Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

1 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Ahoj Jirko, včera jsem zapomněl v HK (patrně v šatně) modrý ročník,chtěl jsem požádat, jestli je možné vzít sebou do Chocně, případně do Náchoda děkuju🙏
  Jinak akce včera super, zas jsme si to užili❄️👍
  Michal

 2. Děkuji všem za příspěvky pro Alianci žen s rakovinou prsu. Vybralo se úžasných 3834,- Kč. Za tyto peníze pořádá Aliance edukace samovyšetření, ozdravné pobyty pro pacientky, semináře a další akce. Díky moc. Jste skvělí 🥰

 3. Díky všem za disciplinovanou účast a dobrou náladu. V dámské šatně zbyla jedna taška (ručník, plavky, boty do vody). Usuším a vezmu do Chocně nebo Náchoda. Před prezenci zbyly jedny černé pantofle Aréna velikosti 43+.

 4. 1.12.2023 v 7:30 hodin, HK – Labe v místě konání 3,0 °C, povrchový tok 12-15 metrů/min. Řeka na oko vypadá klidná, voda čisčí, hladina o něco i poklesla. Očekávají se srážky. Definitivní rozhodnutí, jak se po plave, bude až v sobotu ráno. Pořád to vypadá spíše po proudu.

 5. Teplota vody Labe v HK dnes tedy 29.11. v 6,00 hodin 3,5 stupně C. Dle pracovníků dispečinku Povodí Labe voda v sobotu může atakovat hodnoty pod 2 stupně. Přidávám se tedy k Martinovi a prosím o realistické zvážení svých aktuálních plaveckých možností.

 6. 28.11.2023 ve 13:15 hodin, Hradec Králové – Labe v místě konání 4,1°C, povrchový tok 15-20 metrů/min.
  Dle předpovědi má v noci více mrznout a čtvrtek – pátek sněžit. Z větší pravděpodobností se poplave po proudu.
  V letošní sezóně jde teplota vody od začátku listopadu výrazně skokově dolů. Proto si zvolte vhodnou délku tratě ke své současné trénované otužilosti.

 7. Tak jak je poviností pořadatele zajistit,sanitku,lékaře tak by mělo být poviností a možná i v pravidlech mýt jeden nebo dva motorové čluny i z posádkou profesionálu vodní záchrané služby.Když se podíváme do Chocně kde již několik let brázdi Orlici 2 kajaky je to absolutně nedostačující a to ještě jeden je u cíle a jeden na obrátce a mezitím nic.Další věc je ta že spousta vedoucích oddílu žene své plavce na vyšší tratě ačkoliv ví že nato nemají,je to jen jejich touha nazbírat co nejvíce bodu.Až se stane to nejhorší,bude pozudě řikat já nechtěl aby to plaval,to chtěl on.Vedoucí a předsedové oddílu by měli mýt rozhodující a poslední slovo kdo co poplave

 8. Tak mi to nedalo a prošla jsem si pravidla – věděla jsem, že VR může zjevně vyčerpaného závodníka vytáhnout. Tak podle ZP4.7 dokonce MUSÍ. Podání námitky na porušení pravidla už je té závodnici asi k ničemu, co? Mimochodem – VR také může při mimořádně nepříznivých podmínkách tratě zkrátit 😉
  Co se děje po skončení limitu pravidla úplně neříkají – po uplynutí je závod ukončen. Jak? Za sebe bych uvítala jednoznačný signál plavcům a v případě takovýchto podmínek nekompromisní vytáhnutí každého, u koho je jasné, že limit nedá. Ony ty limity jaksi mají zdravotní důvody – a jsou k ničemu, když se nechají doplavávat dokonce 7 minut přes!
  Jinak když už pořadatel není schopen zajistit bezpečnost loděmi, tak zrovna tady se bez problému dá natáhnout 500 m okruh podél břehu. Případný problém dál od břehu nebyl nikdo schopen efektivně (no, upřímně, ani neefektivně) řešit.

  1. Na olympiádě a MS ve veslování se při velkém větru a vlnách ruší nejen jednotlivé jízdy, ale často i celý program závodního dne.

   1. Na závodech bych uvítala motorové čluny pro záchranáře. Nebylo by možné si půjčit od veslařů z Račic jeden na zimu, dá vozit na valníku.

    1. Zvláště když, mají veslařský svaz a plavecký svaz v budově na Strahově kanceláře skoro vedle sebe.

 9. Teplota vody Labe 27.11.2023 v 6,00 hodin 3,9 stupně Celsia.
  Kdo se chystá do HK, tak ano, v sobotu vrcholí i oblíbené Muzejní adventní trhy.

 10. Oceňuji statečnost všech, kdo se včera utkali s náročnými podmínkami na Boleváku. U mnoha účastníků to bylo za cenu velkého vyčerpání nebo zdravotních problémů, v několika případech i vyžadujících pomoc záchranářů. Chtěla bych se proto zeptat, zda je úplně v pořádku, že někteří doplavali i několik minut po limitu a byli ve vodě ponecháni. Domnívám se, že v takto náročných podmínkách by nikdo neměl přes limit zůstat, k tomu přeci limity jsou, aby nikdo nebyl ve vodě déle než se považuje za zdravotně přijatelné. Myslím, že byla chyba, že závodníci, kteří měli po limitu, nebyli např. vytaženi do člunu nebo vyvedeni z vody v úseku mezi předposlední bójkou a cílem, kde se plavalo podle břehu a mělčina to umožňovala. Je opravdu dobře, že komentátor hlásil, že plavkyně je očividně velmi vyčerpaná, měla už po limitu a nikdo nezasáhl a čekalo se až doplave do cíle? Je to v souladu s pravidly resp. se soutěžním řádem a hlavně se zdravým rozumem? Díky, že se nad tím zamyslíme.
  Dana Z.

  1. Dano, přemýšlím nad tím už od včerejška. Sama jsem si tentokrát poprvé hrábla víc než jsem měla, přestože jsem to dala v limitu. Ono – do vody jdeš minutu před, chvíli trvá než vylezeš, nás zrovna doplavalo hodně a místo abych mohla rychle vypadnout z vody, tak jsem se prodírala spoluplavci, takže reálný čas ve vodě určitě nejméně +2 min. A na reálnou teplotu vody v okamžiku závodu nad 4 bych taky úplně nevsázela.

   Chápu, že někteří na to mají a doplavat si to chtějí, ale co alespoň s vypršením limitu houknout na startovní klakson? A zbylé plavce hlídat VELMI a při zjevném vyčerpání nekompromisně vyndávat? Časy přes limit si můžeme dovolit v teplotách nad 8, v tomhle už fakt ne.

   A k tomu vytažení do člunu – tyto čluny jsou k tomu naprosto nevhodné – osádky měly v těch vlnách dost co dělat samy se sebou, jestli jsem dobře viděla tak jedna loď se dokonce u břehu s vlnami tak úplně nevyrovnala… Představa, že se pokouší někoho zachránit by byla rozhodně zajímavá – kdyby ovšem nešlo o životy.

   1. Proto jsem snížila trať, protože za cílovou bránou byl ještě kus cesty vodou ke stanům. čluny opravdu nebyly hodné pro vytahování tonoucích.

  2. Dani, lépe bych to nenapsala. Včera mě to, co jsem viděla, velmi poučilo…Nejde vše házet na soudnost plavců….tratě se hlásí při registraci nahoře a reálná situace dole u vody je úplně jiná….

 11. Ahoj, nezbyly ve stanu 2 bile cepicky,jedna s napisem turbo a druha s napisem neptun masters?dik.libor stedron

  1. Dostal jsem z Plzně tašku s nálezy, podívám se a každopádně vše to budu mít v sobotu k dispozici. Jirka Kuřina

 12. Dotaz na admina stránek. V posledních dnech došlo ke změně ve vzkazovníku při zápisu nového vzkazu. Jsem registrovaný uživatel a po přihlášení (loginu) na web jsem dříve vložil komentář a odklikl Odeslat. Jméno, E-mail a Webová stránka se automaticky převzaly z prvotní registrace. Teď někdy po 6.11. je třeba navíc vyplnit povinné položky Jméno a E-mail, případně Webovou stránku. Proč ty 3 položky musím nyní pokaždé vyplňovat, když byly zadány při prvotní registraci ? Proč se musí vyplňovat znovu duplicitně? Lze to opět zjednudušit? Díky předem za vysvětlení nebo případnou úpravu. Zimní vodě zdar!

  1. Na webu se nic neměnilo, ani já na tuto odpověď nemusím nic vyplňovat, po přihlášení prostě napíšu komentář a odešlu jej. Takže změna je na straně uživatele – např. mazání cookies. Jirka Kuřina

 13. Na webu Bodování ZP jsou aktualizovány výsledky ** Holoubkov – 18.11.2023 **. Doplněn plavec na 100 m.

 14. Ahoj, dnešní (17.11.) teplota vody v Holoubkově je 6,7 °C.. Pod 4 °C to neklesne, ale zase má být pěkně a ráno lehce mrazivo. 🙂

 15. Ahoj všem,
  jen pro představu, jaká by mohla být voda na Závodě ROH: teplota Holoubkovského rybníka byla včera (12.11.) 6,9 °C.
  K.

 16. Ahoj, kromě dalších věcí, u kterých už známe majitelele, na Plumlově zůstaly: Gatě, plavky, dvoje pantofle. Můžu dovést do Holoubkova, můj tel: 731519823

 17. Na webu Bodování ZP jsou zpracované výsledky ** Plumlov – 11.11.2023 **.
  Neočekám žádné změny v pořadí, finální verze výsledků se ještě v troubě dopéká a já bych to zítra nedal.

 18. Plumlovská přehrada v pondělí 6.11. – dostatek čisté vody, teplota 12 °C. Závody budou s limitem 30 min.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *