Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

1 thoughts on “Vzkazovník”

 1. K zítřejšímu MČR a ČP v Praze-Podolí: seznamte se prosím s dokumentem „Rozlosování na dráhy“ v článku „Startovní listina…“ na hlavní stránce. Obsahuje nejen údaje blížící se zítřejší časové realitě o rozplavbách a jejich účastnících, ale i poslední důležité informace k soutěžnímu dni. Jinak, teplota v podolském bazénu se celý týden drží těsně kolem 11 st. C – a při soutěži to nebude jiné. Všem šťastnou cestu do Prahy!

 2. K MČR a ČP v sobotu (24.2.) v Praze-Podolí: UZÁVĚRKA MČR JE DNES – TEDY V PONDĚLÍ. Startovní listina bude zveřejněna ve středu, informace pro účastníky ve čtvrtek. Jinak soutěž v Českém poháru v ZP je otevřená pro všechny – bude možno plavat jakýmkoliv plaveckým způsobem, tedy kdo se na MČR v prsařském způsobu nekvalifikoval nebo se ho nechce zúčastnit a chce plavat libovolným způsobem, je to samozřejmě možné, rádi Vás uvítáme. Teplota vody v posledním týdnu úměrně počasí stoupala – od 9 až k 11 st. C. I když má poslední noc před akcí teplota spadnout k nule, na teplotu vody v bazénu to podle zkušeností nebude mít reálný vliv – a v sobotu očekáváme teplotu spíše nad 8 st. C. NA MČR SE TEDY MŮŽETE PŘIHLÁSIT I VY, KTEŘÍ PŘÍPADNĚ NEMÁTE VYPLAVANÉ POTŘEBNÉ VÝKONNOSTNÍ STUPNĚ – PROTOŽE POKUD BUDE MÍT VODA PŘI SOUTĚŽI 8,1 ST. C NEBO VÍCE, PODMÍNKA DISPONOVAT POTŘEBNÝM VÝKONNOSTNÍM STUPNĚM ODPADÁ.

  1. Ještě jedna důležitá věc, ti, co pojedou MHD, tak v sobotu 24.2. a neděli 25. 2. nepojede metro C z Nádraží Holešovice na I. P. Pavlova. Doporučuji jet tram. Č. 3 ze stanice Jindřišská

 3. Zdravím všechny zimní plavce. Na serveru Bodování zimního plavání jsme pro každého účastníka alespoň jedné soutěže ZP připravili malý dárek. Poděkování patří za námět Milanu Maternovi v předvečer letošního MČR ZP v Brně a hlavně za rychlou realizaci Pavlu Bartoňkovi.
  Vyhledejte si kdekoli v BZP své (nebo jiné) příjmení, klikněte na něj a zobrazte si Tabulku všech absolvovaných soutěží. Uvidíte možná překvapivé součty, kolik kdo tomuto sportu věnoval času a úsilí od sezóny 1991/92 🙂

  1. Skvělé Michale! Z toho systému bude možné vytáhnout řadu zajímavých dat např. počty naplavaných tratí a medailí jednotlivců. Čerpám zde už delší dobu informace do historických tabulek našeho oddílu. Díky Zdraví Petr Vaniš KSO Plzeň.

 4. Děkujeme všem účastníkům včerejšího XXX. MČR v ZP ve volném způsobu za účast, předvedené výkony a vytvoření přátelské sportovní atmosféry. Výsledky soutěže byly vystavené bez odkladu a krátce po půlnoci již byly obodované.
  Článek na webu http://www.otuzilci-brno.cz vystavíme nejpozději odpoledne, tak, jak se děje každý víkend a po každé soutěži.

  1. Petře, díky za pěkný závod v prostředí naší milované brněnské řeky . Bylo to 100%. Též velký dík patří všem pořadatelům 🙂

 5. Teplota vody ve Svratce 2,7°C, měřeno včera při odpoledním tréninku kilometr nad místem konání MČR. Od minulého týdne vzestup o 3 desetiny. Předpokládám další mírný vzestup na dvojnásobek loňské teploty při soutěži.

 6. Teplota vody ve Svratce v místě konání byla na začátku týdne 3,5°C. Teplota pak ale vystoupala přes den až ke 14°C a v noci neklesla pod 5°C. Vzhledem k inovovaným kritériím sekce tak nedovedeme všem účastníkům předem sdělit jakou trať v sobotu poplavou.

 7. Dnes se konalo další dějství zimního plavání ( ledového ) na řece Sázavě ve městě Sázava. Pro mě blízké místo, neb jsem zde začínal jako výhybkař a metař peronů 🙂. Takže je to pro mě místo důvěrné.

  Fotek poskrovnu, neb jsme se museli fšickni rozběhnout po trati 🙂

  Zde album pro přátelé od ledové a lidi co to zajíma, bavte se :

  https://eu.zonerama.com/MORAVIAMAN20172/Album/11029394?fbclid=IwAR299SCpDwad2gyATbhbuz3gkGqOOXsHy3Vuq6dIBw4m_H2Qd9YxaFezYj0#check-duplicates

 8. Teplota vody v Sázavě je stále 2,5°C a proud podobný jako vloni – tedy na startech vyšších tratí je proud vyšší a zpomaluje se před cílem. Počasí na závod asi bude pod mrakem, ale snad bez deště. Díky dnešnímu dešti a oteplení proud i teplota mírně stoupnou. Bohužel po nedávné velké vodě a nynějšímu dešti a tání je u řeky hodně bláta. Dáme na místa nějaké podložky, ale i tak prosíme o opatrnost při pohybu u řeky. Každopádně se na všechny moc těšíme.
  Dnes měřené průtoky vody:
  Cíl – 5m/min
  Start 100m – 7m/min
  Start 250m – 20m/min
  Start 500m – 20m/min
  Start 750m – 30m/min
  Start 1000m – 30m/min

 9. Teplota vody v Sázavě je zatím 2,5°C a proud podobný jako vloni – tedy na startech vyšších tratí je proud vyšší a zpomaluje se před cílem. Počasí vypadá stabilně mrazivé, takže teplota i proud by mohl být podobný jako dnes možná trochu klesnou. Každopádně se na všechny moc těšíme.
  Dnes měřené průtoky vody:
  Cíl – 5m/min
  Start 100m – 6m/min
  Start 250m – 10m/min
  Start 500m – 19m/min
  Start 750m – 20m/min
  Start 1000m – 20m/min

 10. K Branickým ledům AKTUÁLNĚ – HLAVNĚ KVŮLI PARKOVÁNÍ: Den před soutěží se odhady nemění – teplota Vltavy v místě akce bude cca 4 st. C a povrchová rychlost toku v termínu sobotní soutěže bude někde na rozhraní vody tekoucí / rychle tekoucí. Malé parkoviště na konci ulice U Kempinku obsadí účastníci časově dříve organizované běžecké akce a možnost parkování vpravo od tohoto parkoviště (tj. za závorou – dolů po proudu řeky) bude omezená kvůli umístění otužileckých stanů. Využijte proto zdarma parkoviště P+R s kapacitou 110 míst u Nádraží Braník, viz https://mapy.cz/letecka?source=traf&id=15453952&x=14.4063925&y=50.0286075&z=19
  Vzdálenost k prezenci je cca 500 m, viz https://mapy.cz/letecka?planovani-trasy&rc=9gzdzxXfAtf57gze&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A132%7D&xc=%5B%5D&rwp=1%3B9gz3ExXfJi6aX3LLOyFCOgCfQMJRTb&x=14.4055921&y=50.0305139&z=17
  Těšíme se na Vás, šťastnou cestu a brzy ahoj u vody!

 11. K Branickým ledům: Po oteplení dnes, tj. ve středu, teplota Vltavy v místě akce postupně atakovala 3 st. C. Do času soutěže snad nepřesáhne 4 st. C, ale je to otevřené. Povrchová rychlost toku dnes činila průměrně 34 m/min, na čas soutěže Povodí Vltavy průtok sníží, ale aktuálně lze pouze odhadovat, že v termínu sobotní soutěže bude situace někde na rozhraní vody tekoucí / rychle tekoucí.

 12. Oznámení členů technické skupiny ČSPS:
  Prosíme účastníky zimních plaveckých závodů, aby nezasahovali do systému vytápění stanů.
  Zejména, aby nemanipulovali s vyústěními rukávců, které vedou teplý vzduch do stanů, a nezakrývali je.
  Pokud jsou ve stanech osazeny termostaty, je nežádoucí, aby bylo měněno jejich nastavení.
  Tyto neodborné zásahy nezvýší výkon topných těles, ale naopak mohou způsobit úplné vypnutí topného systému.
  Toto se již několikrát stalo, naposledy 20.01.2024 při závodech v Mostě.
  V případě problémů kontaktujte, prosím, členy technické skupiny.

  Za technickou skupinu ČSPS s díky Jiří Drážník.

 13. Ahojky všem zapomnětlivcům ze závodu z Mostu. Věci, včetně hodinek a krabiček, jsem usušil a předal T .Prokopovi, který je předá na Branických ledech. Jemu moc děkuji za ochotu a všem přeji Ledu zdar. Závodníci, kteří museli být hospitalizováni v nemocnici jsou doma a myslím, že už v pohodě.

 14. K Branickým ledům: Poslední dny se teplota Vltavy v místě akce pohybuje kolem 2 st. C. Během týdne může dojít v závislosti na předpovědi počasí ke zvýšení teploty i množství vody (průtoku) v řece. Stavy resp. vývoj a odhady zde opět zveřejním.

 15. Po 500 m jsem na Jezeře Most skončil v sanitce a pak na interně nemocnice v Mostu. Údajně jsem byl podchlazen na 34,2 C. Nejspíš další dvě plavkyně měly být ten den přivezeny tamtéž, tak se zdá, že zimní plavání se pro personál mostecké nemocnice nestane příliš populárním sportem. Stalo se to už někdy dříve v historii ČPZP? Do mě nakapali dvě dávky fyzilogického roztoku a druhý den dopoledne mě po vizitě propustili domů. Každopádně příště už svoje délky tratí výrazně zkrátím, abych zachoval manželku v dobrém duševním zdraví. Moji situaci zkomplikoval ještě fakt, že jsem měl málo nabitý mobil, tak jsem nemohl odpovídat na všechny hovory či SMS. Všem, kdo si o mé zdraví dělali starost nebo se o mne starali, když jsem byl ve stavu chladové demence děkuji. Už se cítím zase fit, až na to že jsem usmrkanej.

 16. V Mostě jsem někomu omylem sbalil černou plaveckou čepici arena. Omlouvám se ( mám stejnou), přivezu ji v sobotu do Braníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *