Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

987 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Aktuální teplota jezera Most – 3,9 st., hladina klidná.
  Plave se max. 10m od břehu, bóje jsou za sebou ve vzdálenosti 50m, 125m,250m a 375m.

 2. Aktuální teplota na jezeře Most v neděli 14.1. 2024 byla 3,5 st. Prognóza počasí dává možnost těšit se na ledovou vodu. Organizátoři se těší na bohatou účast, my jsme spolu s bohatou tombolou a překvapením natěšeni.

 3. Zdravím vás, v Mladé Boleslavi se našlo plno věcí: mikina 1.PKO, bundy, termoska, plavky, kroksy, přivezu tedy vše na Bránické ledy.
  Jsem rád, že jse si to užili, Martine Černý 1díky za úžasné fotky plné vašich emocí, i ta diskotéka byla fajn 🙂 Příště určitě navážeme a plno věcí vylepšíme. Jsem rád, že koberce byly moc faj v cíli. Sněhu bylo bylo málo, příští rok nasněžíme sněžným dělem.

  1. Koberce byly moc fajn! Vůbec celé závody byly podařené, i ten sníh jsi objednal skvěle! 😀
   Pro méně pohyblivé plavce je dost problém vylézt na ty schody v cíli, ale s tím asi nic neuděláš.
   DÍKY!!!

 4. Chci moc a moc poděkovat nálezci klíčů od auta při dnešní akci otužilců v Mladé Boleslavi. Velká starost se záhy proměnila v radost děkuji.

 5. Milí otužilci, jak je to u nás pravidlem, doplňované informace i on-line informace (voda C°, proud) jsou vždy dostupné zde na našich stránkách:
  https://www.1okmb.cz/nase-akce/aktualni-informace-5-rocnik-souteze-zimnich-plavcu-na-jizere-bude-doplnovano/
  Pokud bude nějaká zásadní změna (viz letošní počasí a propozice) očekávejte ji do pátku 12.1. večer tamtéž a samozřejmě i zde ve vzkazovníku!
  Teplota vody stále padá jak proud tak i její teplota, nyní je již 2,8 C° a to má ještě mrznout!. Zvažte své možnosti, závodilo se před Vánoci.

   1. Petře jasný, rozumím ti. Jen chci tímto podotknout jak ty roky sleduji Jizeru, tak vnímám paralelu s rokem 2021 (tehdy zrušeny zavody Covid 19). Byla tehdy voda 1 °C a díky mrazu to téměř neteklo. Udělali jsme si neoficiální závody a plavali dokonce poprvé okruh na Jizeře. Tím chci podotknout, že čekám nejstudenější závody v poháru ZP s vodou pod 1 °C. (pokud bude tedy pravdivá předpověď). Mám přislíbenu pomoc s ledem od hasičů, pokud by bylo potřeba. Takže těště se! V pátek podvečer dám vědět.

 6. K Memoriálu Alfreda Nikodéma: bylo nebylo, …stoletá tradice nepřerušena. Kdo neviděl pořad České televize „Memoriál Alfreda Nikodéma 2023“ (28.12., z původně plánované stopáže 15 min. zkráceno kvůli vynechání sportovní soutěže na 6 min.), můžete pořad zhlédnout přes odkaz na stránkách I.PKO, kde uvnitř článku najdete i mnoho dalších odkazů, videí a fotografií, viz
  https://www.otuzilci-praha.cz/cz/2023/12/29/77-memorial-alfreda-nikodema-2023/
  Ahoj u vody v novém roce!

 7. Něco málo fotek od mé maličkosti z Memoriálu A.Nikodéma v Praze 26.12.2023, kdy jsme se byli poklonit Alfrédovi a jeho 100ému výročí tradice koupání v ledové Vltavě, naší národní řece pod Národním divadlem . Dále se jednalo o 77.ročník memoriálu A.Nikodéma, letos však bohužel bez závodní vložky kvůli silnému proudu, který ten den dosahuje až 550kubíků vody za jednu sekundu…

  Tak příště zase u vody přátelé

  https://eu.zonerama.com/MORAVIAMAN20172/Album/10884800#check-duplicates

 8. K Memoriálu Alfreda Nikodéma – ZRUŠENÍ AKCE.
  Příroda je proti. Ranní informace o tom, že kombinací ještě více srážek, teplého silného větru a tání obnáší, že z přehrady Vrané nad Vltavou musí začít upouštět mnohem více vody než doteď. Na stránkách Hlásné a předpovědní povodňové služby to ještě vidět není, ale průtok Vltavy se má v Praze ještě rapidně zvýšit. Bezpečnost akce už by se nemusela podařit zajistit.
  77. ročník Memoriálu Alfreda Nikodéma je tímto zrušen.
  Děkujeme všem, kteří se na organizaci a pomoci k realizaci akce podíleli, omlouváme se, více se udělat nedalo.
  Budeme se těšit zase za rok…

 9. Milí přátelé, ráda bych vás pozvala na tradiční Silvestrovskou ŠOU do Přerova. Pokud nechcete mezi svátky sedět doma, přijeďte se 31.12. s námi rozloučit ze starým rokem a ponořit se do vod řeky Bečvy. Scházíme se tradičně od 12:00 v Sokolovně v Přerově a do vody společně odcházíme ve 14:00. Maska téměř podmínkou 🙂 Těší se na vás Fšeci Svobodi

 10. K Memoriálu Alfreda Nikodéma – všechny potřebné informace k akci (poplatně ke středečnímu zveřejnění článku) jsou na stránkách pořadatelského oddílu http://www.otuzilci-praha.cz – tedy včetně instrukcí pro účastníky. Případný vývoj upřesním zde, zejména pokud by se týkal teploty vody nebo průtoku.

 11. Vážení přátelé, kamarádi od “ledové” vody, včera za cenu osobních obětí, prudkého lijáku a nepříjemného severního větru se zrodila trať pro zimní plavce na rybníku Podborném😀
  Aktuální teplota vody je 5.32°C, měřeno ve 12:45hod., teplota vzduchu 3.5°C. Rybník je bez ledu, kromě nejzazší části, která byla ponechána rozpáleným plavcům na schlazení po závodech 😀
  Můj osobní odhad na zítra je teplota vody kolem 4.9°C, v noci má být kolem 0°C, takže voda možná ještě trochu vystydne.
  Přeji Všem šťastnou cestu do Náchoda a pozor na průjezdový radar měřící v obou směrech při sjezdu z Vysokovského kopce.
  Celý tým Metujských tygrů se na Vás všechny moc těší a pevně věřím, že si všichni užijí poslední plavání před Vánoci 🙏
  Aktuální foto z dneška je zde: https://www.facebook.com/groups/2773936266087564/permalink/2786750294806161/

 12. Zdravíme všechny, kteří navštěvují web Bodování ZP https://bodovani.zimni-plavani.info. Společně s Pavlem Bartoňkem jsem letos opět zapracovali a vydáváme novou verzi, která reaguje nejen na změny v Soutěžním řádu pro tuto sezónu. Připravili jsme také nové funkčnosti a rozšířili historická data. Změny jsou tyto: */ Přidány výsledky historické sezóny 1991/1992. **/ Na záložce Oddíly je přidán ovládací prvek lupa pro vyhledání oddílu nebo klubu (lze vyhledávat podle názvu nebo zkratky). ***/ Do přehledu každého oddílu nebo klubu je přidána nová záložka Tabulka všech soutěží. ****/ Do přehledu každého plavce je doplněná aktuální maximální trať povolená SŘ ZP. U mladšího dorostu jsou maximální tratě dvě pro teploty do 8°C / 4°C včetně. *****/ V Generátoru dotazů https://bodovani.zimni-plavani.info/export/ je Rychlostní řazení plavců rovněž doplněno o maximální povolené tratě. Navíc je tabulka rozšířena na konci o další plavce, kteří jsou držiteli VS v aktuální nebo předchozí sezóně, ale neplavali na tratích 500 až 1000 metrů s měřenými časy. Seznam plavců je možné seřadit podle rychlosti nebo podle příjmení. Seznam lze nově filtrovat podle věkových kategorií.

 13. Ahoj přátelé, zdravím všechny z Chocně. Honza Vlach pojede plavat do Náchoda. Vezme všem svršky co jste v Chocni zapomněli, včetně diplomů ze sedmi oddílů. Zimní vodě zdar, ať vám to plave…

 14. Tak vážení přátelé, ledy se nám prolomily, rybník Podborný Náchod 🙏
  Dnes ve 14:20 hod. změřena teplota 3.75°C kalibrovaným teploměrem, teplota vzduchu 5.5°C, poměrně pršelo. Vířící čerpadlo jede na plný výkon. Dle předpovědi by led měl nadále tát, vypadá to nadějně, že se nebude muset řezat bazén, ale bude se plavat, možná i na otevřené vodě, vše ukážou až další dny 😀
  Jak vypadal rybník v sobotu máte zde: https://www.facebook.com/groups/2773936266087564/permalink/2782843478530176/
  Jak vypadá dnes máte zde: https://www.facebook.com/groups/2773936266087564/permalink/2784050458409478/
  Další informace se sem pokusím dát ve středu a v pátek.

 15. Zdravím všechny plavající jedoucí do Chocně. Dnešní odpolední měření v Tiché Orlici, na obrátce trati 750 m rychlost vody 8 m/min. Teplota vody 3,7st , a vzduchu — 1st. Tak se těšte, taky se těšíme…

 16. Zdravím z Chocně. Pro zvídavé a hlavně plavající. Teplota vody v řece je 3,3 stupně rychlost zatím těch 7m. Ale sníh stále pomalu odtává, tak uvidíme v sobotu. Tak šťastnou cestu a těšíme se na viděnou…

 17. Ahoj všichni co se chystáte k nám do Chocně. Most u zámku je v rekonstrukci ale už tam probíhají jen dokončovací práce. Automobilům vjezd zakázán, pro pěší vstup povolen. Řeka v Pelinách je volná, na obrátce na 750m trati voda teče rychlostí 7m a teplota vody je 2°C. Opravdu dobře zvažte délku na přihlášenou trať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *