Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

1 thoughts on “Vzkazovník”

 1. K Memoriálu Alfreda Nikodéma – trať 750m bude vyměřena do tišiny za Slovanským ostrovem, a to ve tvaru pětiúhelníku o délce jednoho okruhu 250m. Klasická „třístovka“ bude tedy letos v délce jednoho okruhu – tedy rovněž („pouze“) 250m. Časový pořad (časy jsou sice orientační, ale realita se jim bude velmi blížit): první rozplavba 750m (rychlejší plavci bez rozdílu pohlaví) v 11:15, další dvě rozplavby 750m ve dvou vlnách (opět smíšené, dle rychlosti sestupně) v 11:35 a 11:37. Tratě 300m (resp. 250m) a 100m – současně, libovolně cca mezi 12:05-12:30. Start všech tratí ze svého tradičního místa – ponton na severním cípu Slovanského ostrova. Teplota Vltavy činila v místě soutěže den před akcí 3,4 °C, při dnešním dopoledním měření pak (u břehu) 4,2 °C. Pozdravit při slavnostním nástupu i pogratulovat a předat ceny do Paláce Žofín přijde nakonec i paní starostka MČ Prahy 1 – Mgr. Terezie Radoměřská, která nad akcí převzala záštitu. Pro ty z Vás, kteří ještě neznají praxi poslední řádky let: v Paláci Žofín je na cca 13 hod. připraveno slavnostní vyhlášení – bude tradičně i velmi bohatá tombola pro všechny příchozí. Většina z těch, kdo dorazí (může jít i o doprovod plavce), dostane nějakou cenu – rádi Vás i v Malém sále uvidíme. Šťastnou cestu do Prahy!

 2. Ztráta a nálezy – CHOCEN (Termoska, čepice..)!!!
  Ahoj kamarádi a přátelé od vody, mám u sebe ještě nějaké zapomenuté artefakty (tuším Choceň):
  1) Černá koupací čepice nabaiji
  2) Pár černých ponožek – nejsou ani moc jeté 🙂
  3) Černá čepice Barrsa
  4) Antracitově-fialová termoska Thermos – Ultimate insultation se žlutým pruhem
  Ostatní věci už jsme rozklíčovali a byly/budou předány.
  Když nezapomenu, vezmu sebou výše uvedené na MAN 26.12. 2022 (Praha) a předám holkám u registrace členů I.PKO, kde si budete moci své zapomenuté věci od 10:00 vyzvednout, případně požádejte někoho z kamarádů o vyzvednutí. Konec hlášení v českém jazyce.
  Poklidné svátky a 26.12. ahoj v Pze u vody!

 3. K Memoriálu Alfreda Nikodéma – všechny potřebné informace k akci (poplatně k úternímu zveřejnění článku) jsou na stránkách pořadatelského oddílu http://www.otuzilci-praha.cz – tedy včetně instrukcí pro účastníky. Kromě tam uvedených informací o teplotě a průtoku Vltavy v místě soutěže chci doplnit vývoj právě k průtoku – zpřesněná předpověď počasí dává pro den konání akce praktickou jistotu velmi silného proudu – podle předpovědi Povodí Vltavy bude pro představu asi 4x silnější než při loňském ročníku (tehdy byl ovšem oproti „normálu“ proud velmi mírný). Den před soutěží zde napíšu ještě poslední info, ale už teď prosím plavce o odpovědnost při přihlašování délky Vašich tratí – viz blíže v předmětném článku.

  1. Letos bych měl plavat Nikodémův memoriál už popadesáté (a desetkrát jsem v letech 1993 – 2002 byl jeho šéfem), takže s ním mám hodně zkušeností. V roce 1993 byl velký průtok vody, takže to vypadalo, že nás říční jednotka Policie ČR z bezpečnostních důvodů vůbec nepustí do vody. Nakonec se mi podařilo s náčelníkem jednotky kapitánem Piosekem vyjednat, že jsme mohli v tišině proudu pod ostrovem silným lanem vytyčit aspoň nevelký bazén, ve kterém jsme mohli postupně chvíli zaplavat. Tak se tento ročník mohl vůbec konat.

   Podle předpovědi ČHMÚ na odkazu https://hydro.chmi.cz/hpps/popup_hpps_prfdyn.php?seq=307225
   by měl být v době konání memoriálu průtok vody ve Velké Chuchli cca 280 m3/s. Tomu by podle mých dlouhodobých měření odpovídala rychlost proudu v těchto místech cca 2 kilometry za hodinu, čili asi 33 m/min (pro ilustraci – plavec, který uplave kilometr za půl hodiny, proti proudu vyvine veškeré úsilí, aby aspoň zůstal na místě). Není důvod čekat, že u Žofína by to mělo být výrazně jiné, i kdyby Povodí Vltavy průtok na čas akce snížilo. Neregulovaná Berounka bude stejně k velkému proudu přispívat.

   Při každé akci je nejdůležitější bezpečnost a dodržování řádů. Pro platnou soutěž musí být dodržen limit proudu 9 m/min. To se mi zdá být podle aktuálních výhledů prakticky nemožné (mimo nevelké tišiny pod Žofínem). Proto každý soudný plavec jistě ocení, když bude akce modifikována tak, aby se mohla vůbec konat aspoň symbolicky. Někdy je příroda silnější a pořadatelům by nikdo nemohl nesoutěžní charakter akce vyčítat.

   1. Milý Vladimíre, i vzhledem k tomu, že já budu ředitelem akce letos podvacáté (a plavat popětadvacáté), tak jsem snad už taky nějakou tu zkušenost nabral, …a taky jsem se už s velkým průtokem musel pořadatelsky „utkávat“. A předpisy znám víc než dobře. Takže se neobávej, že i letošní ročník proběhne regulérně. Kromě (dalšího) včerejšího jednání s ředitelem Povodí Vltavy jsem také třeba včera traťovým komisařům akce a vrchnímu rozhodčímu posílal náhradní variantu tratě z roku 2012, kdy také hrozil silný proud – a se vším jsme si také poradili. Tak hlavně klid – a hezký Štědrý večer!

 4. Ahoj, nejdřív bych chtěla poděkovat všem odvážným plavcům, kteří to ani přes náročné podmínky a případné překážky po cestě k nám nevzdali. Celkem bylo lehce přes 70 plavců, takže to bylo vzhledem k vynaloženému úsilí trochu na hraně. Nicméně o to víc si vážíme těch, co dorazili. 🙂 . A pak jsem chtěla ještě napsat seznam ztrát a nálezů: trenky Chill, modrá plavecká čepice Aquos a černé pantofle. Fotka je na: https://www.facebook.com/otuzovaniROH. V případě zájmu a zaslání adresy na náš e-mail zašlu na dobírku (poštovné).
  Přejeme pěkné svátky
  Klára

  1. Já děkuji za vše co jste pro nás v Holoubkově udělali, Bylo ta výborná práce. Za mou skupinku děkuji i za zařízení dřívějšího strartu pro Marka Košeckého, kterého jsem dovezl ze Slovenska a vyplaval si u vás třídu. Někdy zase na viděnou Přátelé. Pak dám pár fotek, jak bude chvilka času 🙂

 5. Ahoj všem, kdo se těší do Holoubkova 🙂
  Dnes kluci vysekali bazén, ale vzhledem k tomu, že je led moc silný na to, aby se dal rozdrtit, ale zase není tak silný, aby se na něm mohlo pohybovat několik lidí, nakonec bude jen menší bazén a nejdelší vzdálenost se bude plavat 750 m (na 250 m vychází 8 obratů). Rozplavby budou po cca 10 lidech.
  Předběžný plán:
  12:15
  100 metrů
  12:30
  750 m první rozplavba
  12:55
  750 m druhá rozplavba
  13:20
  750 m třetí rozplavba
  13:45
  500 m první rozplavba
  14:10
  500 m druhá rozplavba
  14:35
  500 m třetí rozplavba
  15:00
  250 m první rozplavba
  15:25
  250 m druhá rozplavba
  Díky za pochopení a snad si závody i tak všichni užijeme
  Klára

 6. Ahoj všem, v Holoubkově je rybník pod ledem (a sněhem), takže voda rozhodně bude mít pod 4 °C :o) ..Nicméně s těmito podmínkami souvisí také to, že místo původní trati bude vysekaný bazén a podle aktuální situace možná budeme muset zrušit trať na 1 000 m. Velikost bazénu budeme na 100 % vědět v pátek před závody.
  Díky za pochopení a těšíme se na Vás
  Klára

  1. Diky z info, dejte pak vědět jak to bude s harmonogramem startu jednotlivých distanci, potřebuji pak rychle zmizet do Brna na noční. Díky předem 👍😉

   1. Dobře, budu se snažit to nějak dát dohromady, a v pátek až budeme vědět, to sem dát jako aktualizaci.

 7. Přátelé, děkujeme za účast na závodech u nás v Chocni.
  Je to každou soutěž stejný, ztráty a nálezy. Svazek klíčů,
  černá podložka pod nohy, vínový nákrčník a černá osuška
  s oranž. lemováním.

 8. Ve čtvrtek v 9.30hod. teplota řeky Tiché Orlice
  (do 16. století zvaná Choceňka) je 3,7°C.

 9. Přátelé, pro vás kteří se chystáte v sobotu k nám do Chocně.
  Tak tedy, voda je téměř stojatá s prozatímní teplotou 4,6°C.
  Plavci delších tratí tedy nahoru a dolů (proti a po proudu)

 10. Další nálezy ze soutěží v HK: Ze soboty – hnědý župan, modrý ručník od Nabaji, černé dámské sport.triko, dámské bílé hodinky, 3x plastové podložky pod boty. Z neděle – jedna bílá dámská rukavička. Ponecháno v klubovně hradeckých otužilců. Případní zájemci ať zkontaktují někoho z nás. Jinak, děkujeme za účast v Hradci Králové.

 11. Děkuji všem za disciplinovanou účast a spoluvytvoření příjemné atmosféry na závodech v Hradci. A hlásím jednu ztrátu a zároveň nález – po doplavání 750 m jsem na břehu nenašla své obyčejné šedivé pantofle vel. 39. Po závodech se ke mně místo toho dostaly pěkné červeno černé pantofle Arena vel. 38. Pravděpodobně došlo k výměně s Lucií Tomsovou, ČOU. Na některých závodech můžeme provést zpětnou výměnu 🙂 Moje tel. číslo je 606 593 975. Díky. Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *