Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

1 thoughts on “Vzkazovník”

 1. V pátek v 18 hodin byla rychlost řeky Labe v místě konání soutěže 2,5 m/min, teplota 4°C. Předpověď: v noci má trochu pršet, snad ne tolik, abychom nemohli plavat na otočku a voda doufejme vydrží ledová. Definitivní posouzení nás čeká zítra cca v 9:30; výsledek bude zveřejněn zde.
  Prezence je v TJ Sokol za vrátnicí vlevo. Šatny jsou v chodbách vlevo od vestibulu. Celkem máme k dispozici 4 šatny, probíhá v nich i popis plavců. Ve vestibulu se prosím nezdržujte ve velkém počtu, v budově probíhají také jiné akce. V bílém stanu na náplavce řeky se též můžete převléci, nechat popsat a najdete tam čaj i drobné občerstvení. V tomto stanu budou vydávány chipy před plaváním, a bude zde krabice na chipy odevzdané po doplavání.
  Všichni plavci mají přidělena čísla dle vyhodnocení rychlosti. Při změnách trati se číslo nemění. Plavci na 100 a 250 m se popíší pouze na hřbet levé ruky, nehodnotí se jim čas a plavou bez chipů. Ostatní se nechají popsat dle pokynů rozhodčího a musí plavat s chipem. Při dokončení soutěže je nutné dohmátnout na cílovou desku.
  Parkoviště na Eliščině nábřeží bude asi dost zaplněné, probíhají adventní trhy. Můžete použít nedaleká, také placená poměrně velká v dochozí vzdálenosti – viz mapa https://mapy.cz/s/kekepumafu . Neplacená najdete až u OBI a dalších obchodů za okruhem. Oběd je v Kongresovém centru Aldis jako obvykle.
  Zimní vodě, plavání a plavcům zdar! Jiří Kuřina

 2. Pátek 25.11.,2021 teplota vody v Labi v HK v 6.hodin 3,9 stupně C. Předpoklad podle pracovníků ČHMU pobočka HK, setrvalý stav.

 3. Středa 23. 11. 2022 v 16:00 hodin řeka Labe v Hradci Králové: teplota vody 3,1 °C a povrchová rychlost toku do 4 metrů/min.

 4. Teplota vody v Labi v HK dnes 23.11. v 6. hodin byla 4,0 stupně Celsia.
  Ti co váhají, zda do HK přijet, možná popostrčí informace,
  že v oba dny vedle náplavky probíhají oblíbené Muzejní adventní trhy :-)))

 5. Teplota vody Labe HK 22.11. v 6,hodin 3,8 stupně C. Pro Ty, co se chystají k nám do HK , jen další pobídka.
  Jak v sobotu tak i neděli se konají v sousedství oblíbené
  Muzejní trhy :-)))

 6. Bolevák Plzeň
  na balkoně sušíme ze stanu u vody:
  modrou deku
  plaveckou čepici NABAIJI, 3 ponožky a ručník
  bílé pánské boty k vodě
  červený ručník
  a nakonec je tu modrá termoska.
  Dáme to někomu, kdo pojede do Hradce.
  Pavel Vituj 602 683 575

 7. Teplota vody Labe v HK dnes 21.11.2022 v 6 ráno 3,9 stupně C.
  Pro Ty, co se chystají k nám do HK , jen další pobídka.
  Jak v sobotu tak i neděli se konají v sousedství oblíbené
  Muzejní trhy :-)))

 8. Na webu Bodování ZP jsou aktualizovány výsledky ** Luleč – 29.10.2022 **. Opraveno pořadí a dělba bodů – 1000 m muži Šimek a Zezula (oba FiBr) z rozdílných rozplaveb.

 9. Ahoj plavci,v sobotu na Brodáku bude guláš,kdo chcete smaženého sýra tak mi pište
  petr.otuzilec@seznam.cz do středy do 12 hodin díky tygr.
  Ještě jedna poznámka na stravenku která má hodnotu 40 kč, bude vydáváno jen hlavní jídlo,nelze zato koupit třeba pivo,kávu atd.

 10. Hlášení z Lulče: voda má cca 12°C, “hrací plocha je připravena. Přímo v obci budou ukazatele a parkoviště u koupaliště pojme pohodlně i desetinásobek přihlášených plavců. Delegátem je pan Jiří Kuřina, jeho slovenská část oddílu právě trénuje na autentické trati. Přejeme všem šťastnou cestu.

 11. Zdravím všechny, kteří obětovali pro naši novou soutěž v Lulči poslední říjnový víkend. Ten je o 25 hodin delší, než skoro všechny ostatní v roce. Blížíme se s neregistrovanými ke 150 plavcům. Teplota vzduchu v Brně a okolí za poslední týden prakticky neklesla pod 10°C. Tím pádem budeme opět na teplotě Jičína či H.C. Jenom ten déšť nebudeme umět zajistit.
  Po nástupu se odplave 1) stovka, jediná trať bez určení pořadí. Startuje m. j. emeritní předseda sekce DZP a reprezentační trenér, dokonce i s chotí. Další program: 2) 1000 – ženy mají přednost a je jich tak akorát; 3) 1000 – muži pomalejší polovina startovního pole; 4) 1000 muži – rychlejší polovina; 5) 750 muži a ve vlně po nich 750 ženy; 6) a 7) trati 500 a 250 metrů stejným způsobem. Pokud bude jury polemizovat, dáme muže na 1000 do tří rozplaveb, časový pořad soutěže se natáhne o 30 minut. Připravím obě varianty – na 1000 tři nebo čtyři rozplavby.
  Okruh 250 metrů neumožňuje hromadný start, mužů na 1000 je přihlášeno více než padesát. S větším okruheme nlze v Lulči počítat, těžba skončila před 90 lety. V těsné blízkosti areálu koupaliště jsou dvě restaurace, jedna je celá naše. Před a během závodu tradiční občerstvení zavedené již dříve Hanáky či Jihlaváky. Akorát těch chlebů se sádlem nesnězte před startem víc jak pět.
  Přeji příjemnou cestu, po sjezdu z dálnice je v samotném městysu Luleč nalezení koupaliště U Libuše velmi intuitivní.

 12. Zdravím Vás přátelé ještě jednou do Cerekve. Postrádám plavecké brýle tmavé s světlou modrou barvou kolem okuláru. Kdyby se náhodou našli..
  Martni Černý I.PKO

 13. Všechny zdravím z Jihlavy. Voda má 12,3 stupně. Přípravy vrcholí a doufám že se nám podaří uspořádat závody na úrovni jako v minulých letech. Za JPK Jihlava Mirek Harant-Pecha.

 14. 16. októbra 2022 sa dožíva prekrásneho životného jubilea – 80 rokov – Ján Novák, skvelý diaľkový a zimný plavec. Svojimi vynikajúcimi výkonmi sa nezmazateľne zapísal do dejín česko-slovenského plávania a na jar bol sprítomnený (aj) v knihe Bajkal (Slavnoje more), ktorú vydalo žilinské vydavateľstvo Georg. (Autormi sú Pavol Vitek a Jan Rychetský, #Bajkal, Wikipédia: Ján_Novák_(plavec)). VIVAT!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *