Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

1 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Ahojte priatelia, vzhľadom na očakávaný vietor využite prosím na cestu do Senca diaľnicu D1 cez Bratislavu. Pri prejazde cez Pezinskú babu totiž môžu hroziť popadané konáre alebo stromy. Teplotu vody očakávame do 8 stupňov. Tešíme sa na Vás 🙂.

 2. Priatelia, dnešné Slnečné jazerá v Senci mali teplotu 6, 2 stupňa. Očakavaná teplota vzduchu bude kolísať okolo 5 stupňov a trošku bude fúkať. Tešíme sa na stretnutie s Vami v sobotu 🙂.

 3. Ubytování Ledová Kristýna

  Zdravím, dostávám dotazy ohledně doporučení ubytování pro závod Ledová Kristýna. Doporučujeme ubytování přímo v místě závodů v Penzionu a Restaurantu Áčko, kontakty na stránkách http://www.restauraceacko.cz

 4. Nálezy zapomenutých věcí po MČR v Praze – Podolí:
  – černé tepláky SINSAY vel. 134
  – černé žabky vel. 38
  – plastová krabička – spodek průhledný, víko černé, asi od plaveckých brýlí (?), ale uvnitř jen nějaké drobky
  – 1 osamělá černá tenká ponožka . vel. cca 42 (?)
  Vše přivezou na závody do Sence plavci z 1.PKO, asi Angelika Hájková, pokud se k věcem nehlásí někdo přímo z Prahy, kdo by si převzal jinak.
  Díky, že jste všichni nechali po sobě celkem pořádek, na tak velkou akci a takové hemžení lidí opravdu v pohodě. 🙂

 5. K zítřejšímu MČR a ČP v Praze-Podolí: seznamte se prosím s dokumentem „Rozlosování na dráhy“ (vpravo dole na odkaze https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/8231 ). Obsahuje nejen údaje blížící se zítřejší časové realitě o rozplavbách a jejich účastnících, ale i poslední důležité informace k soutěžnímu dni. Jinak, přestože byl týden poměrně chladný, teplota v podolském bazénu klesala jen mírně a ze čtvrtka na pátek poskočila dokonce mírně vzhůru. Tedy dnes, tj. v pátek, činila 8,7 st. C. Všem šťastnou cestu do Prahy!

 6. Náš sport je extrémní a míra rezignace k úrovni našeho webu už dosáhla naprosté dokonalosti. Naše nabídky spolupráce webmasterovi (JKHK) se nikdy nedočkaly odezvy. Podle toho to vypadá. Recenze webu zimního plavání: Pod vzkazovníkem, vpravo dole, je rubrika “krátké zprávy”. Jsou tam odkazy na výsledky mistrovství světa na Bledu, uskutečnilo se před 37 měsíci, v únoru 2020. Od té doby byly MS IISA Glogów 2022, MS IISA Samoëns 2023 a MS IWSA Bled 2023. Výsledky těchto mistrovství se na webu neobjevily vůbec (stejně jako můj článek k Glogów 2022 s popisem 40 českých medailí). Naštěstí tyto články vždy rychle odrolovaly, takže se tato tři MS před veřejností téměř podařilo ututlat. Není asi žádoucí vědět, že na Bledu 2023 získaly české oddíly zřejmě nadlouho těžko zopakovatelných 67 medailí. Tyto MS nezasluhují samostatný odkaz, asi tam zůstane pořád ten Bled 2020. Pro milovníky Cimrmana je to jasná zpráva, tyto výsledky se prostě do webu “nesmazatelně vryly”. Pod tím Bledem 2020 jsou ohlasy na závody na Broďáku, soutěž se uskutečnila v listopadu 2019. Tohle období podzimu 2019 webu zkrátka vládne. Již tři a půl roku se můžeme kochat fotkami z Blanska, Horní Cerekve, Rumchalpy, Slavkova a 39. Liškovy Punkvy – vše akce ze října a listopadu 2019. Mezi tím figuruje zpráva o tom, že 2.listopadu v Jelgavě získali naši tři plavci – Demlová, Novotná a Brauner kompletní sadu medailí na světovém poháru. Soutěž byla ale také v roce 2019(!!), takže s tím datem to tam může být ještě deset let. Jen náš oddíl získal bez záznamu na webu 18 medailí na jiném SP, na webu nebyla o nich zmínka. Menší parta (I.PKO Praha) byla na podzim v Tallinu, také s minimální pozorností. A v archívu materiálů namátkou z března 2014 webmaster vybral článek o akci ke 150. výročí narození Alfréda Nikodéma. Ve stejném měsíci se konalo MS IWSA v Rovaniemi. ČR tam získalo 4 medaile a oddíl Fides pět. Měli jsme absolutně nejrychlejší plavkyni celého mistrovství. Přednost v archívu dostal Nikodém, klidně tam ty články mohly být oba. Na webu našeho oddílu máme v neděli večer článek o včerejší akci s úspěšností hodně přes 80%. Ale daleko lepší je ten web celostátní, tam nemusíte hledat nic nového.

  1. Musím se ohradit, skoro bych řekl, že vědomě zde prezentuješ nepravdivé informace. Stačí v “Rubriky” vybrat “Mistrovství” a uvidíš https://zimni-plavani.info/category/mistrovstvi/ – je tam jak Tvůj článek z Bledu 2023, tak Samoëns 2023 i Glogów 2022. Proč tvrdíš, že na webu nejsou, minimálně poslední jsme ladili společně… 🙁 Nechápu. Pravda je, že Bled 2020 je zmíněn pouze v souhrném článku za sezónu 2019/2020 a výsledky jsou z nynějšího pohledu nesystémově uvedeny v krátkých zprávách. To opravím a děkuju za připomínku. Také článek z Rovaniemi 2014 je v archivu (je v něm totiž komplet historie webu ZP), google ho najde https://zimni-plavani.info/star/Dom%C5%AF/tabid/39/ctl/Details/mid/417/ItemID/203/Default.aspx.htm , ale chápu, že tohle už jsi mohl přehlédnout. Napsal jsem ho tenkrát já, i když jsem nebyl ani účastník ani webmaster. Z mistrovství světa 2016, 2017 a 2018 na webu ZP pravděpodobně žádné články nejsou, já v té době nebyl webmaster, a pravděpodobně nikdo jiný ani Ty jsi žádné články na toto téma nenapsal. Pokud se mýlím, oprav mne, prosím. O Mistrovství světa IISA 2015 v Murmansku jsme napsali článek s Jakubem, je rovněž k nalezení v archivu https://zimni-plavani.info/star/Dom%C5%AF/tabid/39/ctl/Details/mid/417/ItemID/258/Default.aspx.htm . Jirka Kuřina

 7. Sobotní soutěž se statutem mistrovství České republiky se koná na skokanském bazénu. O jeho délce máme ve vzkazovníku a v rozpise během deseti dnů již třetí údaj. Původně to bylo 33 metrů, pak 33,34 metrů a v rozpise se teď objevilo ještě 33,4 metrů. Prosím Vás, v roce 1965 v hlavním městě bazén rozhodně nestavěli diletanti a má těch 33,34, resp. tento údaj je nejvíce přesný. Paní Ing. Benešová svým dotazem ze 20. února vyvolala mimořádné hlasování sekce (jinak jsme o změně možná ještě nevěděli dodnes), včera pak opravu v rozpise (který by tedy ještě jednu tu opravu potřeboval). S tou nevyhřívanou padesátkou do dalších let to taky není úplně jasné. V sobotu budeme závodit, dle mého názoru už ale někdo morálně prohrál předem. Pokud to byla součást předvolební kampaně, pak to splnilo účel.

 8. K sobotnímu MČR a ČP:
  Na odkaze https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/8231 je zveřejněna předběžná startovní listina i upravený rozpis soutěže (ten je publikován v aktualizované verzi i na těchto stránkách). Reflektují rovněž skutečnost, že po přeměření bazénu „33m“ dalo vedení PS Podolí přesný rozměr tohoto bazénu, který činí 33,34m. Takže tratě 100 a 500m svým délkám odpovídají, trať „250“ bude měřit 233m a trať „750“ bude měřit 733m. Teplota každým dnem mírně klesá – až na dnešních 8,9 st. C. Pro příští zimu počítá PS Podolí opět s provozem 50m bazénu jako nevyhřívaného.

 9. Prosím o úpravu důležité informace v rozpisu a ve vytvářené startovní listině MČR v Podolí.
  Tratě tohoto “mistrovství ” budou nestandartní. Mělo by se toto uvést jak do startovní listiny, tak do pozdějších výsledků.
  100 -> 3×33 = 99
  250 -> 7×33 = 231
  500 -> 15×33 = 495
  750 -> 22×33 = 726
  Doufám, že tento ročník bude jedinou výjimkou a že tratě budou v následujících letech navráceny na původní rozměry.
  To znamená na 50m bazén.

 10. K MČR a ČP v sobotu (4.3.) v Praze-Podolí: UZÁVĚRKA MČR JE DNES – TEDY V PONDĚLÍ. Startovní listina bude zveřejněna ve středu, informace pro účastníky ve čtvrtek. Jinak soutěž v Českém poháru v ZP je otevřená pro všechny – možno plavat jakýmkoliv plaveckým způsobem, tedy kdo se na MČR v prsařském způsobu nekvalifikoval nebo se ho nechce zúčastnit a chce plavat libovolným způsobem, je to samozřejmě možné, rádi Vás uvítáme. Teplota vody v posledních dnech úměrně počasí klesá – na dnešních 9,5 st. C (tedy k 27.2.) – a i nadále by v závislosti na předpovědi počasí klesat měla. NA MČR SE ALE MŮŽETE PŘIHLÁSIT I VY, KTEŘÍ PŘÍPADNĚ NEMÁTE VYPLAVANÉ POTŘEBNÉ VÝKONNOSTNÍ STUPNĚ – POKUD BUDE MÍT VODA PŘI SOUTĚŽI 8,1 ST. C NEBO VÍCE, PODMÍNKA DISPONOVAT POTŘEBNÝM VÝKONNOSTNÍM STUPNĚM ODPADÁ.

 11. Ahoj, ztráty a nálezy z Olomouce: jeden modrý froté ručník a jedna taška “Merry Christmas!”, která je plná plaveckého vybavení někoho z I.PKO. Dovezu na nejbližší závody.

  1. Ahoj Robe,
   díky za avizo! Modrý ručník je můj. Do Prahy však nejedu a zúčastním se až závodu v Senci. Budeš tam? V Senci by to bylo ideální. Moc díky! 🙂

   Radek, I.PKO

   1. Ahoj Radku, do Sence nepojedu, předám to v Praze někomu z tvého oddílu, aby ti to předal.

  1. Ještě by bylo dobré dát vědět hlavně těm co pojedou vozem kde v blízkosti rest. Bristol bude možné snadno zaparkovat.

 12. K MČR v ZP v prsařském způsobu:
  V podolském areálu proběhly nezbytné sanační práce na 33m bazénu (injektáže – protékal zespodu) – proto byla nahrazena v dřívějších letech vyhřívaná třiatřicítka bazénem padesátimetrovým. Přestože bylo v původním plánu resp. domluvě s vedením PS Podolí, že udělají maximum, aby už pro MČR byl připravený zpátky bazén 50m jako nevyhřívaný, z ekonomických důvodů se toto nakonec ukázalo jako nerealizovatelné, protože náklady na reorganizaci by činily cca 2,5 – 3 mil. Kč.
  Za daných okolností jsme zvolili nejpřijatelnější řešení, a to ponechat konání MČR v areálu PS Podolí, všechno zůstává „při starém“, leč samotná soutěž bude umístěna do bazénu 33m.
  Délky všech tratí budou mírně zkráceny (zejména proto, aby nikdo nebyl škodný na případném nedodržení časového limitu) následovně:
  100 -> 3×33 = 99
  250 -> 7×33 = 231
  500 -> 15×33 = 495
  750 -> 22×33 = 726
  Děkujeme za pochopení, budeme se na Vás v Podolí 4. března těšit.
  Tomáš Prokop, ředitel MČR.

 13. Na kterém bazénu se bude plavat MČR v prsovém způsobu ? Padesátimetrový, venkovní bazén v Podolí je pořád ohřívaný a prý se ani ochlazovat nebude. V propozicích žádné změny nejsou. Do MČR zbývá 13 dnů. Máte v Praze jinou lokalitu, kde se bude plavat ?

 14. Bolevák dnes 3,3°C, vyřezán bazén 70m a koridor z břehu pro vstup do něj. Díky nadcházejícímu teplému počasí uvidíme, jaké finální velikosti nakonec dosáhne, na ledu po poledni už nebylo bezpečné se pohybovat, jak rychle měkl.

 15. Materiál o včerejším MČR pro celostátní web byl odeslán webmasterovi Fides a “celostátnímu webmasterovi” a do hodiny je již zveřejněný na webu oddílu http://www.otuzilci-brno.cz. Odpoledne tam už byl článek určený pro náš web, zaměřený na plavce Fides. Na FB profilu je také velká galerie fotografií, Na celostátním nicméně stále zůstávají fotky z akcí z října 2019. Pokrok nelze zastavit, aneb opakování = matka moudrosti.
  Děkujeme všem za účast a sportovní výkony.

 16. Děkujeme za dnešní účast na 29. mistrovství ČR v Brně. Medaili získalo 14 oddílů, sedm z nich pak má mistra ČR. Z celkových 44 udělených medailí jich získaly oddíly Fides a I. PKO celkem 26. Článek velmi objektivní a určený pro celostátní web vystavíme na oddílovém webu http://www.otuzilci-brno.cz během zítřejšího odpoledne. O jeho eventuálním čase vystavení na celostátním webu nebudeme polemizovat, u nás bude rozhodně OPĚT mnohem dříve. Pochopitelně si na svém vlastním webu vystavíme také článek, který bude EVIDENTNĚ určený také pro náš oddílový web.
  Svratka v Jundrově zaznamenala:
  1. Fides Brno 8 zlatých, 5 stříbrných, 2 bronzové
  2. I.PKO 3 – 3 – 5
  3. JPK 1 – 2 – 0
  4. – 7. KLMT, SpCho, PKHK a SppBr 1 – 0 – 0
  8. PLAF 0 – 2 – 0
  9. Haná 0 – 1 – 2
  10. SOHK 0 -1 – 1
  11. SCPAP 0 – 1 – 0
  12. – 14. TJ Hod, SABr a PKZá 0 – 0 – 1

  1. Petře a Michale, diky za skvělý závod a zázemí ( diky celému klubu ). Bylo to moc fajn. 250m jsem odplaval kraulem za skvělými sprintery z Fibr a obsadil 5.misto v osobním časovém rekordu a šel na RTG do úrazovky, pro fotku. Plaval jsem se zlomeným zápěstím. Jestli se uvidíme, tak až na Rumchalpě 😉👍. Mějte se přátelé a opatrujte se 👍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *