Tato stránka je určena pro vzkazy týkající se zimního plavání a případně slušnou a konstruktivní výměnu názorů na toto téma. Vzkazy mimo téma, obtěžující a nepřínosné mohou být (a budou) mazány. Doporučujeme, aby se přispěvatelé registrovali. Registrovaní uživatelé se před napsáním vzkazu musí přihlásit (Login). Budou tak v diskuzi jednoznačně identifikovatelní, nejen jménem, ale také svým profilovám obrázkem (ikonkou, avatarem). Seznamte se s pravidly vzkazovníku před registrací, popř. přihlášením.


Pro napsání úplně nového vzkazu klikni zde…  nebo kdekoliv ve vzkazech na Odpovědět, pokud chceš reagovat na dříve napsaný vzkaz.

251 thoughts on “Vzkazovník”

 1. Bohužel právě v den, kdy by dlouholetá členka I.PKO Praha Emma Zelenková oslavila 84. narozeniny, musím oznámit smutnou zprávu, že včera nás tato zasloužilá úspěšná zimní a dálková plavkyně opustila. Emmin život byl s otužováním spjat jako u málokoho jiného… Rozloučení proběhne v úzkém rodinném kruhu. Kdo Emmu pamatujete, vzpomeňte…

 2. Poslední soutěž uplynulého ročníku Českého poháru v zimním plavání se konala 7. března v Bratislavě. Její výsledky mezi výsledky proběhlé sezóny stále chybí, stejně jako výsledky předchozí soutěže a MČR prsa v Podolí 1. března. Rád bych požádal o doplnění, ať jsou výsledky sezóny konečně kompletní. Dále bychom si všichni zasloužili pořádně zpracované výsledky sezóny, tak jako to dřív dělával Michal Moravec – viz např.soubory CP17_18.doc a Vysledky 17-18.zip pro sezónu 2017-2018. A přimlouvám se za přepracování výsledků sezóny 2018-2019 podle tradice zavedené Michalem Moravcem. To, co tam je zatím, považuji (zdaleka nejen já) za nedostatečné. Samozřejmě vše nemusí dělat Jirka Kuřina (má toho moc), asi by pomohlo to v podsekci přerozdělit. A pokud by to nestačilo, požádat Michala Moravce, ať to za úplatu udělá. Byla by škoda jít po letech s kvalitou dolů.

  Přimlouvám se za to, aby se brzy uzavřely a vyplatily dotace za soutěže v zimním plavání za minulou sezónu. Končilo se začátkem března, tak by bylo absurdní, aby se to zase řešilo v prosinci.

  1. Výsledky z posledních soutěží byly k dispozici vždy během hodin až dnů po soutěži v pracovní verzi, do tabulky výsledků proběhlé soutěže jsem je doplňoval 30. května dopoledne – pokud jsi je neviděl ještě 31. května nechápu to… Pokud je stále nevidíš Ty nebo kdokoliv jiný, ozvěte se mi, ale obávám se, že chyba bude mimo server. Jirka Kuřina

 3. Dobrý den,

  Je mi 27 let a s přestávkami aplikuji ranní ledové sprchy déle jak dva roky. Setkávám se ale s problémem, že v zimních měsících jsem po několika dnech aplikování ledové sprchy nachlazený a ledovou sprchu musím na nějakou dobu přerušit. Sprchuji si vše, včetně hlavy, ledová voda mi ráno problém nedělá, ba naopak. Bohužel mě trápí to následné nachlazení (rýma, mírný kašel).

  Děkuji předem za rady.

  1. Pro začátečníka výborný, ale tu hlavu bych si nemáčel. Zatím postačí sprcha 5 – 6 minut denně. A hlavně – vytrvat ! držím palce.

  2. Dobrý den,

   jestli to chápu dobře, považujete nachlazení za následek “ledových” sprch. Pokud něčemu věříte, tělo se podle toho zařídí. Alespoň já mám tu zkušenost. Tento vzkazovník čte mnoho lidí, kteří běžně tráví ve vodě do 4° C okolo dvaceti minut. A nejsou to žádní supermani. Stačí vytrvat, postupně přidávat a pracovat s nastavením v hlavě. Doporučuji vyhledat nějaké otužilce z Vašeho okolí.

   Lenka

  3. Sprchuji se studenou vodou od léta 1969 každý den a od roku 1972 plavu jako registrovaný otužilec. Zájemcům o sprchování a otužování radím už léta následující. Do sprchy jít zahřátý (třeba rozcvičkou), ne prochladlý nebo rozpařený. Nesprchovat si studenou vodou hlavu (není to k ničemu). Sprchovat se aspoň několik desítek vteřin, nejraději tak 2 minuty, víc než 3 minuty považuji za zbytečné. Po sprchování se pořádně utřít, obléci a zahřát. Sprchování je dobré, ale jako příprava na plavání v zimní vodě samo nestačí. Po úspěšné preventivní lékařské prohlídce zaměřené na činnost srdce při zátěži je nejlepší začít plavat v přírodních vodách se zkušenými otužilci.

  1. Pokud by se někdo díval jen do vzkazovníku, Senec je zrušen, Holoubkov bude mimo ČP ZP jako nultý ročník, konání či rozsah následujících bude upřesněn vždy nejpozději ve středu před závodem, místo konání rybník Kníže / Jičín namísto Rumchalpy… Sledujte na webu. Jirka Kuřina

   1. Aktualizace 12. 3.: V souladu s opatřeními dnes vyhlášenými v rámci stavu nouze pro celou ČR oznamujeme zrušení soutěží v Holoubkově, Jičíně i Záříčí.
    Jirka Kuřina

 4. Zdravím ešte raz z Bratislavy, všetkým účastníkom včerajšej športovej bitvy na Zlatých pieskoch ďakujeme za účasť a predvedené výkony, Lenke, Michalovi a Petrovi s pomocou pri rozhodovaní, Michalovi za vzácne rady, ochotu a pomoc Fabiovi. Ive, Vojtechovi a Rišovi za privezenie sauny ktorú si opäť veľa ľudí užilo a chválilo. Veríme, že sa závody vydarili a tešíme sa o rok veríme že opäť v novom účastníckom rekorde. Marek & Delfíny Zlaté piesky.

 5. Zdravím z Bratislavy, všetko pripravené, boje na vode, teplota vody v piatok 6,8 naisto zajtra pod 8 mozno ostane pod 7,je chladná pocitovo. Tešíme sa na Vás a šťastnú cestu do Bratislavy. Marek & Delfíny Zlaté piesky

 6. Ahoj, někdo ztratil v Podolí dne 1.3.2020 čepici PKO (ta je v klubovně PKO v Braníku), dále modrý župan a černé krátké ponožky (to přivezu do Bratislavy – Zlaté Písky). Mike Hudson

 7. Zdravím Vás, s ohľadom na šíriacu sa paniku vo svete aj Európe na coronavirus chcem všetkých upozorniť, že účasť je dobrovoľná, nikoho nenutime sa zúčastňovať, súčasný stav je na SVK žiadny prípad potvrdený, žiadny zákaz zhromažďovania ani organizovania podujatí ak niečo také do piatku nastane operatívne budeme reagovať a pretek zrušíme, neviem zaručiť čo bude do piatku, vopred prosím za pochopenie. Ďakujeme!
  Voda na Zlatých pieskoch v nedeľu 5,5°C

 8. Ahoj kamaráti, ďakujem Jirkovi za uverejnenie zmien v Bratislave, prosím pozrite všici na ne, zmena času prezence i nástupu rozpis rozplavieb. Týden do startu zatim cez 100 prihlásených SVK, RAKÚSKO,MAĎARSKO plavci,voda v piatok 6,0°C,odhad o týden okolo 7°C určite pod 8! Tešíme se na Vás. Marek

 9. Mailem mi přišel dotaz, proč není stanoven a vystaven koeficient pro přepočet časů k nadcházejícímu prsařskému mistrovství. Koeficient je stanoven již přímo v soutěžním řádu (který je na webu vystaven v dokumentech), bod 18.6. Má hodnotu 0,8 a již neplatí praxe z minulých let, že se vypočítává a vyhlašuje každý rok.
  Jirka Kuřina

 10. Dotaz. Proč je ukončení odhlášek na MČR prsa už ve středu 26.2. v poledne? Je škoda, že se nebude moci odhalošovat přes on-line a půjde to jen mailem. Nechcete to posunout do pátku, když závody jsou v neděli?

 11. Na webu Bodování ZP jsou zpracované výsledky ** Katowice – Polsko **. Podkladový materiál nemá správné ročníky narození, chybí klubové příslušnosti. Při doplnění chybějícího jsem čerpal především z dat v BZP předchozích ročníků. Titulní stranu bude ještě aktualizovat Leszek. Současně jsem poslal sekci soubor se splněnými limity pro MČR prsa. Webmaster vystaví.

  1. Výsledkovou listinu z Katowic – co do obahu snad finální, jsem vystavil v příspěvku “Výsledky Katowice” – na stránku s výsledky plánuji dát až konečnou verzi. Splněné limity pro nedělní MČR jsem vystavil s výsledky Katowic, i na stránce “Kalendář” pod propozicemi. Jirka Kuřina

 12. Ahoj všem příznivcům zimního plavání, Dostal jsem dnes mail s podpisem Ilona, ale bez zpáteční mailové adresy, Ilona Peková se od něj distancovala a tak odpovídám pisateli touto cestou.
  Pisatelka píše:”Ahoj Michale, prosím o informaci, jako rozhodčího závodu v Polsku, podle jakého klíče byla Renata Nováková jako jediná ženská závodnice ze špičky Českého poháru nasazena do jiné rozplavby a nebyl jí tak umožněn závod s ostatními závodniceni špičky zimního plavání, což mělo dopad nejen to tohoto závodu. Na tuto skutečnost Vás upozorňovala a nebyl na ní brán zřetel. Proč nebyla odsunuta do jiné rozplavby např, Moori, Nováková Pavlína nebo Okurková M.? Třeba by se jim to líbilo, na rozdíl od Renči.
  Děkuji za vysvětlení s fair play jednáním. S pozdravem Ilona”

  Moje odpověď je v plném znění, jak jsem ji adresoval Iloně Pekové.
  Ahoj Ilonko,

  neposlala jsi svoji zpáteční mailovou adresu.
  Našel jsem jen tuto z korespondence kolem dopravy od Jakuba, snad ti odpověď dorazí.

  Kompetence vrchního rozhodčího jsou dány Pravidly ZP. O sestavování startovních listin tam nic není, takže do toho nezasahuji, jen v případě velkých zmatků nebo nějakých oficiálních námitek, které řešit musím.
  Startovní listiny a rozdělení do rozplaveb a jejich zveřejnění připravuje pořadatel, to není práce a odpovědnost VR.

  Nevzpomínám si v tom časovém tlaku během závodů, kdy jsem startovní listiny rozplaveb dostával od Leszka několikrát až po odstartování rozplavby, že by za mnou někdo s požadavkem na změnu rozplavby před závodem přišel a oficiálně žádal.

  Přiznám se, že v tom chaosu, pří mnoha rozplavbách odpoledne (více jak 200 plavců), při změnách (sloučení) rozplaveb na 1000m do dvou z časových důvodů a ve finále se spadenou cílovou bránou si ani teď nevybavím, kdo kdy startoval.

  Souhlasím ale s tebou, že rozdělení do rozplaveb může ovlivnit pořadí srovnatelných plavců.

  A ještě trochu z nedávné historie mé činnosti. Do loňska jsem byl dlouhá léta ve výboru sekce DZP. Mnoho let jsme s dalším členem tehdejšího výboru Petrem Miholou před jednotlivými závody konzultovali rozdělení do rozplaveb s pořadateli a nabádali je právě k tomu, aby největší soupeři(ky) startovali spolu. Nevím, proč nynější podvýbor sekce DZP pro ZP pod vedením Tomáše Prokopa a STK Tomáše Kocánka v této prospěšné zvyklosti nepokračuje.

  A teď čistě osobně. Je mi líto, že včerejší výsledky možná ovlivnilo náhodné rozdělení plavců a plavkyň do rozplaveb pořadatelem (spolupořadatelem bylo I.PKO). Souhlasím, že to ve svém důsledku mohlo mít vliv na dosažené časy a mrzí mne, že to asi odnesla Ranča Nováková, kterou mám moc rád a v životě jsem neudělal nic, čím bych jí vědomě chtěl uškodit.

  Takže včerejšek určitě není žádný prohřešek vůči fair play, ale další důsledek nečinnosti nového podvýboru ZP.

  Ilonko, měj se fajn a díky za tvoji otevřenou reakci. Je opravdu minimálně na zamyšlenou a měla by být adresována jinam…

  Zimní vodě zdar! Michal

  1. Ten požadavek byl sdělen (pokud vím, opakovaně) před plaváním Leszkovi Naziemcovi, snažil jsem se jej také podpořit, ale bohužel marně. Ilona byla – odhaduji – Renčy máma. Jirka Kuřina

  2. Dovolím si k této problematice přidat ještě pohled člověka, který už párkrát byl při organizaci závodů “za počítačem” a vytvářel rozplavby.

   V tuto chvíli neexistuje jednotný svazový systém pro zpracování soutěží. Každý pořadatel tak stojí před úkolem zabezpečit zpracování přihlášek, přidělení startovních čísel, vytvoření rozplaveb a pochopitelně zpracování výsledků a vyprodukování výsledkových listin.

   Díky svazovému systému přihlašování jsou řádné přihlášky a odhlášky jednotné a jejich následné zpracování snadné. Avšak každý organizátor ví, kolik změn je nutno zapracovat po těchto termínech. Dodatečné přihlašování, ale především také změny tratí. Z vlastní zkušenosti vím, že 90% přihlášek ze svazového webu mi zabere jen 10% času, který potřebuji pro zpracování všech přihlášek a změn. Ano, těch 90% času mi trvá projít všechny ty emaily s různými dohláškami po termínu, zapracování změn při registracích apod. Hotové peklo pak pořadatelům nastává, když se teplota vody “láme” na jednotlivých hranicích dle pravidel.

   Snahou pořadatelů pochopitelně je, aby v závodech nebyly zbytečné prodlevy a vše bylo zvládnuto co nejrychleji. Tím se i na zpracovatele vytváří tlak, aby se startovní listiny objevily co nejdříve. Věřte, že můžete mít všechno stokrát odzkoušené, ale když jde do tuhého, objeví se nějaká potíž, se kterou jste nepočítali.

   Určitě je snahou nás všech, aby rozplavby byly vyvážené, ne vždy se to však podaří a dodatečné změny jsou někdy opravdu nemožné.

   A pokud se někdy něco nepodaří, buďme, prosím, tolerantní. Nekažme si náš krásný sport.

 13. Ahoj, v voda ma momentalne 4,5° , ale muže bude pod 4° mame sražky snihu a noc ma byt z mraziki -3. Budu informovat dal. Nova adresa prihlasek je: Zawody.sws@gmail.com
  Nemame zavodniky Fidesu, skontrolujte, prosim adresu prihlasek. Chtelybychom uz programovat chipovy system. Zdravim.

  1. Ahoj Leszek, Přihlášku jsem provedl systémem On-line plaveckého svazu, kde je uvedem jako mateřský klub I.PKO. Předpokládal jsem, že se v I.PKO najde někdo odpovědný, kdo ti kompletní přihlášky všech klubů pošle.
   Děkuji za upozornění. Stáhl jsem tedy přihlášky všech oddílů včetně FIDES a posílám mailem. Zimní vodě zdar!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *