Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

33 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Díky za krásný závod na Rumchalpě – byla jsem tam poprvé a byla to nádhera, ke které značně přispělo i počasí.
  A připomínky:
  1) Pokud je limit 30 minut a po doplavání dělám ještě cca 5 minut prezenci + dle pravidel 3 minuty do startu, těžko dodržím rozpis se starty po 25 minutách.
  2) Zahlásit po prezenci minutu do startu je prostě špatně. Vím, že to řešil Tomáš a že se to v dalších rozplavbách změnilo, tak spíš jako připomínka pro další závody, že toto je fakt málo a proti pravidlům.
  3) Stovky už se tu řeší, tak jen jiný pohled – je to oficiálně vypsaná trať, rozdávají se body, tedy se k tomu musí rozhodčí a pořadatelé podle toho postavit. Ne „něco si někdy zaplavte“. Minimálně by měli rozhodčí vědět kdo jim do vody vlezl a zda všichni taky vylezli.
  4) Hodinky! (prstýnky, řetízky,…) Předpokládám, že všichni znají pravidla, takže odpověď „jé a to se nesmí?“ jsem doufám slyšela naposledy. Nedá se to zkontrolovat při prezenci, kdy jsme ještě oblečení, takže je potřeba aby plavec zapojil vlastní hlavu a vše, co do vody nepatří, včas odložil.

 2. Ahoj,
  odkaz na fotky z Rumchalpy: (webmaster dal do “Krátké zprávy”)

  Ještě bych se chtěl zeptat, byly diplomy? Při odjezdu jsme si na ně ani nevzpomněli.
  Díky
  Zbyněk

 3. Díky pořadatelům a účastníkům za moc fajn dnešní závody v úžasném lomu Rumchalpa, mám to zde moc rád. Mám jen jednu připomínku, z našeho klubu přijeli poprvé na závody s velkým respektem dva naši nový začátečníci moc se těšili, že si zaplavou poprvé v životě 100 m v týmu společně s ostatními, bohužel na naši otázku jak plavou a kdy stovkaři? bylo od pořadatelů odpovězeno, stovkaři?, to neřešíme, už někteří snad plavali, můžete si zaplavat kdykoliv, bez určení kde, byl cítit despekt. Bylo mi za ně smutno, nakonec jsme našli velkou empatii u Michala a hlavního startéra (měl na sobě troje stopky) moc mu děkuji, zařadil je mezi 250m, plavali menší trojúhelník, a udělal jim fajn přivítání mezi otužilce a něco i vtipného pověděl. Nakonec si to moc užili, a těší se na další závody, i tu 250m by dali v pohodě ! díky nim, jsem si vzpomněl jak jsem začínal i já, zapomínáme na to. Ještě jednou díky!

  1. Jirko moc pěkně si to napsal, mnozí plavci zapomněli, že také začínali postupně. Měli bychom, my ostatní, dát pořadatelům z Jičína najevo, ať nad začátečníky neohrnujou nos. Plavu od roku 1972 a nad nikoho se nepovyšuji. Každej, kdo vydrží u tohohle sportu ať plave 100 nebo 1000 má moje uznání. Pro nováčky mám jen jedno, vydržte a na ty povýšence zapomeňte. Pepík Fezko Strakonice, zimní vodě zdar.

  2. Ahoj.
   Díky za zpětnou vazbu, i když to není pochvala. Pokud naše (hlavně teda moje) komunikace působila blbě, tak se omlouvám. Nešlo o despekt. My naopak máme velký respekt ke každému, kdo si chce zkusit zaplavat třeba i krátkou trať. Rádi pouštíme nové i neregistrované plavce na stovku i na delší tratě. V týdnu před závody mi psal neznámý neregistrovaný plavec, že chce plavat 1000 metrů, nasal jsem mu, že ho nikdo z nás nezná a v lomu je kilometr moc, že ho pustím na 500 metrů, naštval se a nepřijel. 10-ti letou holčičku jsem na Rumchalpě nechal plavat 250 metrů, měla radost a plavala hezky. Jeden nováček měl naopak na 250 metrů trochu problémy a musela mu pomoci loďka a následně se o něho postaral Jirka Fink a s cestou domů pomohli Plzeňáci. Klukům z Plzně, moc děkujeme. Je to samozřejmě vždy trochu risk, aby se něco nestalo, ale snažíme se, aby si u nás kdokoliv mohl zaplavat, i začínající neznámý plavec, nebo děti. Máme letitou zkušenost, že stovkaři nechtějí čekat až nakonec, kdy doplavou všechny měřené tratě, tak jsme jim už před léty začali říkat, ať si stovku zaplavou kdykoliv v průběhu ostatních závodů, jen jsme je vždy prosili, aby se nemotali do startů a finišů jiných tratí. Měli jsme od nich vždy jen pozitivní ohlas. Stejně tak délka tratě, nechávali jsme to na stovkařích, ať si sami předem určí trať, naměřené to nemáme, nicméně rozhodčí vždy poradí, kam zhruba plavat, pokud se někdo z nich zeptal. Tvoje reakce je ale pro mě k zamyšlení. Možná pro příště dáme v časovém pořadu trať 100 metrů hned po startu tratě 750 metrů, aby si stovkaři mohli zaplavat společně, i když se navzájem nebudou znát.
   Vašek Pačesný

   1. Vašku díky za reakci, oni jsou stovkaři a stovkaři, jedni co plavou takto léta (o nich píšeš), stačí jim zaplavat si jen stovku a přijít mezi nás, nasát atmosféru, pak je druhá parta stovkařů to jsou začátečníci, o těch jsme výše psal.
    U nás Mladé Boleslavi stovkaře pouštím ihned na začátku, píšeme jim i čísla, oni se pak s nimi fotí a připadají si více v partě, druhé závody už dávají 250m, 500m a jsou v tom už s námi 🙂
    Jo zapomněl jsme u vás modrou bundu, věřím, že ji v Horní Cerekevi najdu 🙂

 4. Prosím Brňáky, kdo by byl ochotný mi vyzvednout balíček v Brně a přivést v sobotu do Paky. Naše divadlo bude neskonale vděčné. Bylo by to ve večerních hodinách. Adresu bych napsala do zprávy na tel.či messenger. Omlouvam se, ze to není úplně k plavání. A díky Běta

 5. Ahoj. Závody v sobotu 19. 10. 2019 se přesouvají z centra Jičína na Rumchalpu (lom u hlavní silnice mezi Jičínem a Novou Pakou, odbočka doprava před vesnicí Kumburský Újezd. V Jičíně na rybníku je zkažená voda. Já bych do toho asi vlezl, ale i takoví otrlí jedinci jako je Olda Ducháček a Jirka Fink byli pro zrušení plavání v Jičíně, tak jsme se domluvili pro přesun na Rumchalpu, kde je voda čistá a průzračná (podle potápěčů je ve vodě viditelnost 10 metrů).
  Vašek Pačesný

  1. Ahoj. Ještě doplňuji, že při závodech na Rumchalpě platí absolutní zákaz mazání (jakéhokoliv). Prosím respektujte tento požadavek potápěčů, kteří nám umožnili uspořádat závody v jinak veřejnosti nepřístupném areálu lomu Rumchalpa. Čistá a průzračná voda je pro ně nesmírně důležitá a věnují tomu nemalé úsilí a prostředky (například letos v létě nakoupili a aplikovali do vody bakterie za cca 80 tis. Kč).

 6. Nemohu se dostat na kontakty oddílů. Jak je hledat poraďte,za radu předem děkuji nejsem moc kamarád s počítačem.

  1. Skoro úplně dole (vpravo, pod Rubrikami, nad Děkujeme za podporu) do políčka pod nadpisem Vyhledávání můžeš zadat kontakty oddílů a Enter; najde se Ti příslušná stránka… Druhý způsob: Menu Kontakty můžeš na telefonu rozbalit tlačítkem +, a objeví se Ti podmenu Oddíly a kluby.

 7. Jsem rád, že na rukavice bylo reagováno, a jsem rád, že jsem přispěl fotkou. O hodinkách, atd. je to snad také všem jasné.

 8. Ahoj,
  přidávám odkaz na pár fotek z Punkvy. Je tam teda víc krápníků a krajiny, než plavců… viz Krátké zprávy

  1. Milý Zbyňku, koukám na ty krásné fotky s údivem a s otevřenou pusou. Takového něco se nevidí ani na mnohých fotografických výstavách. Máš můj hluboký obdiv a zírám. Dnes kvalitní digitály umí hodně, ale to zdaleka není všechno. Velmi oceňuji tvůj um zpracování fotosoftwarem, Nejvíce ze všeho však tvůj cit pro kompozici a zachycení atmosféry. Opravdu čumím a moc děkuji za zveřejnění. Rád si s tebou popovídám osobně.

   1. Ahoj Michale, a díky. Jsem rád, že se fotky líbí. Ještě jsem upravil na galerii nastavení tak, aby šly fotky nebo album stáhnout. Na osobní setkání se budu těšit.

    1. Ahoj Zbyňku, mně se ty fotky taky moc líbí, jen jsem nevěděla, jak to napsat a Michal mě předběhl. 🙂

 9. Vzkaz všem zimním plavcům na soutěžích ČPZP. Reaguji jménem rozhodčích na jednu fotografii z uveřejněného alba “Foto Dali”. Je na něm jedna plavkyně a jeden plavec s neoprenovými rukavicemi, které nejsou pravidly českého zimního plavání povoleny a jsou důvodem k diskvalifikaci stejně jako v plaveckých sportech nepovolené tejpy. Protože jsem si na startu tohoto prohřešku nevšiml, upozorňuji na to touto cestou i další pořadatele. Současně se obracím na vedoucí oddílů a klubů, aby o dodržování pravidel a soutěžního řádu své členy poučili a jejich dodržování vyžadovali. Za opakované nedodržení nemusí být trestán diskvalifikací jen plavec, ale může být finančně postihnutý také klub.
  A na závěr jako správné brněnské otužilec: “Takový vomočprsty nesnesu ani na trenálu pod brněnským Pryglem” 🙂

  1. Michale, dle pravidel není možné plavat ani s hodinkami, bylo by vhodné i toto dodržovat a vyžadovat, nikoliv aby naopak plavci po upozornění říkali “ale Moravec nám to povolil”.
   Pro plavce – ty hodinky vám sice nepomohou, ale můžete s nimi někoho nechtěně zranit. Na většině soutěží máte čas změřený oficiálně, jinde můžete požádat svého doprovodníka. Tak to prosím zkuste dodržovat a ne se před každým startem s rozhodčími hádat.
   Do vody nepatří ani řetízky, náramky, jiné než plavecké čepice,…

  1. Hodně lidem se plavání v Punkvě líbí nejvíc poprvé. Velká část plavců je také unešena, když je to spojeno s procházkou jeskyněmi přes dno Macochy. Tys měla oboje najednou 🙂

 10. Vítejte na novém webu. Připomínky na moji osobu, vážnější asi raději mailem na webmaster@zimniplavani.info nebo přes menu /Kontaky /webmaster – to vyjde nastejno. Stránky by měly být zejména na mobilních telefonech a tabletech hezčí a přívětivější, podstatné jsou i technické změny na straně správce. Jirka Kuřina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *