Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

421 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Dnes je přesně na den 50 roků od první úspěšné československé přeplavby na kanálu La Manche. Připomeňte si výkon Františka Venclovského, plaval v tehdy více využívaném směru z Francie do Anglie. Pokud dokončil za 15:26 hodiny. Franta se stal inspirací a má již jen v ČR téměř třicítku následovníků. Narodil se 25.4.1932 a odešel od nás 13.12.1996.

 2. Milí otužilci,
  vyšla kniha Otužování s podtitulem Plavání ve studené vodě pro zdraví. Napsala ji Ewa Zwierzchowska, toto je překlad z polštiny.
  Kniha seznamuje čtenáře se širokým názorovým spektrem polských otužilců i lékařských specialistů včetně sportovní psycholožky a dietetičky. Záměrem autorky nebylo poskytnout vědecký pohled, ale sepsat praktickou příručku pro ty, kteří se chtějí dovědět základní informace o otužování v historickém i současném kontextu. Při čtení si můžeme uvědomit, že český přístup k otužování se v mnohém liší. My v zimním období ve vodě hlavně plaveme, zatímco někteří otužilci v Polsku dávají přednost krátkodobému pobytu ve vodě při intenzivních mrazech pod deseti stupni Celsia, jiní (i neplavci) se naopak spíše do studené vody jen namáčejí, často v čepici a rukavicích. Autorka základní informace o otužování doplňuje přehledem dalších možností, jak pomocí vody a střídání teplot zlepšovat zdraví a kondici bez ohledu na věk.
  Zajímavý je rozhovor s Leszkem Naziemiecem, který vyzdvihl český přínos ke světovému zimnímu plavání. Pro české čtenáře by mohla být přínosná i stručná zmínka o české otužilecké tradici a přehled českých otužileckých klubů.

 3. Přátelé otůžilci všem děkuji za gratulaci k rekordu ten čas byl 2:15,30 hodiny děkuji moc Petr Kocián

 4. Vážené dámy a pánové otůžilci,
  Když někde v sezoně 2017 – 2018 se plavalo v Náchodě poznal jsem poprve plavce Milana Čečila.
  Přišel za mnou že má v Náchodě plavat svou první 750m. ale neměl prohlídku,nechtěl jsem ho nechat plavat ale neměl jsem to srdce lékař ho prohlídl a Milan plaval.
  Byl vděčný klaněl se mi až k zemi.Těsné před koncemsezony začal brečet že ho nikdo nemá rád že chce z Plzně odejít-nemusel. A že má nabídky do ČOU, 1.PKO-Praha.Ale ejhle nikdo ho nevzal.
  A tak jsem se začal divit jak je to možné že takový plavec a nikdo o něj nemá zájem.
  Takže po poradě se svojí členskou základnou jsem Milana vzal ale na začátek jsem mu řekl žádné náboženství ani politika do sportu.
  Milan začal letní sezonu strašně mě a tygry chválil a jak je hrdý atd. přehoupl se rok vše bylo dobré.
  Najednou přišla pandemie kterou Milan od začátku popíra na všechny plive ohen.
  Tak jsem mu napsal dopis že takhle tedyne a pokud takto chce postupovat že se sním budu muset rozloučit.Vyhrotilo se to tím že začal napadat kluky policajti v oddíle,zdravotní personál,vojsko,hasiče.
  Ano on vše ví nejlépe hospodin ho informuje.
  Nechtěl jsem psát a tady by mohl být konec ale neni.
  V lonském roce se zučastnil plaveckého maratonu na Boleváku v Plzni v záři mi přišla faktura na zaplacení 200kč za jeho startovné.Přeposlal jsem Milanovi tuto fakturu a požádal ho aby to srovnal,tím jsem považoval tuto věc za vyřešenou.
  Jaké bylo moje překvapení když 22.03.2021 mi přišla faktura znovu a v zápěti telefonát exekutorky že pokud do dvou dnu neuhrádíme bude částka navýšena na 5000 plus 200 kč. Tak jsem ji dal číslo na pana Čečila kde to nikdo nebral ani jí ani mě.Takže po zrálé uvaze si nezáhravat z těmito orgány jsme to uhradili. On nám také dluží další 200 kč.za členské příspěvky.
  Nechci ho tady pranířovat chci jenom vás kteří ještě zvažujete ho vzít do oddílu nedělejte to.
  A výbor zimního plavání Prokop,Kocánek,Pohořelý,Kuřina nedopuste aby si založil svůj vlastní oddíl.
  Myslím že by to byl oddíl psychicky narušených jedinců Čečil,Doudová,Pípal a přibili by další.
  Možná by se jednou neštítil použít pistoli ráže 9. a odstartovat závod trochu jinak.
  Kdybych věděl že se má léčit a brát léky které nebere na terapie nedochází,v životě bych ho nevzal.
  Všem Plzenákům se omlouvá že jsem vás podezíral z podujatosti.
  Všemu otůžilému personálu v nemocnicích,vojsku,policií,hasičům obrovské díky zato co děláte.
  Všem plavcům naviděnou na maratonech a krásné léto a na podzim věřím že to zas rozjedem.
  Já jsem od včera v karanténé ale dobrý.
  Předseda metujských tygrů Náchod: Petr Kocián

  1. Ahoj Petře,

   za mě máš plnou podporu. Snažil jsem se Milana brát takového, jaký je. Ale pokud to prostě nejde jinak, nelze než učinit kroky, které jsi byl nucen učinit. Myslím, že dostal velkou šanci a tu promarnil. Několikráte dostal varování a tak to prostě dopadlo, tak jak muselo.

   Drž se, opatruj se a v karanteně se nezblázni. Uivdíme se u vody kamaráde. S pozdravem Martin Černý

  2. Petře, napsal jsi to dobře. Vpodstatě jeto nemocný člověk. Sice ne fyzicky, ale něco není v pořádku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *