Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

1 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Vážení sportovní přátelé, vzhledem k razantnímu nárůstu cenových vstupů nutných pro uspořádání akce bude třeba na obědě při soutěži na Punkvě vybrat doplatek 100,- Kč od každého strávníka. Omlouváme se za tuto skutečnost a věříme, že vás neodradí od účasti na jediné plavecké akci na světě, která se pořádá v jeskyních, navíc již od roku 1949. Děkujeme za pochopení
  Petr Mihola, předseda FIDES Brno, z.s.

 2. Zdravím všechny otužilce, potřeboval bych pomoct… Rozhodl jsem se konečně uspořádat závod přes celé Lipno, ale ne každý plavec je schopen si zajistit vlastní doprovod. Pokud by měl někdo chuť a čas 24.6.2023 doprovázet plavce, tak se mi prosím ozvětě na info@celelipno.info Odměnu si stanovuje dobrovolník, hradí plavec. Jsou dvě trasy Celé Lipno (33km) a Půlka Lipna (16km), pokud by kilometrů bylo na jednoho hodně, tak se můžete i vystřídat 😉 Kdyby chtěl někdo plavat, tak mrkněte na web nebo napište na registration@celelipno.info

 3. Uzavření otužilecké sezony na Jizeře 2023

  Ahoj všem zimním plavcům a otužilcům,
  v sobotu 15. 4. 2022 proběhne ve spolupráci se společností Sundisk každoroční “Vodácké odemykání Jizery” spolu s 3. ročníkem “Otužileckého zavírání Jizery”. Pokud nevíte, kde se v sobotu smočit, můžete uzavřít Jizeru s námi.

  Sraz ve 13:45 u Lanového centra na Malé Skále, kde budeme mít tento rok zázemí ve stanech. Ve 14:00 se leze do vody, kde se s klíčem na zamykání/odemykání společně obeplave okruh cca 150 m (dle síly proudu vody může být i výrazně zkrácen) vyznačený bójemi a během plavby se předá klíč vodákům. Po vylezení z vody a obléknutí ve stanu následuje malé občerstvení a převzetí pamětního listu.

  Akce je určena otužilcům, kteří vydrží ve vodě nejméně 5 min. Zavírání sezony se koná za každého počasí, teplota vody se očekává v rozmezí 5 až 8°C. Spolu s ponorem otužilců budou v areálu probíhat i jiné akce Sundisk (vodník, závody, apod.).

 4. Včera se odehrál poslední zimní plavecký díl sezony 2022/23, kde jsem po dvou měsícćh absence zakončil sezonu. Podívejte se mým okem na dění závodu. Ze závodu jsem musel ujíždět 200km na noční, tak se omlouvám, že jsou zde nafoceny jen 1000 a 750 tratě :

  Včera se odehrál poslední zimní plavecký díl sezony 2022/23, kde jsem po dvou měsících absence zakončil sezonu. Podívejte se mým okem na dění závodu :

  Včera se odehrál poslední zimní plavecký díl sezony 2022/23, kde jsem po dvou měsícćh absence zakončil sezonu. Podívejte se mým okem na dění závodu :

 5. Zdravím.
  Teplota vody na Rumchalpě o víkendu byla 7°C. S ohledem na aktuální počasí a meteorologickou předpověď nechť si každý udělá vlastní odhad. Nezávazně bych to v sobout na závodech odahoval na teplotu vodu v rozmezí 4 až 8°C. Prosím berte to zcela bez záruky.

  Těšíme se. za Karavanu otužilců.
  Vašek Pačesný

  1. Ztráty a nálezy z Rumchalpy:
   ručník hnědobílý
   kalhoty černé (asi pánské)
   krabička plastová na jídlo
   boty do vody s podložkou
   a další
   mám fotku – ale nešla mi sem vložit – když na píšete na email pacesny@ad-as.cz tak vám ji pošlu.
   Vašek

   1. Ještě jednou se omlouvám za chybějící obědy. Nerozumím tomu, jak se to stalo, měli jsme objednáno 250 jídel, plavců bylo 240 a z Paky kromě DJ a kluků na loďce nikdo jiný oběd neměl.
    Ti co se přihlásili, dostali ode mě 100 Kč za nevydaný oběd zpět.
    Pokud se někdo neozval, nechť mě prosím zkontaktuje emailem nebo telefonicky a nějak se domluvíme.
    Mějte se hezky.
    Vašek
    pacesny@ad-as.cz
    602 355 012

    1. Všem děkujeme za rekordní účast na Rumchalpě, krásné závody, trpělivost a toleranci.
     Zimní vodě zdar!
     Vašek

 6. Jirka z Pardubic se mě ptá, kam zmizely on-line výsledky z Českých Budějovic? Markéta z Budějovic se mě ptá, kde a proč ještě nejsou vystaveny naše finální výsledky?. Vlaďa z Prahy se ptá, proč chybí všechny konečné výsledky od poloviny prosince na stránce Výsledky tohoto webu? Kamarádi zimní plavci prosím, ptejte se dál, ale na správné adrese a tou je náš výbor sekce DZP, resp. její podsekce zimního plavání. Ptejte se jich veřejně a oni Vám snad někdy odpoví, na co budou chtít. Já už sekci opustil před 4 roky a na tyto otázky nemohu zodpovědně reagovat. Toto není HOAX, ale poplašná správa to je. Zimni vodě zdar! Michal

 7. Teplota vody v Záříčí v úterý 28. 3. večer 8,1°C – vzkazuje za pořadatele Milan Trnkal.

 8. Moc Vám všem děkuji, že jste přijeli na naši soutěž do Českých Budějovic a doufám, že se Vám u nás líbilo. Ztráty a nálezy: plavecké brýle, plavecká modrá čepice, funkční černé triko s krátkým rukávem, světle zelená osuška, pánské plavky SPEEDO a pánské boty do vody. Vše přivezeme v sobotu do Záříčí.

 9. Dnes v pátek 24. 3. v 17 hodin naměřena teplota vody v místě startu na soutoku Malše a Vltavy v Českých Budějovicích 7,8°C, charakter tratě-voda stojatá. Teplota měřena Michalem Moravcem. Všem přejeme šťastnou cestu na jih a těšíme se na Vás!!!

 10. Rád požádal o doplnění všech chybějících výsledků do rubriky Výsledky probíhající sezóny. Proběhlo 24 soutěží, naposled tam je uvedena 11. soutěž v Náchodě, proběhla 10. prosince. Už jsem o to prosil hodněkrát mezi čtyřma očima. Slyšel jsem, že to na webu bude zítra, pozítří, v neděli … . Proto o to (nerad) žádám touto veřejnou formou. Věřím, že se to na webu objeví aspoň do nedělní valné hromady sekce DZP. Předem děkuji.

 11. Ve čtvrtek 23. 3. v 9.30 hodin naměřena teplota vody v místě startu na soutoku Malše a Vltavy v Českých Budějovicích 7,7°C, charakter tratě-voda stojatá.
  !!! Pozor, v sobotu probíhá v ČB RunTour a budou již od 7 hodin v centru města uzavřené ulice: Krajinská, Hradební, náměstí Přemysla Otakara, Dr. Stejskala, Zátkovo nábř., lávka U lučního jezu, částečně ul. Mlýnská, Panská, Česká, Piaristická, Hroznová a Široká.
  MOŽNOSTI PARKOVÁNÍ ZDARMA:
  1. P+G Na dlouhé louce (poblíž místa závodu) 48°58’38.089″N, 14°27’49.395″E
  2. P+R Jírovcova 48°59’11.441″N, 14°28’40.289″E
  3. Parkoviště Mariánské náměstí 48°58’46.180″N, 14°28’26.221″E
  4. Ulice: Jiráskovo nábřeží, Klavíkova, Resslova
  Mapku parkovišť naleznete: https://www.otuzilciceskebudejovice.cz/aktualne/

 12. Ve středu 22. 3. v 10 hodin naměřena teplota vody v místě startu na soutoku Malše a Vltavy v Českých Budějovicích 7,4°C, charakter tratě-voda stojatá.

 13. Na webu Bodování ZP jsou aktualizovány výsledky ** Hrádek nad Nisou – 18.3.2023 **.
  Změna pouze na nesoutěžní trati 100 metrů. V souladů s rozpisem soutěže hodnocena bez uvedení pořadí a časů.

  1. Krásné fotky, díky moc za ně.

   Žlutý hrníček se bohužel u nás ve ztrátách a nálezech neobjevil.

 14. Ledová Kristýna – ztráty a nálezy: kostkovaná pánská šála, plavecká čepice 1.PKO, pantofle s nápisem Onrelax, růžová igelitka s červenou fleesovou čepicí a šedivým tričkem s krátkým rukávem, šedivo-maskáčový ručník s růžovým okrajem (majitele už víme – JH), možnost předání na valné hromadě nebo na Rumpchalpě. Ozvěte se na tel.:773 639 825

 15. Všechny Vás za týden srdečně zveme do Českých Budějovic na 1. ročník soutěže v ZP “Na soutoku Malše a Vltavy”. Teplota vody v místě startu dnes v neděli 19. 3. ve 12 hodin 6,1°C. Těšte se na originální medaile a plavání v krásné historické části města.

 16. Velké poděkování Všem organizátorům za včerejší soutěž “Ledová Kristýna” pro zdejší oddíl to byl 1.ročník a vše tam probíhalo naprosto ukázkově. Nejvíce jsem ocenil skvělé zajištění bezpečnosti na vodě, což bohužel na mnoha soutěžích není samozřejmostí. Letos se mi daří výjimečně docela jezdit a tak mám takové malé srovnání. Těším se na další a další setkávání přátel od “ledové” vody. Občas něco málo sepíšu, takové postřehy, nebo chcete-li střípky, tak kdo bude chtít tak to je zde: https://www.facebook.com/100012448681341/posts/1597546657336942/

 17. Ledová Kristýna
  Dotazy ohledně tratě, Kristýna asi nebude zamrzlá, proto všechny tratě na Kristýně jsou plánovány jako jednookruhové se startem a cílem u mola na severní pláži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *