupině masters A :o) ), zahájil celou soutěž nestor zimních plavců Ládíček Nicek, který si před zraky všech plavců i diváků zaplaval stovečku. Mezi diváky byla samozřejmě i paní Pavlína Venclovská, která plavcům popřála mnoho zdaru a donesla i výborné koláčky. Pak už se jen závodilo.

Na nejdelší trati 1000 m, které se po 31. letech opět plavaly v Přerově, na prvním místě v "mrtvém závodě" doplavali David Čech a Vašek Mihola. Za nimi jako třetí se přiřítil Honza "Hobík" Váně. I když všichni plavali jak to nejlíp šlo, bohužel dva plavci se nevešli do časového limitu. Na trati 750 m si pro první místo doplavala Lenka Pacáková, která na druhého celkově, ale prvního muže, Jirku Kuřinu, udělala 4 minuty. Trať 500 m měla několik vítězů a to proto, že byla hojně zastoupena dorostenci. Mezi muži a také celkově první doplaval Milan Štencl, hned za ním první dorostenka Denisa Haltmarová a za ní první dorostenec Jarda Zaoral. První a jedinou ženou byla Danka Němčíková. Trať 250 m si vychutnali Jan Kučera a Alča Hegyiová. Jedinou dorostenkou zde byla Andulka Kuřinová.

Ve vodě se také objevila nejmladší účastnice celého Memoriálu Hanna Naziemiecová z Polska, která se víc jak z vody radovala z krásného dárku od sponzora.

Příští týden se zimní plavci opět sejdou a to tentokrát na Fojtce, kde na ně čeká krom Jirky Valeše i voda kolem 5 st a guláš.

Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 31.1.2010